1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. GTO’DA SON DÖNEMEÇ
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

GTO’DA SON DÖNEMEÇ

A+A-

Demokrasilerin birinci basamağı, olmazsa olmazıdır seçimler. 

Yönetenlerle yönetilenlerin birbirini tamamladığı, aynı kazanın bileşenleri olduğunun belki de en yalın ifade şeklidir bir anlamda.

Medeniyetin ve ortak yaşam kültürünün ve onu benimseyenlerin hazmettiği bir davranış bütünüdür birazda.

3 Nisan 2018 tarihi itibarıyla seçim startının verileceği Gaziantep Ticaret Odası seçimlerine sayılı günler var.

Gruplar arasında tatlı bir telaşın, düzeyli bir rekabetin yaşandığı şu günler son rötuşların yapıldığı bir zamanı işaret ediyor.

Sen, ben demeden, siz, biz ayrımı yapmadan ortak paydaları çoğaltarak hepimiz olmayı başarmalı ya da henüz vakit varken bunu denemeliyiz.

Elbette rekabet olacaktır, elbette bu yarışın rakipleri olacak, ipi göğüsleyenlerle, bir adım geriye düşenler olacaktır. Bu durumu tabii bir hal olarak mütala etmekte sonsuz yarar var.

Zira kırmadan, dökmeden, gemileri yakmadan, köprüleri yıkmadan, demokratik olgunluk içinde, hoşgörüyle ve fazlasıyla tolere edilmiş davranış modellerini devrede tutarak birlik ve bütünlük içinde olmalıyız.

Unutmayalım ki, hiçbir makam ve hiçbir kazanım bir gönülü yıkmanın ya da onu kazanmanın ötesinde bir kazanca ve kayıba tekabül edemez.

4 Nisan gününün sabahı itibarıyla herşey geride kalacak ve hayat kaldığı yerden devam edecek. Bu yarışın galibi ya da mağlup tarafı olmadan, hizmet yarışı devam edecek.

El ele, gönül gönüle girdiğimiz kapıdan yine aynı duygularla ve samimiyet testinden başarıyla geçmişler olarak çıkmalıyız.

Doğu ve Batı Emperyalizminin sınırlarımıza kadar getirdiği savaşların ve toplumsal kıyımların idrakinde ve emperyal çullanışa karşı varlığını haykıran bölge halklarının yaşadığı dramların ve toplumsal travmaların tanıklığında her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birliğimizi ve bütünlüğümüzü perçinleyerek taçlandıralım.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) seçimleri buna bir vesile olsun. Sonuçta Gaziantep kazansın, Türkiye kazansın, hepimiz kazanalım.

Bu duygularla bütün gruplara, yarışa iştirak eden bütün listelere, gönlünden herhangi bir kurulu ya da onun başı olmayı geçiren herkese peşinen başarılar ve esenlikler diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.