1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Genç MÜSİAD dikkat çekti
Genç MÜSİAD dikkat çekti

Genç MÜSİAD dikkat çekti

Genç MÜSİAD Gaziantep şubesi Hayati İnanç ile Can Veren Pervanler “Hayata Şiirden Bakmak” söyleyişi programıdüzenlendi. Çok sayıda vatandaşın ve MÜSİAD ailesinin katıldığı Programda neşeli anlar yaşandı.

A+A-

Genç MÜSİAD Gaziantep Başkanı Mustafa Orhan Nacar, “Genç MÜSİAD, kurulduğu 2002 yılından bu yana Türkiye ve dünya üzerindeki teşkilatlanma yapısı ve her yıl artan başarı çizgisi ile genç sivil toplum kuruluşları arasında örnek teşkil etmektedir. Bugün 1 mılyon 800 bin kışıye istihdam sağlayan, 60 bını aşkın işletmeyi temsil eden ,Türkıye’nın lider sivil toplum kuruluşu, ülkemizin hatta dünyanın en yaygın ve  en saygın iş adamları derneği olan MÜSİAD’ımızın ve kutlu davasının en güzel meyvesi bizleriz yani Genç MÜSİAD’ımızdır. Hızla gelişen ve değişen bu modern dünyada mazinin kadim şuuru içinde olup manevi değerlerinden kopmamış aynı zamanda çağın gerektirdikleri ile  donanmış gençliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Bu şuurla Genç MÜSİAD’ımız geleceğin iş adamları ve MÜSİAD yöneticilerini yetiştirmekte, bizleri hayata hazırlamakta, sahip olduğu değerleri genç iş adamlarıyla paylaşmakta, iş birliğinin yanında gönül birliğini de gerçekleştirmektedir. “dedi.

LİSANI BOZMAYIN

Yaşantısından kesitlerle divan edebiyatını anlatan İnanç, bir toplumu dönüştürmenin en kestirme yolunun lisanını bozmaktan geçtiğini kaydetti. İnanç, “İnsan sevdiğini anar, andığını sever” diyerek ağızdan çıkan her kelama dikkat edilmesi gerektiğine işaret etti. Osmanlı padişahları içinde şiir yazmayan hükümdarın neredeyse olmadığını belirten İnanç, birçok padişahın şiire ve şaire kıymet gösterdiklerini anlattı. Şiirleri III. Selim tarafından dinlenen Şeyh Galip’in eserlerinden bahseden İnanç “3. Selim, Şeyh Galip ile arasında 24 yaş olmasına rağmen kendisine hürmet gösterir, çok bunaldığı zamanlarda dizine uzanarak kendisine şiir okumasını rica edermiş” diyerek Şeyh Galip’in eserlerinden okudu. Türkçe şiirlerin, bugüne gelindiğinde gençler için tercüme gerektirdiğini söyleyen İnanç, bu noktanın üzerinde durulması gerektiğini belirtti. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.