1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Güçyetmez adaylığını açıkladı
Güçyetmez adaylığını açıkladı

Güçyetmez adaylığını açıkladı

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nin 14. Olağan Genel Kurulu 22-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

A+A-

İnşaat Mühendisi Burkay Güçyetmez, Olağan Genel Kurulda aday olacağını belirterek,” Odamızın köklü birikimini geleceğe taşıyabilmesi için ilkeli, yenilikçi, idealist, tutarlı bir yönetim yapısına ihtiyaç var. Bu idealler ışığında, Çağdaş Toplumcu İnşaat Mühendisleri olarak bu onurlu göreve talibiz” dedi.

BU ONURLU GÖREVE TALİBİZ

Burkay Güçyetmez, inşaat mühendislerine “Meslek Odamızı hep birlikte yönetelim, Geleceğimizi hep birlikte inşa edelim” çağrısında bulundu. Güçyetmez, İnşaat Mühendisleri Odası’nın meslek mensuplarının onur, hak, yetki ve mesleki çıkarlarını korumak, çalışma koşullarını iyileştirmek, işsizlikle mücadele etmek gibi görevlerinin yanı sıra, kamu faydasını gözetmek, sağlıklı ve güvenli yapıların oluşturulmasını sağlamak, toplumun ve toplumsal değerlerin yanında olmak gibi çok önemli ve vazgeçilemez çalışma alanlarına sahip olduğunu belirterek, “İnsanların temel barınma ihtiyacından altyapıya, üstyapıdan köprülere, barajlardan tünellere varan ve insan yaşamına etki eden tüm alanlar mesleğimizin birer parçasıdır. Böylesine önemli ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu çalışma alanlarına sahip bir meslek kuruluşunun bu görevleri yürütebilmesi ve Odamızın köklü birikimini geleceğe taşıyabilmesi için ilkeli, yenilikçi, idealist, tutarlı bir yönetim yapısına ihtiyaç vardır. Bu idealler ışığında, Çağdaş Toplumcu İnşaat Mühendisleri olarak bu onurlu göreve talibiz” dedi.

ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

“İnşaat sektörü olarak çok zor bir dönemden geçtiğimizin, işsizliğin kritik seviyelere ulaştığının bilincindeyiz” ifadelerini kullanan Güçyetmez, “ Ve yine biliyoruz ki; böylesine zor bir dönemi aşabilmenin tek yolu İnşaat Mühendislerini bir araya getiren, meslek etiği ve ilkelerini ön plana çıkaran bir yönetim anlayışıdır. Aynı değerleri ve idealleri benimseyen büyük bir çoğunluğun temsilcileri olduğumuzu biliyoruz. Üyelerimizi meslek odamızı sahiplenmeye, dayanışmaya, meslek ilkeleri ışığında bir araya gelmeye ve geleceğimizi hep birlikte inşa etmeye davet ediyoruz” diye konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.