Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e verdiği yanıt ile gündeme gelen Gaziantep FKlı yönetici Güney Dağdeviren, bu kez başka bir konuya dikkat çekti ve birazda özeleştiri mesajı taşıyan bu paylaşımda Gaziantep FK'nın ligde kalma mücadelesi vermesinin ve ligde kalmasının bir başarılı olarak lanse edilmesini kabul edemediğini söyledi. Dağdeviren, sanayisiyle büyük şehirin ligde kalmasının bir başarı olarak görülmemesi, ligde ilk 5'e ve Türkiye Kupasında final oynaması gerektiğini söyledi. 

LİGDE KALMAK BAŞARILI OLARAK LANSE EDİLMEMELİ

Güney Dağdeviren: 'Son 5 sezonun GaziantepFK adına puan ortalaması 41.2, eskiden 3 takım düştüğü için bi şekilde hep yırttık ve ligde kaldık. Ancak malesef bu sene 4 takım düşecek ve bu 41.2 lik ortalama bence 43, 44 lere gelecek bu puanı almak için her yol mübahtır arkadaşlar ve alacağız inşallah. Benim konum ise başka aslında.

Savaşın ve takımı ligde tutun Savaşın ve takımı ligde tutun

BİZİM VİZYONUMUZ LİGDE KALMAK MI?

Güney Dağdeviren, sözlerini şöyle tamamladı; "Söyle ki ; Bir takım neden 5 yıldır hep düşmeme kotası planı yaparak ligde devam eder, bizim bütün vizyonumuz bu mu ? Bir çok Anadolu kulübü Türkiye Kupasın da veya bir kac yıl da bir ligde çıkışlar yaparken biz neden 5 yıldır 41.2 puan ortalaması ile ligde kalmayı başarı sayıyoruz? Bir çok hikaye baştan yazılmalı ve planlanmalı, her alanda iddiası olan bu kadim şehir sportif anlamda da bir hedef, bir eylem planı ortaya koymalı. Bizler de ligde kalmayı başarı olarak saymamalıyız" ifadelerini kullandı. Spor Servisi