İlk program 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na düzenlenecek. Kent protokolünün katılımıyla yapılacak Çelenk Sunum Töreninin ardından, kutlama Töreni Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü’nde gerçekleşecek.  Buradaki programın ardından ise GBB Onat Kutlar Salonu’nda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından saat 19.30’da Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konseri düzenlenecek.

VALİ ÇEBER’DEN MESAJ

Vali Kemal Çeber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Antep’e Gelişinin 91. Yıl Dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Çeber mesajında, ‘’Anteplilerin milli mücadele sırasında yazdığı kahramanlık destanını yakinen bilen ve bu mücadeleyi takdir eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 91 yıl önce bugün teşrifleriyle şehrimizi onurlandırmıştır. İnanıyorum ki Gazi Şehrin gazi torunları Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerlemeye, Ülkemizi ve Şehrimizi hem sanayi alanında hem de kültürel anlamda geliştirmek için ellerinden gelen bütün gayreti göstermeye ve elde ettikleri başarıları daima yinelemeye devam edeceklerdir. Bu düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, ülkemizin bekası uğrunda şehadete eren aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, iki gazinin buluşmalarının 91. yıl dönümünü gönülden kutluyorum’’ dedi. 

ŞAHİN: GELECEĞİ PLANLAMAK İÇİN GEÇMİŞİ UNUTMAMAK GEREKİR ”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi Mustafa Kemal’in Gaziantep’e teşriflerinin 91’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şahin mesajında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Gaziantep’e teşriflerinin kentin tarihindeki en derin izlerden biri olduğunu belirterek, “Atatürk’ün şu cümlesini her defasında gururla aklıma getiriyorum. ‘Türküm diyen her şehir, her kasaba ve en küçük Türk köyü, Gazianteplileri kahramanlık örneği olarak alabilir’. Bu iltifatla takdir edilen şehrimiz, elbette ki o kahramanlık ruhunu bugüne kadar taşımış ve istikbali için de taşımaya devam edecektir” dedi.