1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÜL'DEN TÜGVA'YA ÖVGÜ
GÜL'DEN TÜGVA'YA ÖVGÜ

GÜL'DEN TÜGVA'YA ÖVGÜ

Gaziantep'te TÜGVA Genç Yöneticiler Okulu'nun da açılışına da katılan Abdulhamit Gül, Genç Yöneticiler Okulu'nun açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek konuşmasına başladı.

A+A-

 ''Gençler enerji ve gelecek demektir'' diyen Gül, millilik ve yerliliğie vurgu yaparak, ''TÜGVA kurulduğundan beri Türkiye'de milli ve yerli bir gençlik potansiyelini ortaya çıkarma adına çok önemli işler ifa etmiş önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Burada hizmet etmek bir genç için çok büyük bir şans. Ben eğer lise ve üniversitede okuyan bir genç olsaydım TÜGVA'da çalışır, görev alır, temsilcisi olurdum'' dedi. 

GÜL: HAYAT DİPLOMADAN İBARET DEĞİL

''Doğru şekilde alındıktan sonra bilgi güçtür. Ama hayat sadece diplomadan ve okul bitirmekten de ibaret değildir. Tecrübe çok önemli'' diyen Gül, ''Birçok ordinaryustan daha önemli tecrübeleri belki organize sanayide dişiyle, tırnağıyla bir yerlere gelmiş bir sanayiciden alabilirsiniz. Dolayısıyla bu tür bilgileri bu insanlardan almalısınız. Bunu da bu yöneticilik okullarında alacaksınız'' diye konuştu. 

BAKANDAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE MESAJ 

''TÜGVA olarak ve hep birlikte gençlerimizi her türlü istismardan korumak boynumuzun borcudur'' ifadelerini kullanan ve bu noktada sivil toplum örgütlerine çok görev düştüğünün altını çizen Bakan, ''Cinsel, siyasal, terör, kültürel istismardan ve emperyalist oyunlardan korumak boynumuzun borcudur. Çünkü en saf ve masum evresi gençliktir. Hepimize düşen de gençlerimize en büyük desteği sağlamaktır. AK Parti gerekeni yapıyor ama sivil toplum örgütleri de bunu yapmalıdır. Sorumluluğumuz büyük. Ne PKK ne YPG ne de DEAŞ gibi hiçbir terör örgütüne gençlerimizi bulaştırmayacağız. Sivil toplum burada en büyük ölçüdür'' dedi. 

GENÇLERE ŞİİRLİ MESAJ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere olan muhabbetinden de bahseden Gül, konuşmasının başında gençlerin okuduğu Necip Fazıl Kısakürek'in 'Utansın' şiiriyle onlara mesaj vererek şöyle devam etti: ''Bunun için seçme yaşını 18'e indirdik. Ama bir şey olmak değil bir şey yapmak esastır. Sizler de bu noktada üzerinize düşeni yapmalısınız. 'Ustada kalırsa bu öksüz yapı. Onu sürdürmeyen çırak utansın.' Sizler de bu çıtayı daha iyi yerlere getireceksiniz. Buna inancımız tam.''

GÜL: TÜRKİYE TERÖR ÖRGÜLERİYLE PAZARLIK İÇİN MASAYA OTURMAZ

Gazetecilere yaptığı açıklamada Fransa'nın PYD ile Türkiye arasında arabulucu olma önerisine tepki gösteren ve YPG ile Türkiye arasında arabuluculuk öneren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u eleştiren Gül, ''Türkiye Cumhuriyeti hiçbir terör örgütü ile pazarlık için masaya oturmayacak. Türkiye insanlığı tehdit eden terör örgütlerine ancak onların anladığı dilden cevap verir. Bugün Afrin'de olan odur. Türk, Kürt vatandaşlarımızı tehdit eden PKK/YPG, DEAŞ terör örgütleriyle nasıl mücadele ettiğimizi bütün dünya görmüştür. Ve bütün dünyaya da çağrımız terör örgütleri hukuk devleti olan devletlerin muhatabı değildir. Örgütleri ‘bize yakın/bize uzak örgütler’ diye tasnif etmek, kategori etmek hiçbir devlete yakışmaz. Devletlere yakışan muhataplarının ancak birer egemen devlet olduğudur. Onun haricinde Türkiye'nin tavrını Cumhurbaşkanımız da ifade etti. Burada bizim beklentimiz terör örgütleriyle değil, terör örgütleriyle mücadele eden Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bugüne kadar söylediklerinin hep haklı çıktığını bir kez daha görmüş olmaları lazım ve bu konuda Türkiye ile diyalog içerisinde olmaları elbette beklenendir'' dedi. 

GÜL: 2 YILLIK MÜCADELE İLE 40 YILLIK TERÖR ÖRGÜTÜ BİTMEZ

''2 yıllık bir mücadele ile 40 yıllık bir terör örgütünü bitirdik’ demek asla düşünülemez" diyen Gül, ''Böyle bir şey söylemek FETÖ ile mücadele anlamında bir zafiyettir, FETÖ ile mücadeleyi savsaklamaktır. Böyle bir şeyin kabulü mümkün değil. Örgütün kendisi zaten kendisini gizlemeye yönelik kriptoya yönelik ve devletin içerisinde hala kendisini deşifre etmemiş bir yapılanmadır. Dolayısıyla 40 yıllık bir terör örgütüne karşı ‘2 yıl içerisinde bunları deşifre ettik, her şey tamamlandı, mücadele bitti’ demek, asla böyle bir şeyi kimse bizden beklemesin. Yargı içerisinde hala nüfus etmişler varsa bu konuda hiçbir şüpheyi göz ardı etmeksizin bunlarla mücadele edilmeli. Yine askeriye ve emniyet içerisinde ve devletin başka yerlerinde mahrem imamlar çıkıyor. İşte geçtiğimiz günlerde külliyenin önündeki vatandaşlarımıza bomba yağdıran kişi kendisi söylüyor, ‘Ben şuraya atacaktım orada kalabalığı püskürtelim diye talimat geldi, bombayı attım’ diyor. Şimdi mahkemede farklı söylüyorlar, bu örgütün temel şeyi takiyyedir. Biz bugüne kadar elbette çok önemli mücadeleler yaptık ve bunu Cumhurbaşkanımız liderliğinde yaptık. Eğer Cumhurbaşkanımız kararlı olmasaydı bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin beka tehdidi daha yüksek olurdu. Çünkü herkesin gevşek durduğu bir yerde bir tek Cumhurbaşkanımız kararlı olarak, yeri geldiğinde kendi arkadaşlarını bile ikaz ederek mücadeleyi sürdürmüştür. Bu mücadelede önemli sonuçlar elde ettik ama ‘hepsi deşifre oldu ve bunların hepsi temizlendi, cezasını aldı’ şeklinde bir şey söylemek de mümkün değil. Burada olması gereken kararlılıkla ve hiçbir zafiyete düşmeden bu mücadeleyi yapmaktır. Hem yargı mensupları olsun hem emniyet ve askeriye olsun bu konuda da bütün kurumlar titizlikle ve büyük bir hassasiyetle bu mücadeleyi yerine getirmektedirler. Bu konuda asla savsaklama olamaz. Eğer bir gevşeme olursa bunun hesabını şehitlerimiz bizden sorar. Örgüt her an her türlü şeyle çıkıyor, itirafta çıkıyor, etkin pişman oldum diye çıkıyorlar. Ya da takiyye yapıyorlar. O yüzden hiçbir gevşeme asla olamaz. Devletin bütün kurumları titizlikle bu mücadeleyi sürdürüyor. Kimse Türkiye'yi hafife almasın hiçbir tehdidi bertaraf etmekten yoksun değiliz. Bu tehdidi de bertaraf edeceğiz. Ama bu lafları söyleyenlerin mücadeleyi baltalamak yönünde bir çaba içerisinde olduğunu düşünüyoruz. Bu noktada asla bir zafiyet ve gevşeme olamaz”

ŞAHİN: NASIL BİR GENÇLİK YETİŞTİRİYORSUNUZ

Açılış töreninde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, ''Nasıl bir dünya istiyorsunuz? sorusunun cevabını öğrenmek için, 'Nasıl bir gençlik yetiştiriyorsunuz?' sorusunu sormak lazım'' diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı olarak şehrin ihya etmek adına Fatih Sultan Mehmed’in de dediği gibi, 'Kenti imar ederken nesli ihmal edemezsiniz. İhmal ettiğiniz nesil, imar ettiğiniz şehri mahveder.' İşte o yüzden genç dostu, çocuk, kültür ve sanat bir şehir nasıl olacağız. Bu noktada neler yapabiliriz ona bakacağız. Biz bu durumda iki şeyi önemsedik. Birincisi; beden sağlığı, ikincisi zihinsel dönüşüm. Açtığımzı kafelerde çocuklarımızın doğru kitaplar okumasını, doğu şeyi analiz etmesini sağlıyoruz. Sorgulayan, gelen bilgiyi analiz eden ve aklını kiraya vermeyen nesiller yetiştereceğiz. Beynini kiraya verenlerin nasıl haince davrandığını yakın zamanda çıkardığımız dersle görmüş olduk.''

EMANET: NÜFUSUN YÜZDE 92'SİNE HİTAP EDECEĞİZ

Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı İsmail Emanet de yaptığı konuşmada TÜGVA olarak kurulalı 3 yıl gibi kısa bir zaman olmasına rağmen çok yol katettiklerini söyledi. ''Üç sene gibi kısa bir sürede 81 ilde teşkilatlanmamızı tamamladık. Şu an 335 ilçemizi atadık. En kısa zamanda 500 ilçeye tamamlayarak nüfusun yüzde 92'sine hitap eden bir gençlik vakfı olma yolunda hızla ilerliyoruz'' diyen Emanet, ''Bu kısa sürede 63 yurt açarak, 245 il ve ilçe temsilcilik binaları ve 45 kitap kafesiyle gençlerimizin her daim yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Gençlerin ihtiyaç duyduğu eğitimden kültür sanata gibi her alanda katkı sağlıyoruz. Gençliğin olduğu her alanda TÜGVA da olacak'' dedi. 

ZİYARETLERDE BULUNDU

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TÜGVA Gaziantep Genç Yöneticiler Okulu'nun açılışı ve Olimpik Yüzme Havuzu'nu ziyaretinin ardından, taziye ziyaretinde de bulundu. Akabinde partisinin il binasına ziyarette bulunan Gül, daha sonra Şehitkamil Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Başkan Yardımcısı Ali Kemal Akdoğan'ın düğününe katıldı. Narin DEMİRCİ, Ayşegül BAĞCI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.