GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, aşırı tüketime karşın suda kesinti yapılmayacağını söylerken, “Arıza dışında suda kesinti yapılmayacak. Hem Düzbağ, hem Kartalkaya’dan suyumuz geliyor” dedi.

HAZİRAN ÇOK SICAK GEÇİYOR 

Haziran ayının hiçbir kadar sıcak ve kurak geçmediğini dile getiren Sönmezler, “Haziran ayının başında aşırı su tüketimi oldu, havuzlar doldu. Arefe, bayram günü de tüketimde artış çok. Sıcaklıkların 40 derecenin üzerine çıktığı görüldü. Gaziantep’te ortalama su tüketimimiz günlük 200 metreküp. Haziran ayında geçen yılın aynı dönemine göre su tüketiminde yüzde 8 artış var. Haziran ayı hiç bu kadar kurak geçmemişti” diye konuştu. 

Yılın ilk yarısında 17.343 deprem gerçekleşti Yılın ilk yarısında 17.343 deprem gerçekleşti

NÜFUS ARTTI

Sönmezler, geçtiğimiz günlerde yaşanan su kesintisinin nedeninin ise Hacıbaba’daki arıtma tesisindeki kapasite artışı nedeniyle olduğunu belirterek, “Deprem bölgesinden gelenlerle nüfusumuz daha da arttı. Nüfus artışı ve kuraklığa rağmen suda kesinti yok. Kesinti olursa arıza nedeniyledir. Suyumuz hem Düzbağ, hem Kartalkaya’dan geliyor, su seviyelerinde sıkıntı yok, iyi durumda” dedi. Meral KINACILAR ERBEKTE

Editör: Ebru Kont