1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GÖZLER FATMA ŞAHİN'DE
GÖZLER FATMA ŞAHİN'DE

GÖZLER FATMA ŞAHİN'DE

Şehitkamil Belediye Meclisi'nin şubat ayı 2'inci birleşim toplantısı yapıldı. Gündemin 11'inci maddesinde yer alan ilçedeki ticaret+konut alanlarıyla ilgili söz alan CHP'li meclis üyesi Hurşit Yıldırım, dikkat çekti.

A+A-

Yıldırım, "Gelin elele verelim Karaca Ahmeti'i de Onat Kutlar'ı da içine alan ara parsellerdeki yeri alıp bu işi düzeltelim. Böyle bir önerge de gerekiyorsa muhalefet partisiolarak size sonuna kadar önerge veririz" şeklindeki teklifine meclise başkanlık yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu harekete geçildiğini, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in konuyla ilgili çalıştığını ve neticeyi beklediklerini kaydetti. 

CHP'DEN TEKLİF VAR

20 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) meclis üyesi Hurşit Yıldırım 11'inci maddede yer alan Şehitkamil İlçesi muhtelif yerlerinde ticaret+konut alanı uygulama plan değişikliği hakkında söz aldı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'na bu konudaki çalışmalarını takdir ettiklerini belirterek sözlerine başlayan Yıldırım, "Ticarethanelerinin üstünün konut olması yönündeki attığınız adımları takdir ediyorum. Devamını da diliyorum. Hiçbirimizin orda zerre-i misal rantı yok. Özellikle Karaca Ahmet ve Onat Kutlar'da sadece yapılaşma olan yerlere yani emsal teşkil eden yerlere de bununla ilgili çalışma yapıp meclise getirirseniz size sonuna kadar destek oluruz. Böyle bir önerge de gerekiyorsa muhalefet partisiolarak size sonuna kadar önerge veririz. Gelin elele verelim Karaca Ahmeti'i de Onat Kutlar'ı da içine alan ara parsellerdeki yeri alıp bu işi düzeltelim" teklifinde bulundu. 

ŞEHİTKAMİL MECLİSİ'NİN GÖZÜ FATMA ŞAHİN'DE

Hurşit Yıldırım'ın teklifine yönelik olarak harekete geçildiğini söyleyen Rıdvan Fadıloğlu şöyle konuştu; "Gündeme getirdiğimiz madde geçmiş dönemde imar planlarında ticari olarak çizilmiş olan parseller. Bizim buradaki yaptığımız eskiden verilen hakkın ticari kent alacağı hakkı şu anki yönetmelikte alamadığından dolayı diğer tarafa transferi söz konusu. Ancak sizin bahsettiğiniz ayrık nizam konut adalarının altına dükkan verilmesiyle ilgili bir uygulamanın Bakanlık nezdinde özellikle değerlendirilmesi ve hukuki çerçeveye oturtulması açısından talepte bulunduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bunu götüreceğini söyledi. Destek alırsak yapacağız. Onu bekliyoruz. Çözüm üretme peşindeyiz. Ancak altına imza attığımız şeylerin de hukuka uygunluğuyla ilgili gerekleri yerine getirmeliyiz." 

YILDIRIM: "BELEDİYENİN MÜLKÜNÜ VERMEMİZ ELZEM DEĞİL"

Gündemin 7'inci maddesinde yer alan Şehitkamil Belediyesi'ne ait rekreasyon alanının Adli Tıp Kurumu'na verilmesine yönelik olarak da eleştiride bulunan Hurşit Yıldırım, "Adli Tıp için tahsis edilen yer rekreasyon alanı. Ret vermemdeki gerekçe belediye olarak rekreasyon alanlarımızı keşke buraya vermeseydik. Belediye olarak bazı kurumların taleplerini karşılamak durumundayız. Ama Adli Tıp Kurumu'nun hazine arasinde bu kadar geniş yerler varken bizim belediyenin mülkünü vermemiz elzem değil. Orayı farklı değerlendirseydik daha iyi olacaktı" diye konuştu. 

ADLİ TIP KURUMUNA EN UYGUN YER

Eleştirye yönelik olarak yerin fiziki şartları itibariyle Adli Tıp Kurumuna verildiğini ifade eden Rıdvan Fadıloğlu, "Bu rekreasyon alanı transit yolun üzerinde tam kavşak ağzına denk gelen bir yer. oradaki imar planında ön taraftakilerin tamamı ticaret+konut. Bu alanın içinde rekreasyon alanını kullanmaktaki zorluğun ötesinde Adli Tıp Kurum Başkanlığıyla ilgili. Hem alt yoldan hem de üst yoldan beslenebilecek çevre yoluna en yakın lokasyonda olması münasebetiyle çevreden gelecek cenazelerin direkt olarak şehir içine girmeden yeniden çıkışını sağlamak ve olağanüstü adli vakalarda müdalale edebilmek adına daha rahat bir yerde olması talep edildi. Ayrıca gece gelip de cenazesini bekleyenler olduğunda etraftan sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek noktada olsun düşüncesiyle veriliyor" dedi. NARİN DEMİRCİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.