1. YAZARLAR

  2. Cennet Çivi

  3. GÜÇLÜ OLDUĞUM KADAR YORGUNUM
Cennet Çivi

Cennet Çivi

Yazarın Tüm Yazıları >

GÜÇLÜ OLDUĞUM KADAR YORGUNUM

A+A-

Düşünceler duygularımızın gölgesidir ama her zaman daha kara daha boş ve daha sade..Artık hasta olan ben doktora gidemeyecek kadar hasta ve güvensizim. Bu yüzden bana elle tutulmayacak olan yapıları kanıt olarak göstermeyin.. Benimde kara dönemlerim var kimin yoktur ki? Ama benim yaşadığım kara dönemler daha büyük zaman dilimini kaplıyor ve ben onlara sahibim onlar bana değil..Onlar hastalığımla değil, benim varlığımla beraber onlarla yaşama cesaretini gösterebiliyorum. Burada ki doktor kim mi ? Yakınlarım.. Hastalığım ne mi ?Güvensizliğim ümitsizliğim..

Benim hatalarım neler mi oldu?
En çok çalışan ve en çok dinlenmeye ihtiyacı olan ben hep uyanık kalıp yakınlarımı düşündüm..Bunun bana yararı yerine fazlaca zararı oldu. Ki benim hayatımda bana yararı olmayan şeylerin yeri yoktur.. Ben en büyük hatayı yakınım gördüğüm her insana fazlaca güvenmekle yaptım.Tekrar güvenmeye hazır değilim; Buna gücümde yok zaten.

Hayatla ilgili ne mi öğrendim ?
Benim herkesin öğretmeni; bunu diyen kim mi? Hayat! Öğretmen her zaman acımasız olmak zorundadır insanlara. Katı mesajlar vermelidir.. Çünkü yaşam da acımasız ölüm de..

Ve gene ben acımasızlığı da öğrendim ölümü de tattım .. Yaşadığım acılar beni yıkmak yerine tam tersine güçlü kıldı, kılmakta da.. Ya ölüm ? Hayatın bana tattırdığı ölümler beni yıpratmak yok etmek yerine geleceğime hazırladı dimdik ayakta durmamı ve gerçeği görmemi sağladı..

Bir insanın kendine karşı en büyük ödevi gerçeği keşfetmektir.Benim neyi bilmek istediğimi yada istemediğimi kim belirleyebilir..Ancak herkes yorum yapabilir ki bu yorumlar sadece bende yapıldığı ile kalır.Gene ben bildiğimi okurum.. Gerçeği ancak inanmayarak ve kuşku duyarak yakalayabiliriz. Gerçeğin düşmanı yalanlar değil inançlardır..

Eminim gerçeği keşfettim..Hayatım için önemli kararlar büyük sorumluluklar aldım.. Ve bu verdiğim kararlar aldığım sorumluluklar benim için en doğru seçimler oldu.. Bir süre uzaklaşmak en iyisi.Sorulan sorulardan yapılan yorumlardan uzak kalıp duymamak.. Ve zaten sorulmayan sorular değil midir en önemli olan..

Güçlü olduğum kadar da yorgunum ama yorgun olmam beni yıkmıyor çevremde bana zarar verdiğini sanan her insana sesleniyorum.. Ben yaşadıkça siz kahrolacaksınız.. Emeklerimin karşılığını almaktayım alacağım ve bana yapılan her haksızlığın bir gün o kişilere Allah’ım cezasını verecek... 

Gene de yanımda olduğunu sandığım insanlara da buradan sesleniyorum ne pahasına olursa olsun sizi seviyorum..

Önceki ve Sonraki Yazılar