Teknik Direktör Marius Sumudica'nın gelişiyle birlikte Trabzonspor maçı hariç tüm maçlarda 11'de şans bulan ve ortaya koyduğu performans ile dikkat çeken Arda Kızıldağ, Fransa ekibi Metz'in radarına girmişti. Fransız kulübünün geçtiğimiz aylarda Gaziantep FK'ya Arda Kızıldağ için nabız yoklarken bu görüşmeyi ise başkan yardımcısı Güney Dağdeviren doğrulamıştı. Dağdeviren geçen haftalarda yaptığı açıklamalarda oyuncunun önünü kapatmayacaklarını açıklamasının ardından Arda'nın da heyecanlandığı öğrenildi.

Dev adamlar Pizza'ya odaklandı Dev adamlar Pizza'ya odaklandı

ARDA ŞARTLAR UYARSA GİTMEK İSTİYORMUŞ

Kulübe yakın kişilerden alınan bilgiye göre son haftalarda başarılı çıkışıyla dikkat çeken ve Fransa Metz ekibinin de transfer etmek istediği Arda Kızıldağ'ın Avrupa'da oynamak hayalini kaçırmamak adına kulübün şartlarına uyması halinde gitmeyi düşündüğü öğrenildi. Son haftalarda yapılan çalışmalarda neşeli tavırlarıyla dikkat çeken ve en iyi sezonlarından birini geçiren genç savunma oyuncusunun, "Burada çok mutluyum ve oynamaktan keyif alıyorum. Avrupa hayalim var ama kulübüm para kazanırsa ve şartlar uyarsa tabii ki gidebilirim" dediği öğrenildi. 

SUMUDİCA GÖNÜLLÜ DEĞİL

Çok iyi bir savunmaya sahip olan ve Arda Kızıldağ'In performansından memnun kalan teknik direktör Marius Sumudica'nın bu transfere çok sıcak bakmadığı ise gelen bilgiler arasında yer aldı. Rumen teknik adamın çok iyi bir savunma hattına sahip olduğunu ve Arda'nın gidebilmesi için yerine iyi ve kaliteli isim alınması gerektiğini yönetime bildirdi. Göreve geldikten sonra Arda'ya Trabzonspor maçı hariç her maçta 11'de görev veren Sumudica'nın bu ortamda genç savunma oyuncusunun gitmesine sıcak bakmadığı öğrenildi. Spor Servisi