1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÜZELBEY'DEN ŞAŞIRTAN FATMA ŞAHİN ÇIKIŞI
GÜZELBEY'DEN ŞAŞIRTAN FATMA ŞAHİN ÇIKIŞI

GÜZELBEY'DEN ŞAŞIRTAN FATMA ŞAHİN ÇIKIŞI

Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Asım Güzelbey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Büyükşehir Belediye Başkanları ile yapmış olduğu buluşmada verdiği mesaja ilginç bir tepki verdi.

A+A-

Bu mesajda hedefin Fatma Şahin olması, çeşitli yorumları da beraberinde getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanlarına hitaben şunları söylemişti:  “Medyada her gün çeşitli şehirlerimizdeki belediyelerle ilgili sendika değiştirme baskısından işten atmalara, envaı türden tehditlere kadar pek çok vicdan yaralayıcı habere rastlıyoruz. Unutmayınız, kâğıt üzerinde bir toplam olarak önünüze gelen personel sayısındaki her rakam bir insana ve onun etrafında şekillenen daha geniş bir hayata tekabül ediyor. Belediye başkanlarının kurumlarını yönetme tasarrufu, emekleriyle ekmek paralarını kazanma peşindeki insanların hayatlarını diledikleri gibi alt-üst edebilecekleri anlamına gelmiyor. Kapının önüne konan, canları yanan, yuvaları başlarına yıkılan insanların ahı üzerinde ne siyaset, ne hizmet bina edilebilir.  Kamunun diğer tüm kurumları gibi belediyeler de çeşitli statülerde çalışan personelin de tamamına hakka, hukuka, adalete ve elbette vicdana uygun şekilde davranılması şarttır. Şayet varsa birkaç kötü örnek bahane edilerek yüzlerce, binlerce kişinin ekmeğiyle oynanması ne hakka, ne hukuka, ne adalete, ne de insanlığa sığar. İşte sırf bu sebeple keyfi uygulamalara maruz kalmamaları için tüm kamuda sayıları milyonu bulan taşeron şirketler üzerinden çalışan işçileri sözleşmeli statüyle kadroya geçirdik, sebebi buydu. Buna rağmen son aylarda bazı belediyelerimizde yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyoruz.”

ÇOK SERT ÇIKTI

Cumhurbaşkanının bu konuşmasından sonra Asım Güzelbey ‪Tweet hesabından çok sert bir çıkış yaptı ve Fatma Şahin'e yönelik eleştiride bulundu. Cumhurbaşkanına hitaben kendisinden sonra belediyelede resmen kıyım yaşandığını ifade etmeye çalışan Güzelbey, attığı ‪Tweet hesabından şunları yazdı: "Sn. Cumhurbaşkanımız, Belediyelerdeki işten çıkarmalara tepki göstermiş. Yürekten katılıyorum. İşini yapan, siyaseti, belediyenin içine sokmayan insanların ekmeği ile oynamak yanlış. Ancak, aynı işlemin 2014'de Gaziantep Belediyesinde de yapıldığından haberi yok Sanıyorum İğneyi .Sn Cumhurbaşkanım 2014 mahalli idare seçimleri sonrası, Gaziantep Belediyesinde de, emsali görülmemiş bir calışan kıyımı uygulandı.  Yılların mühendisleri, daire başkanları vs Keşke, bugunkü hassasiyetinizi, o gün de gösterseydiniz. İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım" HABER MERKEZİ

whatsapp-image-2019-09-11-at-15.50.14.jpeg

whatsapp-image-2019-09-11-at-15.50.15.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum