1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gururumuz 19 Mayıs Ümidimiz gençler
Gururumuz 19 Mayıs Ümidimiz gençler

Gururumuz 19 Mayıs Ümidimiz gençler

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışının 103’üncü yıl dönümünü gururla kutluyoruz…

A+A-

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışının 103’üncü yıl dönümünü gururla kutluyoruz… Türk ulusunu aydınlığa kavuşturan ve Cumhuriyet ile buluşturan bir dönüm noktası olan 19 Mayıs, coşkuyla kutlanacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün destansı mücadeleler sonucunda kazanılan vatan topraklarının Türk gençliğine emanet etmesi ve  ‘Bütün ümidim gençliktedir’ ifadesi bugünün ve yarının gençlerine bırakılan mirasın değerini bir kat daha artırıyor. 

FENER ALAYI YAPILDI

Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenlerde kutlandı. Gaziantep Lisesi’nden başlayarak, Festival Park’a kadar yapılan Fener alayına ilgi büyüktü. Bugün ise 15 Temmuz Demokrasi Meydan'ında çelenk bırakılmasıyla başlayacak olan törenler festival parkta devam edecek. 

GÜL: GURURLUYUZ

Gaziantep Valisi Davut Gül, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir milletin kurtuluşunu sağlayacak mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 103. yıl dönümüne ulaşmış olmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.   İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs gününün sizlere armağan edilmesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Aziz Milletimizin sizlere verdiği değerin ve duyduğu güvenin bir göstergesidir. “

ŞAHİN: GELECEK NESİLLER ÇOK ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Samsun’da başlayan istiklal mücadelesinin yıl dönümünü nedeniyle gençlere seslenerek, 19 Mayıs'ta Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan, Amasya, Erzurum, Sivas ile tüm yurda yayılan, Antep, Maraş, Urfa’ya unvanlar kazandıran milli mücadele ruhunun, aradan geçen 103 yıl sonra da hala gençlerde var olduğunu bu azim, irade ve ruhun her daim korunduğunu ve gelecek nesillere aktarılacağını belirtti.

BAKBAK: MÜCADELEYE HAZIRIZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, “20 yıldan beri, 19 Mayıs 1919 ruhuyla gece gündüz demeden çalıştıklarını ve Büyük Türkiye vizyonunu adım adım inşa ettiklerini belirten Derya Bakbak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, kadrolarımızın azmi ve çalışkanlığıyla, milletimizin 20 yıllık aralıksız desteğiyle ve 19 Mayıs’ın armağan edildiği gençlerimizle 2023 yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Gençlerimizle, yani geleceğimizle yan yana, kol kola, hep bir aradayız. 207 üniversitemizle, 747 bin kişi kapasiteli 778 yurdumuzla, 1 milyon 374 bin öğrencimize verdiğimiz kredi ve burslarımızla, 399 gençlik merkezimiz ve 299 genç ofisimizle, 43 gençlik kampımızla, her branşı kapsayan 4 bin 126 spor tesisimizle onların huzuru, eğitimi ve istikbali için hiçbir girişimden geri durmuyoruz, durmayacağız. Büyük Türkiye’nin öncü ve itici gücü olan gençlerimize her fırsatı sağlamayı sürdüreceğiz” diyerek mesajını tamamladı.

KOÇER: VARGÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Ak Parti Milletvekili Nejat Koçer “Gazi Mustafa Kemal ve beraberindeki kahramanlara bu yolu açan, inanç  ve azimlerine kaynak olan güç ise fikri hür, vicdanı hür gençlere duydukları güvendir. Toplum değerlerine sahip çıkarak dünyayla rekabet edebilmek ve daha iyi bir gelecek inşa etmek adına sürekli öğrenen, düşünen, araştıran ve sorgulayan gençlerimize duyduğunuz güven ve inanç bugün de tamdır. Samsun’dan yükselen ve tüm dünyada yankı bulan milli mücadelenin ayak sesleri, o gün olduğu gibi bugün de mücadele verdiğimiz her alanda işitilmektedir. Cumhuriyetin emanetçisi olan gençlerimize; modern, çağdaş, müreffeh bir Türkiye teslim edebilmek, bilim ve teknolojinin rehberliğinde dünya standartlarında eğitim sunabilmek, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak, hayatın her alanında başarıyla etkin rol almalarına imkan tanımak için var gücümüzle çalışıyoruz.” 

UZER: MİLLİ MÜCADELENİN 103. YILI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmak suretiyle başlattığı milli mücadelenin 103. yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz” diye konuşan Milletvekili Uzer, sözlerine şöyle devam etti; “Cumhuriyetimizin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, kutlu yarınlara ve aydınlık ufuklara el ele, gönül gönüle yürüyüşüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak imkansızlıklar içinde başlattığı bağımsızlık mücadelesinin, aziz milletin hiçbir şart ve durumda bağımsızlığından vazgeçmediğinin açık bir delilidir. En büyük zenginliğimiz, geleceğimizin teminatı, umudumuz; çocuklarımız ve gençlerimizdir. Unutmamalıyız ki; ancak gençlerine güvenen, onları en iyi şekilde yetiştiren milletler ilelebet mevcudiyetlerini sürdürebilirler. Bugün gösterdiğimiz çabalar, yapılan çalışmalar geleceğimizin teminatı gençlerimizi yarınlara en iyi şekilde hazırlamak, onlara daha güçlü daha huzurlu bir ülke bırakmak içindir.

KAPLAN: KURTULUŞ MÜCADELESİ

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Milletvekili Kaplan yayınladığı mesajda, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı milli mücadelemizin başlangıcı, bağımsızlığımızın meşalesidir” dedi. Kaplan “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuruyla Samsun’a ayak basarak Millî Mücadele'yi başlattı. Bu kutlu yolculuk, aydınlık geleceğimize ve modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında öncü oldu. 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günü ve ülkemizin bağımsızlığı için bir milat, kurtuluşun bir müjdesi olmuştur. Bu kutlu gün laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında en önemli adımdır.”

ÖZKEÇECİ: GURURLUYUZ

AK Parti İl Başkanı M.Eyüp Özkeçeci, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışının 103’üncü yıl dönümüne ulaşmış olmanın gururunu yaşamaktayız. Vatanımız, bayrağımız ve namusumuz uğruna büyük fedakarlıklar verilerek kadını, erkeği, yaşlısı, genci demeden damarlarındaki asil kan ve yüreklerindeki imanla milletimizin topyekûn seferberliği sayesinde Samsun’da yakılan İstiklal Meşalemiz; Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçilerek tüm vatana yayılmış ve aziz Türk Milletimiz karanlıktan aydınlığa çıkarılmıştır.

103 yıl önce bugün istiklal ve istikbalimiz uğruna canların feda edildiği İstiklal Mücadelemizi zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu bugün de kalbimizde taşıyor; vatanımızı eğitim, sağlık, ulaşım, ekonomi ve tüm sosyal alanlarda muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için aynı inanç, kararlılık ve azimle çalışmaya devam ediyoruz”

ERDOĞAN: UMUT DOLU BAŞLANGIÇ

Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Mehmet Erdoğan, “Milletimizin kaderini değiştiren, insanımız için umut dolu bir başlangıcı simgeleyen 19 Mayıs, Türk Ulusunu aydınlığa kavuşturan ve Cumhuriyet ile buluşturan bir dönüm noktası olmuştur. Milletimiz içinde bulunduğu yokluğa ve yoksulluğa rağmen büyük bir kahramanlık göstererek, topraklarımıza ve varlığımıza göz diken işgalci devletlere unutamayacakları bir ders vermiştir. Aslında 19 Mayıs 1919 millete olan inancın ve çarenin ancak millette olduğunun anlamlı bir göstergesidir.” 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.