1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. GÜVENLİ ARAÇ ÇÖZÜMLERİ
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

GÜVENLİ ARAÇ ÇÖZÜMLERİ

A+A-

Güvenli araç çözümleri olarak adlandırılan yeni ürün, Nesnelerin İnterneti teknolojisi ile, taşıtların hızını ve aldığı yolu ölçmeye yarayan takograftaki verilerin insan müdahalesine gerek kalmadan araçtan dijital olarak indirilmesini sağlıyor.

Sahip olduğu 80,9 milyon bağlantı ile Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinde dünya lideri olan Vodafone, bu alandaki yeni ürünü “Güvenli Araç Çözümleri”ni piyasaya sundu. Güvenli Araç Çözümleri, Nesnelerin İnterneti teknolojisi ile filolardaki araçların hızını ve aldıkları yolu dijital olarak ölçüyor.

Sürüş performansı canlı olarak takip edilen sürücüler, alarmlarla kurallara uyma konusunda uyarılıyor. Güvenli Araç Çözümleri, özellikle uzun yol şoförlerinin trafikte güvenliğini sağlarken, lojistik firmalarını da uluslararası düzenlemelerle getirilen yeni cezalardan koruyor. Vodafone Güvenli Araç Çözümleri ürününü ilk kullanan firma ise Hüner Global Lojistik oldu.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vodafone, taşımacılık sektörüne yönelik yeni Nesnelerin İnterneti (IoT) ürününü piyasaya sundu. “Güvenli Araç Çözümleri” olarak adlandırılan yeni ürün, Nesnelerin İnterneti teknolojisi ile, taşıtların hızını ve aldığı yolu ölçmeye yarayan takograftaki verilerin insan müdahalesine gerek kalmadan araçtan dijital olarak indirilmesini sağlıyor. Vodafone Güvenli Araç Çözümleri, bu verileri analiz ederek müşterilere katma değer yaratacak bilgilere dönüştürüyor. Örneğin, sürüş süresinin canlı takibi ve alarmlar sayesinde şoförler yasal sürüş sürelerine uymak zorunda kalıyor. Bu durum, şoförlerin araç kullanırken daha zinde olmalarını sağlayarak potansiyel kazaları da engelliyor. Bu sayede, uluslararası taşımacılıkta yüksek miktarlı cezalara neden olan hatalar önlenebiliyor. İşletmelerin operasyonel süreçlerini iyileştirirken maliyetleri azaltan Vodafone Güvenli Araç Çözümleri’ni kullanan ilk firmaHüner Global Lojistik oldu.

Hüner Global Lojistik, Güvenli Araç Çözümleri ile ceza riskinden korunurken verimliliği artırıyor

Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında parsiyel ve komple araç taşımacılığı yapan Hüner Global Lojistik, Vodafone Güvenli Araç Çözümleri sayesinde manuel bir sürece gerek kalmadan dijital takograflarında depolanan verileri uzaktan indirebilme imkânı buldu. Hüner Global Lojistik, araç takip sistemlerinin özelliklerini de içeren bu servis ile, araçlarının lokasyonlarını takip edip verimliliklerini artırabiliyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.