*Arda Kızıldağ için Metz devrede
*Memik Yılmaz finans uzmanı
*Başkan ayrılırsa içimizden birisi gelir

Gaziantep FK Başkan Yardımcısı Güney Dağdeviren, takımdaki tüm olup, bitenleri tüm çıplaklığıyla anlatırken Radyospor canlı yayınına bağlanarak Salim Manav’a birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.  

Süper Lig'de geçen hafta Fatih Karagümrük'ü deplasmanda 3-0 mağlup ederek moral bulan Gaziantep FK'da İkinci Başkan Güney Dağdeviren, takımın geleceğiyle ve son gelişmeler hakkında çok önemli sözler kullandı. Transferin gidecek oyunculara bağlı olduğunu açıklayan Dağdeviren, gazetemizin de yazdığı takımın başarılı genç oyuncusu Arda Kızıldağ’ı ise Fransa’nın Metz kulübünün istediğini de doğruladı. Kulüp Başkanı Memik Yılmaz’ın da durumunu değerlendiren Dağdeviren, teknik direktör Sumudica ile de ilgili övgü dolu sözler kullandı.  

KARAGÜMRÜK GALİBİYETİ ÇOK İYİ OLDU

Dağdeviren ilk olarak takımın 4 haftalık kötü gidişata Karagümrük karşısında son bulduğunu ve bu galibiyetin takıma moral verdiğini söyledi. Güney Dağdeviren, "Galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Çok rahat konumda olmamız gerekirken kendimizi sıkıntıya sokmuştuk. Ben otelde yapılan maç toplantısında kazanacağımızı hissetmiştim. Sonuç olarak keyifli bir galibiyet oldu. Biz bir şehir takımıyız. Gaziantep modeli diye bir model konuşulur Gaziantep’te. Gaziantep’in üst değerleri gündeme geldiği zaman bütün bileşenleri bir araya gelir. Farklı siyasi ve farklı dünya görüşünden de olsa bu böyledir.” 

BAŞKANIMIZ MEMİK YILMAZ GERÇEKTEN BİR FİNANS UZMANI

Güney Dağdeviren; “Gaziantep FK Gaziantep’in ortak değeridir. Bu değerin ekonomik ve finansal başarısında şehrin bütün dengelerinin çok büyük katkısı var. Yönetim olarak bizlerde elimizi taşın altına koyduk. Başkan Memik Yılmaz’ın olağanüstü bir çabası var. Gerçek bir finans uzmanı. Bunlar bir araya gelince güzel bir sonuç çıktı. Önümüzdeki süreçle ilgili böyle kasamızda sezon bitirecek boşta bir paramız yok ama borcumuz da yok. Bir şekilde biz adım adım ay ay çöze çöze gidiyoruz. Türkiye’nin bu anlamda en disiplinli kulübüyüz diyebilirim." 

TRANSFER YAPILACAK AMA

Gaziantep Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Güney Dağdeviren transfer yapılacağını ancak takımdan oyuncu göndermeden bunun olamayacağını hatırlatarak, sözlerine şöyle devam etti: "Yabancı sınırlaması olduğu için oyuncu göndermeden oyuncu alamıyoruz. Bütün takımların şu anki durumu. Sumudica’nın istemediği oyuncuların listesi bize geldi ve futbolcular döndüğünde kimseyi üzmeden, incitmeden kimsenin kariyerine zarar vermeden yol ayrımına gideceğimiz oyuncular olacak. Yol ayrımından sonra gönderdiğimiz kadar oyuncu alacağız. Bu şekilde bir yol haritası çizdik. Bir kaç tane alacağımız oyuncuda kafamızda net. Hocamızın belli bölgelere istediği oyuncular var" 

SUMUDİCA’YI ÇOK SEVİYORUZ

İkinci kez Gaziantep FK’nın başına geçen ve kısa sürede takımı ayağa kaldıran teknik direktör Marius Sumudica ile ilgili övgü dolu sözler kullanan Dağdeviren; "Sumudica’nın da garip bir etkisi var takımda şehirde. Burada seviyor insanlar. Belki ülke gündeminde değişik şekilde gündeme geliyor olabilir ama gerçekten takımla yatıp takımla kalkan bir karakter. Biz hocamızdan memnunuz. Bence yıl sonu çok güzel olacak. Türkiye Kupası’nı da hedefliyoruz."

ARDA’YI VEREBİLİRİZ

Daha once gazetemizinde gündeme getirdiği Metz’in Arda ile ilgilendiğini başkan yardımcısı Güney Dağdeviren doğrulayarak; "Arda’ya yurt dışından teklif var. Transfer döneminde olmadığımız için teklifler sohbet anlamında oluyor. Bunu da ilerleyen dönemlerde başkanımızın öncülüğünde oturup konuşuruz. Arda’ya teklif Fransa’dan. Temel döngü gelir gider dengeleri üzerine kurulu. Arda gerçekten örnek bir Türk gencidir. Onun kariyeri içinde faydalı olacaksa bunlar oturulur konuşulur. Hocamızıda ikna ederiz. Fransa’nın Metz takımından ilgi oldu yüzeysel bir görüşme oldu."

MEMİK YILMAZ AYRILIRSA KENDİ İÇİMİZDE BİR ARKADAŞIMIZA DESTEK OLALIM

Dağdeviren, Başkan Memik Yılmaz’ın belediye başkanlığı adayı olması halinde kulüp başkanlığına kimin gelmesi gerektiğini konusunda şöyle değerlendirmede bulundu; "Başkanımız Memik Yılmaz'ın belediye başkanlığına niyeti var fakat o niyeti neticesinde nasıl bir yol haritası izlenir henüz konuşmadık tabii ki alternatifler var. Biz isteriz ki kendi içimizden bir arkadaşımıza destek olalım. Kim olduğu önemli değil. Bizdeki yönetim şekli başkanlık kurulu bir yönetim şekli değil. Bizde ortak akıl vardır herkes oturur herkes karar verir. Ben ve benim gibi 3 tane başkan yardımcısı arkadaşımız var ancak diğer yönetim kurulu arkadaşlarımızla aynı yetkilerdeyiz.”

BİZ BİR BAŞKAN TAKIMI DEĞİL, ŞEHİR TAKIMIYIZ

Tüm karaları şehrin ortak akıllarıyla birlikte aldıklarını belirten Dağdeviren; “Yani bizde böyle kişiye odaklı bir sistem olmadığı için biz bir patron, biz bir başkan takımı değiliz. Biz şehir takımıyız. Mesela hiç yönetimimizde olmayan şehrin büyükleri, abileri, ablaları ya da önemli insanları dediğiniz insanlardan hiç kağıt üzerinde bilgi dahi bile almasak bir sıkıntı olmamasına rağmen hep oturup istişare ederek kararlar verdik. Dolayısıyla başkanın devam edip etmemesi mevcut düzende bir değişikliğe sebebiyet vermez. Biz sezonu her şekilde bitiririz. En nihayetinde bu koltuklar geçici, gönül esasına dayılı, sosyal aktivite duygusuyla yapılan makamlar. Böyle ben yapıştım gitmiyorum, bizde yönetimimizde olmaz. Biz buraya 1 yıl için geldik, bunu en iyi şekilde yaptık, hep beraber eğlendik, tertemiz bir şekilde teslim ettik gittik. Bütün duygumuz bu" diye konuştu. Spor Servisi