1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. GAZİŞEHİR'DE NELER OLUYOR
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİŞEHİR'DE NELER OLUYOR

A+A-

Bu haftaya müsaadenizle Gazişehir’den başlamak istiyorum.. Çünkü bu sezon süper ligde oynayacağı için, kentte yaşayanlar ile Gazianteplilerin büyük bölümünü ilgilendiriyor.. Biliyorsunuz Ağustos 17’sinde ligler başlayacak. Haliyle her takım başkanıyla, yönetimiyle, teknik adamıyla hesabını kitabını yapıyor.. Bizim konumuz Gazişehir olduğuna göre, her zaman yaptığım gibi işin başında gözlemlerimi bu sefer biraz daha erken yapmak istiyorum.. Nedeni gayet basit, okuyorsunuz zaten haberlerimizi.. Gelen haberler, aldığımız bilgiler, gördüklerimiz ve yaşadıklarımız.. Hepsini harmanladığımızda ufukta büyük bir karmaşa gözüküyor.. Kısaca sıralayayım;

1- Mevcut kadroya elbette revizyon gerekliydi.. Ama darmadağın edecek kadar akıl tutulması yaşanmamalıydı.

2- Tam 16 futbolcunun gönderilmesi, takımın omurgasını çökertmek demek..Bunun faydanan çok zararı olacağı hesaplanamadı..

3- Bir futbol ekibinin hele hele şampiyonluk yaşamış olan kadronun dağıtılması, üstelik buna başkan dahil yönetimin seyirci kalması asla  kabul edilemez..

4- Bu teknik direktör gelmeden önce tecrübeli spor adamlarınca bana yazılan, “Sevgili Ökkeş, bu Sumudica önce takımın içini boşaltır, sonra kendi adamlarını teker teker getirir” öngörüsünün şimdiden gerçekleşmesi, beni çok endişelendiriyor.

5- Takımın sportif direktörü Ayhan Akman nerede ? Niye kampa götürülmedi? Teknik direktör ile sportif direktörün kavgalı olduğunu bilmeyen kalmamış durumda. Adil Başkan nereye kadar tecahül-ü arifene yapacak, (bilip te bilmemezlikten gelme)  

6 – Bir takımda abiler harcanıyorsa, arkadaşlık bağlarının kopacağı yanlışlar yapılırsa bilin ki o takımdan bütünlük beklenemez.

7- Futbolcular mutlu değilse, o takım başarılı olamaz.

8-  Bir takım başkanıyla yönetimiyle herşeyi teknik direktörün eline altın tepsi ile sunarsa, o takım takım olamaz..

9- Bir takımın kampında tesisinde futbolcu menejerleri yatıp kalkıyorsa, o takımdan dedikodu eksik olmaz.. Geçmişte Kızıl yönetimin de bu hataları yapmıştı şimdi Konukoğlu yönetimi de aynısını devam ettiriyor..

10- Futbolcusuyla toplantı yaparken kendi kendini sille atan yani tokatlayan bir teknik direktörden Gazişehir’e hayır gelmez, NOKTA..

AK PARTİ TOPARLANABİLİR Mİ ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tehlikeyi görmüş olacak ki, mesajını verdi.. Şimdi kollar sıvandı ve yüzlerine bakılmayan, dışlanan eski partililere kucak açılma harekatı başladı.. Türkiye’de neyse Gaziantep’te de o.. Yıllardır yazarım gerçek AK Parti sevdalıları küstürüldü diye.. Son dönem yeni partiyle birlikte kopmalarda ciddi hareketlenme başladı.. Gelinen nokta, Sayın Cumhurbaşkanına bağlılıkları devam eden o gerçek AK Partililer, şimdilerin gerçek olmayanlarıyla birliktelik sağlayacak mı.. Zoraki ve mecburi çağırma ne kadar etki yaratacak göreceğiz.. Sadece şunu söylemeliyim.. AK Parti’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.. Olacak diyenler kendini kandırır sadece..

BİRAZ DA OKUL YAPSANIZ ARKADAŞLAR

Şimdi yazacaklarım sonrası biliyorum ki, bazı kesimler öfkelenecek.. İşi din düşmanlığına kadar götürecek.. Ama ne olursa olsun bunu göze alarak yazıyorum düşüncelerimi..

1- Arkadaşlar lütfen okul yapın..

2- Paranız varsa Allah katında inanın daha büyük sevap alacağınız eğitim işine girin..

3- Küçükken tek idealim vardı, “eğer zengin olursam 1 okul bir de cami yaptırırım” derdim.. Kalbimin, gönlümün, yüreğimin zenginliği devam ediyor ama cebimin fakirliği yüzünden bunu gerçekleştirme imkanım yok maalesef..

4- Şimdiki zamanda param olsa memlekette her tarafta cami olduğundan, iki ayrı semte 2 okul yaptırırım bunun bilinmesini istiyorum..

5- Yaptırılan Camileri Cuma günleri zorla doldurur hale geldik arkadaşlar.. İmamlar işini savsaklıyor. Sabah namazlarında camileri açmayanlar bile var.

6- Bakın okul eksikliği yaşanıyor şehirde. Cami yapacağınız parayı okul için harcayın, inanın büyük hayır duaları alırsınız..

7- Basit bir örnek vereyim.. Şimdi okul isimleri satılığa çıkarıldı, elde edilen gelirle okul yapılacak deniliyor.. Durum bu halde iken, arsaları da bulduğunuza göre, bunu cami yerine okula çevirseniz daha iyi olmaz mı sevgili hayırseverler..

8- Hiç endişeniz olmasın Cenab-ı Allah katında daha fazla sevap kazanacaksınız..

9- Bakın Karataş’ta devasa büyük bir cami yapılacaktı, temeli atıldı bina yükselmeye başladı ama öylece bırakıldı. Yazık değil mi arkadaşlar..

10- Her semtte yan yana camilerimiz var. İnanın herkese yeter arkadaşlar.. Lütfen eğitime ağırlık verin, bakın bu şehir eğitimde son sıralardan çıkamıyor.

11- Bir de ne olur Camilerin bir kutsiyeti var, lütfen temiz tutalım, namaz kılınan bölümleri sadece namaza bırakalım.. Orası ne çorba içilecek, ne siyasi gösteri yapacak, ne top oynayacak bir yer arkadaşlar..

SAYIN VALİ ORTAYA BİR BOMBA ATTI KENARA ÇEKİLDİ

Gaziantep basınına yönelik yaptığı “Gaziantep’in en zayıf halkası” sözleri yüzde yüz doğru, ama eksik..  Tamamlaması gerekiyor..  Öyle ortaya gitsin misali bombayı atıp kenara çekilmek doğru değil.. Yıllardır zaten yazıyoruz, 'bu şehrin basını ayağa düşürüldü' diye.. İpini koparan basın sektörüne al atmış.. Adı gazeteci ama gazetecilikle alakaları yok. İki satır yazı yaz, bir cümle kur desen hak getire.. Ama gazeteciliği çok iyi kullanıyorlar. Bizim bu Antep sanayisinin de yumuşak karnı yüzünden paraya para demiyorlar.. İçimizde pezevenklik yapıp çalışanını pazarlayana kadar var. Tehdit yapanı var.. Şantajcı var.. İllegal işlerle uğraşanı var.. Mafya bozuntuları var.. Sopa göstereni ve siyaset ile iş dünyasını dizayn etmeye kalkanı var.. Yani var oğlu var..

SOPA GÖSTERENLERE SİZ SOPA GÖSTERİN SAYIN VALİM

Gelinin son nokta şu.. Artık kimse dayanamayıp, yani sanayicisi, iş adamı, siyasetçisi, bürokratı, esnafı müteahhidi, şikayetini ve sorununu Vali beye anlatınca Sayın Davut Gül de böyle bir konuşma yapıyor.. İsim ? maalesef YOK.. Varsa televizyon radyo veya gazete adı, maalesef o da  YOK.. İşte takıldığım da bu.. Sayın Valim, siz böyle yapmakla herkesi bir potanın içine atıyor ve kurunun yanında yaşı da yakmak istiyorsunuz. Böyle yapmakla da gazetecilik yapmak isteyen bir avuç kalan insanları üzüyorsunuz.. Eğer iş basın ve ifade özgürlüğü dışına çıkıyorsa ki öyle.. O zaman lütfen yasal işlemleri başlatın efendim.. İfade özgürlüğü diyerek, insanlara sopa gösterenlere siz sopa gösterin.. Bizler de bu memlekette derin bir nefes alalım Sayın Valim.. Hiçbir şey yapamıyorsanız, o iş adamlarına, sanayicilere güvence verin. Kendilerine sopa gösteren, tehdit eden kim varsa yasal yollara başvursun. Bunun takipçisi de siz olun.. İnanın Devlet güvencesi, Vali ile yargının varlığı, bu memlekette her önüne gelenin basın sektörüne girmesinin önüne geçer, insanlar gerek gazetelerde, gerek cep telefonlarında, gerekse de sosyal medyada haksız iftiraya ve hakarete uğramaktan kurtulabilir..

BAKIN YİNE PERİŞAN EDİLDİK

Bir şey daha var eklemek istediğim.. Sayın Vali bakın yeni yasa uygulamaya geçti. Maliye’ye borcu olan gazetecilerin basın ilan kurumlarındaki aylık alacaklarına el konuldu. Sanırım bu sektörde en fazla KDV borcu olan bir gazete olarak, şu anda en mağdur olan konuma düştük.. İcra ilanlarının yayınlanmayışı yüzünden zaten yerel basına ciddi darbe vurulmuştu. Şimdi bu uygulama bağrımıza hançer saplanmış gibi oldu. “Devlet anlayışlı olmalı eğer alacağı var ise, bunu dilimler halinde tahsil etmeli”derim.. Bakın kurban bayram öncesi basın ilan kurumundan gelecek paranın tümüne el konulması sonucu ne hale düştüğümüzü söylememize gerek varmıdır.. Tamam kardeşim borcumuz varsa kesin 3'te birini, hatta yarısını.. Ama tümüne el koymak Allah'tan revamıdır..  Haaa bahsettiğiniz o gazeteciler var ya Sayın valim.. Onların bu sanayi mantığı ile böyle bir derdinin olmadığını da bilmenizi isterim..

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
36 Yorum