1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gençler Türkiye'nin geleceğine yön verecek
Gençler Türkiye'nin geleceğine yön verecek

Gençler Türkiye'nin geleceğine yön verecek

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı Gaziantep’te de kutlandı.

A+A-

 Vali Davut Gül, Milletvekillerinin yanısıra iş ve siyaset dünyası Türk milleti için dönüm noktası olan 19 Mayıs’la ilgili önemli mesajlar verdi. 

VALİ GÜL: GENÇLER TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE YÖN VERECEK

Vali Davut Gül, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, dört bir yanı işgal altındaki Anadolu topraklarında, kurtuluş meşalesini yakarak milli mücadeleyi başlattığı günün 100. yıl dönümünü mutluluk, gurur ve coşku içinde kutladıklarını belirtti.

Kurtuluş Savaşı'nın, Türk milletinin esareti kabullenmeyerek dünyaya örnek bir kurtuluş mücadelesi verdiği eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Gül, bu savaşın Türk milletinin kahramanlığının, vatan sevgisinin ve bağımsızlık aşkının belgesi olduğunu belirttiği mesajında, şunları kaydetti:"Gençler, Türkiye'nin geleceğine yön verecek. Kurtuluş mücadelemizin meşalesi olan bu özel günün 100. Yıl dönümünde, tüm Gazianteplilerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin banisi Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."

ŞAHİN: TÜRKİYE CUMHURİYETİ DESTANININ YAZILMAYA BAŞLANDIĞI GÜN

"19 Mayıs bağımsız Türkiye Cumhuriyeti destanının yazılmaya başlandığı büyük gün. 19Mayıs1919 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. yıldönümü kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle anıyorum"dedi.

TAŞDOĞAN:ÖZLEDİĞİMİZ GENÇLİK BUGÜN VAR

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, 19 Mayıs 1919 tarihinin Türklerin son Ergenokon’u olduğunu söyledi. Taşdoğan, “O yıllara gittiğimiz vakit memleketin her köşesinin cebren ve hile ile işgal edildiğini görürüz. İşte bu şartlar altında Samsun’dan bir güneş doğmuş ve Türk milleti yönünü oraya dönmüştü. Yüce Atatürk’ün ta en başından söylediği minvalde “Geldikleri gibi gitmişledir.” Gazi Mustafa Kemal’in, Samsun’a çıkışınn yüzüncü yılı olması hasebiyle bu yıl daha heyecanlı ve daha gayretkârız. Genç cumhuriyetin gençlerin omuzlarında çağdaş düzeye ulaşması onun en büyük emeliydi. Özlediğimiz gençlik, bu gün vardır, yarın da var olacaktır. Şüphesiz, dünya güçleri arasında yer alma gayretimizde gençler en güvenilir dayanak noktamızdır. Kendilerine güvenimiz sonsuzdur. Gençlerimizin ve Türk milletinin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın yüzüncü yılını kutluyorum” diye konuştu.

BAKBAK:BAĞIMSIZLIĞIMIZIN MİLADI

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, 19 Mayıs 1919 bir ulusun küllerinden doğuşunun adıdır. 19 Mayıs’ın bir asır önce Samsun’dan kıvılcım alıp, tüm Anadolu’ya dalga dalga yayılan Kurtuluş meşalesi olduğunu söyledi. Bakbak, “O meşale ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyetimizin de temelleri atıldı ve bu ulus bağımsızlığını, egemenliğini kazandı. Bağımsızlığımızın miladı olan, Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bu özel günün 100. yılını yaşamanın mutluluğu ve onuru içerisindeyiz.  Bu vesileyle ulusumuzun kurtuluş mücadelesini Cumhuriyet ile taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  Gençlerimiz başta olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, ülkemizin egemenliği ve bağımsızlığı için toprağa düşmüş ecdadımızı rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

FİLİZ:19 MAYIS YENİDEN VAROLUŞ TARİHİ

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, 19 Mayıs 1919’un batılı devletlerce yok edilmek istenen Türk Milleti’nin adeta yeniden varoluş destanının yazılmaya başlandığı bir gün olduğunu söyledi. Filiz, “19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ruhudur. 19 Mayıs, ‘Düşman cesedimi çiğnemeden Anteb’e giremez’ diyen ve tek başına düşmanın karşısına dikilerek vatan uğruna şahadet şerbeti içen Şahinbey’in, annesinin peçesine el uzatan düşmanın süngülerine göğsünü siper eden Şehitkamil’in, kahraman Karayılanların ruhudur. Türk Milleti’nin kurtuluş meşalesini yakan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bu cennet vatanı bırakan tüm ecdadımızı rahmet, minnet ve dua ile anıyorum”  dedi.

TAHMAZOĞLU:GENÇLİK MİLLETİN YARINLARIDIR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da, gençliğin milletin gücü ve yarınları olduğunu dile getirerek, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu zaferi ülkemizin geleceği olan gençlerimize bayram olarak hediye etmiştir. Çünkü gençlik, milletlerin gücüdür ve yarınlarıdır. Bu durum, özellikle bizim gibi nüfusunun büyük bir bölümü genç ve dinamik olan bir ülke açısından çok daha farklı bir boyut taşımaktadır. cek ve karşılarına çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeleri şarttır." ifadelerini kullandı.

FADILOĞLU:DEVLETLERİN GÜÇ KAYNAĞI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, 19 Mayısın cumhuriyetin gençlerin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesi olduğunu vurguladı. Gençlerin, milletlerin ve devletlerin en mühim güç kaynağı olduğunu belirten Fadıloğlu, mesajına şöyle devam etti: "Gençler, milletlerin ve devletlerin en mühim güç kaynağıdır. Geçmişini unutmayan, inançlı, karakterli, özgüvenli, vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutan, azimli ve çalışkan bir gençliği yetiştirmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm geçlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden kutluyorum.”

KARADUMAN:GENÇLERE EMANET

Emniyet müdürü Faruk Karaduman da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılını millet olarak hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisinde olduğunu belirtti. Karaduman, Türkiye Cumhuriyeti'nin 19 Mayıs 1919' da Samsun’da başlatılarak tüm yurda yayılan mücadeleye halkın azim ve kararlılığıyla katılması sonucunda elde edilen zaferlerle ve fedakarlıklarla kurulduğunu ve gençlere emanet edildiğini anımsattı.

ÇELENK:İBRET VESİLESİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, 19 Mayıs’ın, yok edilmek istenen bir milletin var olma yolundaki güneşi olduğunu söyledi. Çelenk, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir.  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta geleceğimizin teminatı gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”dedi.

ASYALI:19 MAYIS TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN DOĞDUĞU TARİHTİR

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, 19 Mayıs’n bir kıvılcım, bir başlangıç; esaretten kurtuluşa ilk adımın atıldığı ve Türk milletinin yeniden doğduğu tarih olduğunu söyledi. Asyalı, “Büyük Atatürk’ün liderliğindeki Kurtuluş Savaşı, uzun savaşlardan çıkmış Anadolu halkının, her türlü yoksunluklar içerisinde dahi vatanı için neler yapabileceğinin ifadesidir.  Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere, milli mücadele kahramanlarını rahmet ve minnetle andıklarını ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını sevgi ve saygıyla kutluyoruz” dedi.

Anka’dan 19 Mayıs  mesajı 

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Yönetim Kurulu üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda istiklal mücadelemizin 100. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Başta gençlerimiz olmak üzere, tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta  olmak üzere vatan savunmasında şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygı  ile anıyorum.”dedi.

ÖZKEÇECİ:DÖNÜM NOKTASI

 AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, 19 Mayıs’ın Türkiye tarihinde dönüm noktası olduğunu söyledi. Özkeçeci, “Kutlu zaferin ardından Gazi Mustafa Kemal’in böyle bir günü gençliğe atfederek milli bayram olarak ilan etmesi, gençlerimize verilen önemin ve değerin en somut göstergesidir. Gençlerimizin bilim, sanat, kültür gibi birçok alanda kendilerini geliştirerek vatanına ve milletine yararlı bireyler olarak ülkemizi çok daha ileriye taşıyacaklarına güvenim tam. Bu duygularla, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.