AK Parti ‘bin daima genç ve dinamik kalan bir siyasi bir hareket olduğunu belirten Sırakaya, “AK Parti kimlik siyasetini değil birlik siyasetini ve en önemlisi nefret siyasetini değil muhabbet siyasetini yapıyor” dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun Ali Doğan sevgisi Kılıçdaroğlu'nun Ali Doğan sevgisi

İl binasında düzenlenen toplantıya katılım yoğun sağlandı.  Dünyada gücün doğasında sertten yumuşağa doğru yönelim yaşandığına dikkati çeken Sırakaya, şunları kaydetti: "AK Parti olarak kararlı olarak attığımız milli ve yerli adımlar sonrasında sert, yumuşak güç unsurunun bir arada ve dengeli yürütüldüğü 'akıllı güç' kavramıyla dış politikamızı şekillendirmekteyiz. Akıllı güç kavramıyla Türkiye sadece bölgesinde değil, dünyanın tüm coğrafyasında daha etkin bir ülke haline gelmiştir. Son dönemde batıda İslam ve Türkiye düşmanlığının daha da ileri olduğu bir süreci gözlemlemekteyiz. İsveç'te, Danimarka'da, Hollanda'da Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına yönelik menfur saldırıları her gün takip etmekteyiz. Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın değişik ülkelerinde insanımıza yönelik saldırıları da günbegün takip etmekteyiz. Bu faciaların yaşanmasına neden olan nefret tohumlarının nasıl ekildiği ise hepinizin malumudur. Biz bunlardan tüm dersleri çıkararak, insanlara, siyasetçilere ve kanaat önderlerine çağrıda bulunarak, suçların, eylemlerin önüne her beraber geçmek için ortak düzende mücadele edilmesi gerektiğini vurguluyoruz."

KİMLİK DEĞİL BİRLİK SİYASETİ YAPIYORUZ

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında, “AK Parti kimlik siyasetini değil birlik siyasetini ve en önemlisi nefret siyasetini değil muhabbet siyasetini yapıyor. Milletimize büyük sevgiyle bağlı olarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Partimiz kuruluşundan bugüne girdiği tüm seçimlerden zaferle çıkıyor, bunun nedeninde de değişim olgusu bulunuyor. AK Parti değiştikçe ve yenilendikçe güçlenen bir siyasi hareket. AK Parti daima genç ve dinamik kalan bir siyasi hareket. Kuruluşundan bugüne kadar 7 genel seçim 4 yerel seçim 3 referandum 3 Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 seçime girip tamamında zafer elde eden partinin en büyük sırlarından biri kendisini yenileyebilmesidir. Partimizi zamanın ve davamızın ruhuna uygun şekilde revize ediyor, eski kalıplara bağlı kalmadan kendimizi yeniliyoruz” dedi. 

GÜL: TÜRKİYE ARTIK İÇE KAPALI DEĞİL

AK Parti Grup Başkan Vekili Abdulhamit Gül, “Sözü güçlü, gücü tesirli olan Türkiye’nin daha da güçlü olmasına katkı sağlayacak önemli bir toplantı icra ediliyor. Toplantının Gaziantep’te yapılmasından dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hem küresel hem de bölgesel liderlik konusunda; Kuzeyimizde Güneyimizde, Kafkaslar ‘da Balkanlar’da yaşanan tüm gelişmelerde Türkiye artık içe kapalı değil. Proaktif dış politika vizyonuyla liderlik yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu liderliği içeride birlik beraberliği daha güçlü, dışarıda ise küresel liderlik vizyonunda daha da güçlü yapacak. Ülkemize milletimize çok önemli katkılar sunmaya devam ediyor. Bugün Filistin’de yaşanan acıya, kardeşlerimizin yaşadığı drama en güçlü desteği Türkiye ve Cumhurbaşkanımız veriyor. Biz de mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz, zalimin karşısında olmaya devam edeceğiz. Türkiye’yi bir güvenlik ve istikrar adası olarak kullanmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu. 

HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya ve 9 ilden gelen katılımcıları selamlayarak toplantının hayırlara vesile olmasını diledi. 

ŞERBETÇİ: İLHAM VEREN ŞEHİR 

AK Parti İl Başkan Vekili Murat Şerbetçi ise, “22 yıldır “Her şey Türkiye” için diyerek yola çıkan Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, izinden giden, onu hiçbir dönem ve zaman yalnız bırakmayan bir şehirdir Gaziantep.   Gaziantep, Kurtuluş Savaşı hatıraları, zengin tarihi ve kültürel çevresi, otoyolu, uluslararası havaalanı, tren garı, leziz yemekleri, eşsiz el sanatları, camileri, kaleleri, hanları, kastelleri, hamamları, türbeleri, kiliseleri, yaylaları, gezi ve piknik yerleri, sanayi ve ticareti ile bölgede öncü olan, Güneydoğu’nun adeta parlayan incisidir. Bu sebeple İl Dış İlişkiler Güneydoğu toplantımıza da ev sahipliğini yapmaya hak kazanmıştır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; “81 vilayetin hepsinde, ama en çok da Gaziantep’ten AK Parti ilham almış bir partidir.”