1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GSO unlu mamuller kümesi Fransa’da
GSO unlu mamuller kümesi Fransa’da

GSO unlu mamuller kümesi Fransa’da

Paris'te 16-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası SIAL Gıda Fuarı'na katılan, ‘Tarladan Sofraya Unlu Mamuller İhracat Takımı Sektörel Ticaret Heyeti’, GSO tarafından açılan stantta ürünlerini sergileme fırsatı bulacak.

A+A-

Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) konulu tebliğ kapsamında, Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen, gıda fuarları arasında prestijli bir yere sahip olan “SIAL Paris 2016” Fuarı'na sektörel ticaret heyeti düzenledi.

Paris'te 16-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası SIAL Gıda Fuarı'na katılan, ‘Tarladan Sofraya Unlu Mamuller İhracat Takımı Sektörel Ticaret Heyeti’, GSO tarafından açılan stantta ürünlerini sergileme fırsatı bulacak.
Aynı zamanda standı ziyaret eden alıcılarla ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirecek olan firmalar, Gaziantep’in birbirinden kaliteli ürünlerini 200 ülkeden yaklaşık 150 bin kişinin ziyaret edeceği bu fuarda tanıtmış olacak.

Gaziantep’in sanayi ve ticaret kenti olması yanında ‘gastronomi şehri’ olduğunu kaydeden GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü, “Kentimiz UNESCO tarafından gastronomi dalında “Yaratıcı Şehirler Ağı’’na alındı ve Türkiye’nin öncü şehirlerinden birisi oldu. Bu başarıyı elde etmemizde unlu mamul üreten firmalarımızın da yoğun emekleri var. GSO olarak ilimizin tanıtımına katkı sağlayan unlu mamul ürünlerini üreten firmalarımızdan oluşan heyeti, düzenlediğimiz organizasyonla SIAL Paris 2016 Fuarı’na götürdük. Açmış olduğumuz stantla firmalarımıza ürünlerini pazarlama imkânı veriyoruz” dedi.

GSO üyesi firmaların dış ticaret deneyimlerini arttırmaya yönelik projelerinin hız kesmeden devam edeceğini dile getiren Göncü, “Eğitim, Pazar araştırması, danışmanlık ve yurtdışı pazarlama faaliyetlerini kapsayan URGE çalışmalarımız Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle bundan sonraki süreçte de devam edecek. Bu tür organizasyonlara katılan firmalarımız kendi ürünlerini tanıtmanın yanında kentimizin ve ülkemizin ihracatının artmasına da çok büyük katkı sağlıyorlar, kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

GSO UR-GE projesi

UR-GE Unlu Mamuller Kümesi Projesi, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi konulu tebliğ uyarınca Ekonomi Bakanlığının desteğiyle yürütülüyor. Proje kapsamında firmalar, GSO tarafından organize edilen eğitimler, danışmanlık faaliyetleri, yurt dışı pazarlama faaliyetleri, sektörel ticaret heyetleri ve ülkemize getirilecek alım heyetleri organizasyonlarından faydalanmaya hak kazanıyor. GSO’nun proje kapsamında gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin maliyetinin yüzde 75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.