A Milliler Gürcistan'a bileniyor A Milliler Gürcistan'a bileniyor

Gaziantepli teknik adam Erdal Güneş'in açtığı sezonu Selçuk İnan kapatırken kırmızı-siyahlılar son hafta aldığı galibiyet ile ligde kalmayı başardı. Süper Lig'de sezona teknik direktör Erdal Güneş yönetiminde başlayan Gaziantep ekibi, ilk 4 haftada puanla tanışamayınca Güneş'le 4 Eylül 2023'te yollarını ayırdı. Kırmızı-siyahlı yönetim, teknik direktörlük koltuğunu 7 Eylül 2023'te daha önce de takımı çalıştıran Rumen teknik adam Marius Sumudica'ya emanet etti.

SUMUDİCA GİTTİ, İNAN GELDİ

Sumudica, Gaziantep FK'deki ikinci döneminde 22 lig maçında görev aldı. Bu karşılaşmalarda 6'şar galibiyet ve beraberlik ile 10 mağlubiyet yaşayan Sumudica, takımının başında çıktığı müsabakalarda 1,09 puan ortalaması elde etti. Sumudica ile 6 Mart'ta yollarını ayıran Gaziantep FK, takımın başına bu kez Selçuk İnan'ı getirdi. 

İNAN KÖTÜ GİDİŞİ, GÜZEL BİTİRDİ

Düşme hattında olan takımın başına geçen İnan, Gaziantep serüvenine Beşiktaş'ı 2-0 yenerek başladı. Daha sonra üst üste çıktığı maçları kaybeden Selçuk İnan, kötü gidişat nedeniyle tartışılan isim olurken ligin son haftalarına doğru toparlanarak takımını ligde tutmayı başardı.  İnan, takımın başında çıktığı 10 karşılaşmada 5 galibiyet, 4 yenilgi ve 1 beraberlik alarak maç başına 1,60 puan ortalaması yakaladı. Özellikle son haftalarda alınan galibiyetlerle takımı ligde tutmayı başaran teknik direktör İnan'ın, Gaziantep FK ile 1 yıllık sözleşmesi daha bulunuyor ve her hangi bir sürpriz gelişme olmadığı takdirde gelecek sezonda takımın başında yer alacak. Spor Servisi 

Editör: Ebru Kont