1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gümrük günü coşkusu
Gümrük günü coşkusu

Gümrük günü coşkusu

2020 Dünya Gümrük Günü kutlandı. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Dünya Gümrük Günü kutlandı.

A+A-

Düzenlenen etkinliğe Gaziantep Valisi Davut Gül, gümrük çalışanlarına teşekkür ederek, “Gaziantep’te 7,5 milyar dolar ihracat yaptık diyebiliyorsak bunun sebeplerinden bir tanesi de gümrüklerdeki gelişmeler, gümrüklerdeki işleyişin şeffaf olması, gümrüklerde alınan ve satılan malların belli bir kurala tâbi olmasıdır” dedi.

KİLECİ:İHRACATI TABANA YAYMAK ZORUNDAYIZ

Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında düzenlenen programda bir konuşma yapan GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, ihracatın ülke ekonomisi için en önemli bileşenlerden  biri olduğunu ifade ederek “Yüzde 155 gibi bir oranla dış ticaret fazlası veren kentimiz, bu anlamda diğer illerimiz için bir örneklik teşkil etmektedir. Bizim en büyük hedefimiz ihracatı tabana yaymaktır. Yüksek rakamlarda ihracat gerçekleştiren firmalarımızın yanına mikro ihracat yapan girişimcilerimizi de  alabilirsek, ihracatı tabana yayabilirsek ülke olarak çok daha iyi bir noktaya geliriz” dedi.   

VALİ GÜL:GAZİANTEP BİR İHRACAT KENTİDİR

Vali Davut Gül de Dünya Gümrük Gününü kutlayarak “Hepimiz biliyoruz ki sınırlar devletin namusudur.  Sınırlarımızı da ticari anlamda koruyan gümrük teşkilatımızdır. Bugün övünerek Gaziantep’te 7,5 milyar dolar ihracat yaptık diyebiliyorsak bunun sebeplerinden bir tanesi de gümrüklerdeki gelişmeler, gümrüklerdeki işleyişin şeffaf olması, gümrüklerde alınan ve satılan malların belli bir kurala tâbi olmasıdır. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bir sonraki toplantıyı da 10 milyar doları geçmiş bir Gaziantep olarak sizlerle yapmış oluruz.” dedi.

ŞAHİN:GÜÇLÜ OLMAK EKONOMİK GÜÇLE OLUR

Ülke olarak güçlü olmanın ekonomik gelişmeyle mümkün olduğunu ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “İhracatımızı bu noktaya getiren, bu vizyonlarından ve bu bakışlarından dolayı emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz ve hakikaten gelinen noktayı da önemli buluyoruz. Güçlü olmak ekonomik güçle oluyor. Ekonomik güç ihracatla birlikte daha fazla üretmek, daha fazla satmak ve daha fazla insani kalkınmayla oluyor.” diye konuştu.

GÜMÜŞ BİLGİ VERDİ

Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş ise gümrüklerimizin 2020 yılı temasının “İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler” olduğunu hatırlatarak gümrüklerle ilgili gelinen nokta ve yürütülen çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.

GAİB BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ

2020 Dünya Gümrük Günü etkinliklerine verdikleri desteklerden dolayı;  Ahmet Fikret Kileci, Mahsum Altunkaya, Ahmet Kaplan ve Mehmet Çıkmaz’a Vali Davut Gül tarafından teşekkür plaketi verildi. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.