1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantepspor'u sevselerdi
    bunları asla yapmazlardı
Gaziantepspor'u sevselerdi <br>bunları asla yapmazlardı

Gaziantepspor'u sevselerdi
bunları asla yapmazlardı

*Bülent Mamatoğlu ve Sermet Atay, bu takımın yöneticisiydi ve önemli görevlerde bulundular. O zaman her şey iyiydi de şimdi mi Gaziantepspor'da her şey...

A+A-

*Bülent Mamatoğlu ve Sermet Atay, bu takımın yöneticisiydi ve önemli görevlerde bulundular. O zaman her şey iyiydi de şimdi mi Gaziantepspor'da her şey kötü oldu. İnsan söylediğinin arkasında durmalı önce farklı konuşup, şimdi kötü olduktan sonra farklı konuşursan insanların size inandırıcılığı kalmaz.

*Son yapılan görev değişikliğinden sonra Gaziantepspor'da artık her şeyin iyi gideceğinin sözünü verebilirim

*Biz geçmişte yaptığımız hatalardan ders çıkaracağız eğer ki çıkarmazsak o zaman kongre kaçınılmaz olur.

*Geçtiğimiz sezon basın ile takım arasında bir hayli boşluklar olduğunu gözlemledik. Bu boşluk basın danışmanımızın tavır ve hareketlerindenmidir bilmiyorum ama bu yönde başkanımızın ve yönetimimizin bir çalışması olacaktır.

*Bu takım sadece Gaziantep'in değil. Tüm Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesini temsil ediyor.

EYÜP ÖZKAN

Yapılan görev değişikliği sonrası Gaziantepspor'da Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluluğuna getirilen yönetici Ertuğrul Ahi gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Takımın çok kötü bir sezon geçirdiğini ifade eden Ertuğrul Ahi, burada bazı kişilerin suçlu aramak yerine suçu kabullenmeyi bilmeleri gerektiğini ifade etti. Ahi, geçtiğimiz hafta sonu istifa eden ve yaptıkları açıklama ile ortamı geren eski yönetici Bülent Mamatoğlu ve Sermet Atay'ın yaptığı çıkışını doğru bulmadığını belirterek, "Gaziantepspor'u gerçekten seven kişilerin böyle dedikodular yapmaması gerekirdi. Dün takımın yöneticisi iken her şey çok iyiydi, bugün saf dışı kaldıktan sonra her şey kötü demek şık olmamıştır, Şahsi görüşüm bu arkadaşlar Gaziantepspor'u sevselerdi, bunları asla yapmazlardı "dedi.

Gazetemiz spor muhabiri Eyüp Özka'a çok önemli açıklamalarda bulunan Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ertuğrul Ahi, basın ile aradaki köprüyü kurmak elinden geleni yapacağını söyledi.

SEZON ÖNCESİ ÇOK UMUTLUYDUK

Sezon öncesi çok umutluyduk, takımın başına İtalyan teknik adam Walter Zenga'yı getirdik. Ama bu seçim yanlış olmuştu, takım ligde istediği sonuçları alamadı ve çok başarısız olduk. Geçen sezon yaşanan sıkıntıları bu sezon yaşamak istemiyorduk ama nihayetinde yanlış adımlar sonrası aynı sıkıntıları tekrar yaşadık.

EN BÜYÜK HATA BİZİM

Şimdi ben doğrusu neyse onu söylerim. Hiç bir zaman doğruyu söylemekten kaçmam. Bu başarısızlıktaki başlıca nedenlerden bir tanesi yönetim yani biziz. Buna bağlı olarak teknik heyet futbolcular. Yönetim olarak birlik olup takım için doğru kararları alamadık başarısızlıkta önemli rol oynadık. Ama son yapılan görev değişikliğinden sonra Gaziantepspor'da artık her şeyin iyi gideceğinin sözünü verebilirim. Eğer gerçekci olmak istiyorsak önce hatayı kendimizde aramalıyız, yoksa başarıyı bulmanız imkansızdır. Başkanımız ve bizler geçtiğimiz sezon yapılan hatalardan ders çıkardık. Eğer bu hatalarımızdan dersler almazsak önümüzdeki sezonunda geçtiğimiz sezondan bir farkı olmaz.

KONGREYE GİTMEK İÇİN HER HANGİ BİR NEDEN YOK

Şu anda kongreye gidecek her hangi bir sebep göremiyorum. Kongreye gitmek ve takımı devretmek sorumluluktan kaçmak gibi bir şey olur. Daha 1 yıllık yönetim kuruluyuz. Bu çok kısa zaman, bize biraz daha zaman verilirse göreceksiniz çok iyi şeyler yapacağız. Az önce dediğim gibi biz geçmişte yaptığımız hatalardan ders çıkaracağız eğer ki çıkarmazsak o zaman kongre kaçınılmaz olur. Ama şu an kongreye gitmek için her hangi bir neden yok yeni yönetimimizi oluşturduk. Hepimizin tek gayesi dedikodusuz Gaziantepspor'u başarıya götürmektir.

ATAY VE MAMATOĞLU BU YÖNETİMDE DEĞİLMİYDİ

Ben buradan yanlış bir açıklama yaparak ortamı germek istemiyorum. Eski yönetici arkadaşlarımız Sermet Atay ve Bülent Mamatoğlu iyi veya kötü bu takıma bir şeyler vermişlerdir her şeye rağmen biz kendilerine teşekkür ediyoruz. Ancak bizde kendilerinden aynı teveccülü beklerdik ama böyle açıklamalar şık ve etik değil. Bülent Mamatoğlu ve Sermet Atay, bildiğiniz gibi bu takımın yöneticisiydi ve önemli görevlerde bulundular. O zaman her şey iyiydi de şimdi mi Gaziantepspor'da her şey kötü oldu. İnsan söylediğinin arkasında durmalı önce farklı konuşup şimdi kötü olduktan sonra farklı konuşursan insanların size inandırıcılığı kalmaz. Ben şuna inanıyorum, bu takımı seven, Gaziantepspor'un başarısını isteyen insanlar bu tür açıklamalar yaparak ortamı germez. Ben kesinlikle yöneticilerimiz hakkında bir şey söylemek istemiyorum ama yaptıkları açıklama şık ve etik olmadığını söylemek isterim. Hepimizin tek gayesi Gaziantepspor'un başarısı olmalıdır. Benim basın camiasından ricam tabii Gaziantepspor'u düşünüyorlarsa böyle ortamı gerecek, kaos yaratacak haberleri sutünlarına taşımasınlar. Bu açıklamalar en çok Gaziantepspor'umuza zarar verir.

TAKIM ZOR DURUMA DÜŞTÜĞÜNDE DEĞİL HER ZAMAN DESTEK VERİLMELİ

Dikkat edersiniz ligin son haftalarına doğru valimiz, belediye başkanları ve kentin ileri gelen insanları takıma destek sağlamaya çalıştılar. Bu destek biraz olsun bizi güçlendirdi ve cesaretlendirdi. Verilen destek sadece galibiyet primi olarak odaklıydı ancak kalıcı getirisi olan bir destek sağlanmadı. Eğer bu takımın başarılı olması isteniliyorsa Gaziantepspor'a kalıcı bir destek sağlanmalı, bu sadece galibiyet primi olarak kalmamalı. Bir Bursa Belediyesi gibi Kayseri Belediyesi gibi burada da kentin ileri gelenleri kalıcı bir destek sağlamalı. Sadece takımın kötü ve zor gününde galibiyet primi olarak destek sağlanmamalı. Bu desteğin artması gerektiğine inanıyorum.

BASINLA GAZİANTEPSPOR ARASINDA ENGEL OLMAMALI

Geçtiğimiz sezon basın ile takım arasında bir hayli boşluklar olduğunu gözlemledik. Bu boşluk basın danışmanımızın tavır ve hareketlerindenmidir bilmiyorum ama bu yönde başkanımızın ve yönetimimizin bir çalışması olacaktır. Gaziantepspor için basın en önemli araçtır ve tüm basını tek çatı altında toplamamız gerekiyor. Ben Basın ve Halkla İlişkiler olarak Gaziantepspor ile basın arasındaki engelleri kaldırmak için uğraşacağım. Basın Gaziantepspor'a, Gaziantepspor ise bu basına gerekli diye düşünüyorum. Gaziantepspor'un başarılı olması için tüm basının desteğine ihtiyacımız var.

TAKIMA GEREKLİ TRANSFERLERİN YAPILMASI İÇİN UĞRAŞ VERİLİYOR

Yeni bir sayfa açtık. Tüm olumsuzlar eski defterde kaldı ve artık eski defterleri karıştırmak istemiyoruz. Hocamız, başkanımız ve transfer komitemiz takımımıza en iyi transferleri kazandırmak için elinden geleni yapıyor. Taraftarlarımız endişelenmesin Gaziantepspor'a önemli isimleri kazandırıp eski başarısına tekrar dönecektir. Ben herkesten biraz sabır istiyorum transfer komitemiz en iyi transferleri yapmak için uğraş veriyor. Takımına faydalı olacak, forması için oynayacak olan oyuncuları takıma kazandıracağız.

TARAFTARA LAYIK BİR TAKIM YARATACAĞIZ

Taraftarımız son iki sezondur çok kötü günler geçirdi. Türkiye'nin en medeni taraftarı bunlara layık değil ve son hafta ligde kalan takımın taraftarı olmamalı. Son iki sezondur taraftarlarımıza istediğini veremedik. Yönetimde yeni değişiklikler yaptık ve onlardan sabır istiyoruz. Çok iyi takım yaratacağız ve onlara layık olmaya çalışacağız olmakda zorundayız. Taraftarımız her zaman ki gibi bu sezonda takımına destek versin. Bu takım onların takımı desteklerine ihtiyacımız var.

GÜNEYDOĞU VE DOĞU ANADOLU'NUN TEK TAKIMIYIZ

Son olarak herkese şunu söylemek istiyorum. Bu takım sadece Gaziantep'in değil. Tüm Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesini temsil ediyor. Ancak kimse bu değerlerine sahip çıkamıyor, böyle açıklamalar yaparak takımı yıpratmak kime ne kazandırıyor anlamış değilim ama herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Az önce yine belirttim, bu takımı seven, Gaziantepspor'un başarısını düşünen böyle ortamı gerecek açıklamalar yapmaz diyorum. Yeni sezon öncesi kurumsallaşma yönünde olumlu adımlar attık ve bu olumlu kararlar bize başarıyı getirecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.