1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gündemde Öztekin var
Gündemde Öztekin var

Gündemde Öztekin var

Gazetemizin ortaya çıkardığı Bekir Öztekin'in AK Parti'den istifa haberi, dün siyasette bomba etkisi yarattı.

A+A-

 Daha önce de Şehitkamil Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığı başvurusunda, basına yapmış olduğu açıklamalarla dikkati çeken Bekir Öztekin'in, şimdi de bu partiden istifası gündem yarattı. Dün gazetemizde çıkan haber sonrası, AK Parti içerisinde birçok partilinin Öztekin'i kutladığı öğrenildi. 

BAŞKA PARTİYE ADAY OLABİLİR Mİ ?

Bu arada Bekir Öztekin'in, AK Parti'den istifasıyla birlikte başka bir partiden belediye başkanlığına aday olma ihtimalinin büyük olduğu ileri sürüldü. Bu konuda henüz bir açıklama yapmayan Bekir Öztekin'in, bu gelişmenin olabileceğini ama şimdilik beklemede kaldığını söylediği belirtildi. 

BEKİR ÖZTEKİN NE DEMİŞTİ

Oğuzeli eski belediye başkanlığını yapan Bekir Öztekin bir süre önce AK Parti'den Şehitkamil Belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yapmıştı. Burada yaptığı konuşmada partisinde sıkıntılar olduğunu dile getirmiş ve  şunları söylemişti:"Yakışıyor mu gecekondular bize,  yakışıyor mu bu yaşam bize, yakışıyor mu dar yollar bize? Gaziantep’e kim marka şehir diyorsa yalan söylüyor. Yüzde 70’i Afrika, yüzde 30’u yarı Avrupa. Biz reklamdan şovmenlikten, şovdan usandık. Biz reklamdan, israftan, yalandan usandık. Bu memlekette o kadar adam var ki elini taşın altına koyacak hatta gövdesini taşın altına koyacak burada dünya kadar adam gibi adamlar var. Onun için biz bu memleketin hizmetine talibiz. Bu memleket birilerinin ifadesiyle marka şehir. Ancak ben iddia ediyorum bu memleket marka şehir değil. Bu memleketin yüzde 60- 70’i Afrika, yüzde 30’u yarı Avrupa. Biz bu söylenen Gaziantep marka şehir kelimesinin altını doldurup, gecekonduları bitirip bu memleketi gerçek manada inşallah marka şehir yapma yolunda sizlerle beraber, milletimle beraber el ele, gönül gönüle omuz omuza kalp kalbe inşallah başaracağız. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Biz şovmenlikten, şovdan usandık. Biz reklamdan, israftan, yalandan usandık. Biz iş istiyoruz biz bu milletin işini bu milletin aşını bu milletin huzurunu bu milletin güvenini temin etmek için, biz bu memlekette milletimizle beraber omuz omuza çalışmak istiyoruz. Biz memleket olarak müslüman Allaha inanan, Peygambere inanan, Kuran’ın sözünden başka söz tanımayan bir milletiz. Öyleyse Allah bize emaneti ehline teslim ediniz buyuruyor. Onun için emaneti ehline tevdi edilmelidir. Sevgili Peygamberimiz eğer emanet ehline tevdi edilmezse kıyameti bekleyin diyor.”

SON KONUŞMASINDA YİNE ELEŞTİRDİ

Öztekin'in bu konuşmaları AK Parti'de tepki görmüştü. Daha sonra Öztekin adaylık başvurusunu geri çekmişti. Bir süre sonra AK Parti'den istifasını verdiği anlaşıldı. Bunu öğrenen gazetemiz istifa haberini Bekir Öztekin'e doğrulatmıştı. Dün gazetemizde yayınlanan bu açıklamasında ise Bekir Öztekin yine eleştiri getirmiş ve şunları söylemişti:  "Evet resmen istifamı verdim. Bu memleketin imarını tarumar eden, trafiğiyle oynayan, birde üstelik dönüp millete bu memlekette adam yok denilmesini açıkçası ben hazmediyorum. Adamların küçük, hor görüldüğü, sadece makam mevki paranın yüceltildiği bir yerde benim durmam doğru olmaz. Ekonomik olarak ciddi bir kriz var. Yolsuzlukları, hırsızlıkları önlemeliyiz. Adaletsizlik hukuksuzluk had safhada. Yerel anlamdan genel anlamda sıkıntı daha çok. Şovla, reklamla bu iş yürümez. Bu şehirde yaşayanlar marka insanlardır. Ama bu şehir asla marka şehir değil. Ben içeride olsam da haykırırım, dışarıda olsam da haykırırım. İçerdeyken de haykırdım. Yıllardır haykırıyorum. Yanlışa, adaletsizliğe, hukuksuzluğa, yolsuzluğa, hırsızlığa, bunlara biz isyan ediyoruz, bayrak kaldırıyoruz. Siyaset için Değerlerimizin kullanılmasına asla razı değiliz. Onun için istifa ettim. Noter aracılığıyla il başkanlığına istifamı gönderdim. Gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum dedim.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum