1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gençler ortak çalışmada buluşacak
Gençler ortak çalışmada buluşacak

Gençler ortak çalışmada buluşacak

Büyükşehir Belediyesi’yle İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde liselerde “Kültür ve Medeniyet Kulüpleri” oluşturarak öğrencilere, sosyal, kültürel ve değerler eğitimi alanlarında çalışmalar düzenlemek,

A+A-

 milli ve manevi duygularını arttırıcı projeler ve okuma programları tertip etmek ve uygun sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde kültürel geziler, kamplar düzenlemek amacıyla protokol imzalandı. 

“Genç Dostu Kent” anlayışıyla geleceğin söz sahibi öğrencilere yönelik çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’yle ortaklaşa bir protokole imza attı. Bu kapsamda liselerde kurulacak öğrenci kulüpleri vasıtasıyla; etik değerleri gözeten, yeterlilik ehliyetini almış, çağın nabzını yakalayan, kendi değerleri ile barışık, millî ve manevi donanımı yüksek öğrencilerin yetiştirilmesi için etkinlikler organize edilecek. Atölye çalışmaları ve eğitimler sonucunda ise Gaziantep’te Türkiye’ye yön verecek sosyal projeler üretilerek ülke kalkınmasına destek olunacak, öğrencilerin ders dışı zamanlarını kendilerine, ailelerine ve çevrelerine karşı faydalı geçirmeleri sağlanacak ve beraber iş yapabilme yeteneklerinin ortaya çıkarılması amaçlanacak. Ayrıca gerçekleştirilecek sosyal sorumluluk projeleriyle üniversite öğrencileri için hayata geçirilen projeler paralel yürütülecek. Böylelikle üniversite ve lise çağındaki gençler ortak bir çalışmada yer almış olacak. 

ŞAHİN: ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Protokol öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Belediye yönetiminde yerel kalkınmanın sağlanması amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde sosyal devletin inşasında ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ algısından hareketle eğitimde ve sağlıkta önce insan dediğimiz bakış açısının yerel boyutunu hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. 2 milyonluk bir şehirde 1 milyon genç var. Bu çok büyük bir hazine ve fırsat. Eğer fırsat eşitliği verirsek çocuklarımızın ihtiyacı olan konulara parça parça destek sağlarsak çok büyük başarılar çıkacaktır ki bunu daha öncelerde de gördük, yaşadık. O nedenle başta Milli Eğitim Bakanlığı ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü bizim takımımızın bir parçasıdır.” diye konuştu.

TEPE: GENÇLER KÜLTÜRE VE MEDENİYETE YENİ DEĞERLER KATACAK

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise bugün yeni bir protokol imza töreni için bir araya geldiklerini vurgulayarak, şunları aktardı: “Önceki protokollerimizde okullarımızın hem sağlığı hem de güvenliğiyle ilgili çok önemli protokoller hayata geçirmiştik. Bu, ‘Kültür ve Medeniyet’ içerikli bir çalışmanın yer aldığı bir protokol olacak. Böylelikle gençlerimiz kendi kültür ve medeniyetlerini tanıyacak. Akabinde de kültüre ve medeniyete yeni değerler katacaklar" HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.