1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. GTO'dan fark yaratan meclis toplantısı
GTO'dan fark yaratan meclis toplantısı

GTO'dan fark yaratan meclis toplantısı

Gündemde EYT var

A+A-

Ticaret Odası fark yarattı ve meclis toplantısını Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte yaptı. 

Başkan Tuncay Yıldırım'ın önemli mesajlar verdiği toplantıda ekonomi ve EYT gündeme geldi. Yıldırım, "EYT konusu işletmelerimizi yakından ilgilendiren bir konu. Uzun zamandır tartışılan ve yakında karara bağlanacak olan EYT’nin iş gücü piyasasına, mal ve hizmet arzının kalitesine, maliyetlere etkileri doğru değerlendirilmeli. Kıdem tazminatları işverenler için büyük bir finansal yük oluşturacak. Öte yandan; iş hayatında EYT'lilerin ağırlığı yüzde 25-30 arasında. Bu, iş gücünün iş hayatından çekilmesi, yetişmiş iş gücü kaybı riski demek. O nedenle beklentimiz, EYT’nin iş gücü ve finansman açısından olumsuz etki yaratmayacak formüllerle yürürlüğe girmesi" dedi.  

GTO Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında; Yönetim Kurulu, Meclis, Meslek Komite ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda üyelerimizin sektörel ihtiyaç ve talepleri ele alındı, yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerileri değerlendirildi. 

ALIŞVERİŞ GÜNLERİ BAŞLIYOR 

Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, toplantının açılışında yaptığı konuşmada 4. Gaziantep Alışveriş Günleri’ne değinerek, “Gaziantep Alışveriş Günleri’nin bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğiz. Her işletme belirlediği üründe belirlediği oranda indirim yapıyor ve herkes kendi işyerinde bu etkinliğe destek veriyor. Böylece hem kent ekonomisi canlanıyor hem de tüketici uygun fiyatlı ürünle buluşuyor. Kampanyamız için işletme başvuruları devam ediyor. 9 Aralık’ta da startı veriyoruz. 19 Aralık’a kadar 10 gün boyunca devam edecek etkinliğimizin şehrimiz için, üyelerimiz için ve vatandaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

YILDIRIM: ENFLASYON MUHASEBE VURGUSU 

Konuşmasında yüksek enflasyonun işletmelerin mali tablolarında tahribata yol açtığını ifade eden Başkan Tuncay Yıldırım, “İşletmelerimiz yükselen enflasyon nedeniyle oluşan gerçek olmayan kârların vergilendirilmesi ile karşı karşıya. Dolayısıyla enflasyon muhasebesi zorunlu bir ihtiyaç haline geldi. Enflasyon muhasebesi, finansal tabloların gerçeği yansıtması ve vergi matrahlarının doğru bir şekilde hesaplanması için önemli. Parasal olmayan varlıkların enflasyon karşısında eriyen değerleri yerine gerçek değerleri ile bilançolara yansıtılmasını sağlayacaktır.  Böylece ekonomi yönetiminin enflasyon ile mücadelesine de katkı sunacaktır.” şeklinde konuştu. 

KOMİTELER GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ 

GTO Meslek Komite üyelerinin de katıldığı toplantıda komite çalışmalarına dikkat çeken Yıldırım, “Bu dönem meclisimizle, komitelerimizle genç, heyecanlı, vizyon sahibi bir ekip olduğumuz aşikâr… Bu ekibin Odamızın misyonu, vizyonu ve stratejik hedefleri doğrultusunda sektörleri ve şehri için özveri ile çalışacağından şüphem yok. Bu gençliği, dinamizmi kullanmalıyız" dedi. 

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ MASAYA YATIRILDI 

Teymur ve Yıldırım’In konuşmaları ardından Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu ağırlayan GTO Meclisinde GTO üyelerinin sektörel ihtiyaç ve talepleri değerlendirildi. Yaşanan sorunlara yönelik belediye faaliyetleri ve çözüm önerileri de masaya yatırıldı. HABER MERKEZİ  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.