1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Genç kızların ibretlik öyküleri -2-
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Genç kızların ibretlik öyküleri -2-

A+A-
Kötü bir şekilde dibe vurdum, karakollara düştüm. Bağımlı kadın olmak kolay değil bu süreçten sonra. Bunun yüzünden çok ölene şahit oldum. Alkol ve hapı karıştırıp ölen, dayanamayıp intihar eden. Ya onun öyle bir beyin bozması var ki kullanırken babanızı bile hatırlamıyorsunuz. Dışarıda bir ortama, bir kız ya da biri düştü mü hemen ondan faydalanmak istiyorlar. Babamın çok emeği vardı benim üzerimde. Hastanede benim peşimde koşmasını unutamıyorum. Hemşire bana 'Utanmıyor musun koskocaman adamı peşinden koşturuyorsun.’ derdi. Ben bundan dolayı utandım ve kurtuldum.
 
Diğer itirafta ise diğer bir kız çocuğunun acı tecrübeleri ders niteliğinde. Hemcinslerine “İçtikten sonra bir kız çocuğunun yanında erkekler varsa ona zarar verebilirler her türlü şekilde. Kız çocuklarına sesleniyorum. Erkeklerin yanında kesinlikle sigara bile içmesinler” Henüz bir çocukken okulun civarında dolaşan satıcılar ile tanışıyor. Bağımlı gençlerin ortamına girmesi ile hayatının değiştiğini, okulunda çok başarılı bir öğrenci olduğunu ancak uyuşturucu batağına saplanması sebebiyle okuldan ayrıldığını belirtiyor.
 
“Evden kaçıyordum. Geceleri arkadaşlarım çağırıyordu. ‘Hadi gel içiyoruz’ diyorlardı. Ben de hemen gidiyordum. Ailem üzerime kapıyı kilitliyorlardı gitmeyeyim diye. Annem hep kapının önünde oturuyordu. Gitmeyeyim diye hep bekliyordu. Ailem hakkımda polise çok ihbarda bulundular. ‘İçme’ diyorlar tabii ki de. Bütün aileler der. Kimse istemez kızının içmesini. İçtiğim zaman evdekiler, ailem hiç umurumda olmuyorlar. Aklıma bile gelmiyorlar. Annem mi hasta, babam mı hasta hiç düşünmüyorum, umurumda olmuyorlar.
 
Bir müddet içtikten sonra da sonunda ölüm olduğunu herkes biliyor. O yüzden içmemek gerekiyor. Zararlı zaten sana her türlü zararı veriyor. Mesela bir arkadaşımın hap yutmaktan sırtı hep yara içinde, yaralar çıkmış. Gözlerinin altı hep mosmor. Bundan 1 ay önce 6 tane yutmuştum. Üstüne bir de votka içmiştim. Eve geldiğimde gözlerim böyle kıpkırmızıydı, gözbebeklerim kıpkırmızıydı. Gözlerim koskocaman olmuştu. Zaten hap içince gözlerin kocaman açılıyor. Çevreden de iyi görünmüyorsun. Gözlerin o şekilde olunca, kollarına jilet atınca, sigara basınca ‘Bu psikopat’ diye dışlanıyorsun. “İçtikten sonra bir kız çocuğunun yanında erkekler varsa ona zarar verebilirler her türlü şekilde. Hangi madde olursa olsun, kızların madde kullanması ve içmesi çok yanlış. Bana da zarar vermek isteyenler oldu. Ama o kızın kendisinin elinde, zarar verdirtmemesi kendi elinde. Ben kendimi koruyabildim. Arkadaşlarım birtakım tekliflerde bulundular, ben istemeyince ısrar etmediler.’ Anne ve babalar, çocuklar ve gençler, bu iki genç kızın yaşadıkları acı deneyimlerden bir değil birçok ders çıkartmaları gerekiyor.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.