1. HABERLER

 2. EKONOMİ

 3. Gümüşhanenin ekonomi ödüllerini Bakan Işık verdi

          Gümüşhanenin ekonomi ödüllerini Bakan Işık verdi

Gümüşhanenin ekonomi ödüllerini Bakan Işık verdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, hükümetle sorunu olanlara seslenerek, 30 Martta sandık olduğunu söyledi.

A+A-

Gümüşhanede Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı üyelerden 2012 yılı kurumlar ve gelir vergisi rekortmenleri için Ekonomi Ödülleri programı düzenlendi.

Halk Eğitimi Merkezi salonunda düzenlenen törene, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Doç. Dr. Kemalettin Aydın, Feramuz Üstün, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, kamu kurum müdürleri ve vergi rekortmenleri ile davetliler katıldı.

Törende konuşan ve kurumlar vergisi ile gelir vergisinde ilk ona giren oda üyelerinin plaketlerini kendi elleri ile veren Bakan Işık, verginin devletle vatandaş arasındaki en önemli ilişkilerden birisi olduğunu söyledi.

Yapılan yatırımların verilen vergilerin nerelere harcandığının bir göstergesi olduğunu vurgulayan Bakan Işık, Gümüşhanenin ödediği verginin kat kat fazlasının 11 yılda şehre yatırım olarak geldiğini belirtti.

Konuşmasında yatırımların devam edebilmesi için siyasi istikrara vurgu yapan Bakan Işık, Türkiyede istikrar bozulursa bu yatırımlar yapılabilir mi? Türkiye büyüyebilir mi? 60-70 yılı bir kenara koyun bir de son 11 yılda yapılanları bir kenara koyun. dedi.

Türkiyenin bir daha istikrarsızlığa sürüklenmemesi gerektiğinin altını çizen Bakan Işık, Türkiyenin diğer ülkelerin büyüme hızından daha fazla büyümeye ihtiyacı olduğunu belirterek, bunun gerekçesini de şöyle açıkladı: Çünkü 30-40 yılımızı neredeyse kaybettik. Şimdi onları yakalayıp geçmemiz lazım. Onun için Türkiyenin mutlaka istikrarını koruması lazım. Her bir puanlık faiz yükselişinin bu ülkenin bütçesine 2,5 milyarlık yük ve sizin bütçenize de yük getirdiğini unutmayınız.

Hiç kimsenin yargı üzerinden hükümete operasyon yapma hakkının olmadığını vurgulayan Bakan Işık, şöyle konuştu: Eğer hükümet ile ilgili derdin varsa 30 Martta sandık var. Gidersin sandığa, çıkarsın sokağa, millete anlatırsın. AK Partinin ülkeyi iyi yönetemediğini, ekonominin ve dış politikanın iyi olmadığını söylersin. Biz de AK Partililer olarak bunların tersini söyleriz. Kararı kim verir? Kararı millet verir. Bir aydan az bir zaman kaldı. Ama siz kalkar yıllarca, sinsice çöreklendiğiniz yargının içinden, yargıyı kullanarak hükümete operasyon yapmaya kalkarsanız, hiçbir hükümet buna müsaade edemez. Bu hükümetin bekasından daha öte devletin bekası meselesidir. Varsa yanlış yapan yargıda hesabını versin. Ama kimin yanlış yaptığına kimin yanlış yapmadığına kararı ne cunta verebilir, ne paralel yapı ne de muhalefet partisi verebilir. Kimin yanlış yapıp yapmadığının kararını verecek yargıdır. Onun için inşallah bu sürecin sonunda Türkiyenin tam bağımsız ve tam tarafsız bir yargıya kavuşmasını hedefliyoruz. Bunu da başaracağız inşallah. Bu sürecin sonunda Türkiyede hem demokrasi hem de ekonomi güçlenecek.

Törende konuşan Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda ise Gümüşhaneyi her alanda marka yapmaya gayret ettiklerini belirterek, turizmden eğitime şehrin marka olacağını bunun da sürdürdükleri ekip çalışmasıyla gerçekleşeceğini söyledi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın da konuşmasında Gümüşhanenin ne kadar büyüdüğünü en iyi bilenlerin törende plaket alan rekortmenler ve işadamları olduğunu belirterek, Gümüşhanede geriye göçün başladığını belirtti.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün ise her işin patronunun vergi mükellefleri olduğuna vurgu yaparak Gümüşhaneden önümüzdeki yıllarda Türkiye sıralamasına girecek mükellefler beklediklerini dile getirdi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay da konuşmalarında vergi mükelleflerini kutlayarak bu sayıların artmasını istedi. GTSO Başkanı Akçay, ayrıca Bakan Işıktan özellikle teşvik konusu başta olmak üzere belirledikleri 3 konuda kendilerine destek olmalarını istedi.

RECEP ERGİN

GÜMÜŞHANE

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.