1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gaziantepspor’u küllerinden yeniden doğuracağız
Gaziantepspor’u küllerinden yeniden doğuracağız

Gaziantepspor’u küllerinden yeniden doğuracağız

*Yapılan anketlerde Ak Parti Gaziantep’te hiç yüzde 34’ü geçmemiş

A+A-

*Bu şehirde yaşayanlara diyeceğim tek laf var, Gaziantep’e sahip çıkın

*Gaziantepspor’un ruhu ölmemiş, Gazişehir olmuyor, olma şansı da görünmüyor 

* Güzelim Gaziantep tanınmaz olmuş, herkes şehri terketmeye başlamış

* 74 yaşındayım, benimki bir sorumluluk bir Antep sevdası. Yoksa ben niye geleyim? Ben fakir fukara için geldim.

* Gaziantepspor’u Juventus formülü ile kurtarmaya çalışacağız, bu kulüp kimseyi dolandırmadı, aksine dolandırıldı.

*Bıraktığım su, bıraktığım hava, aynı hava değil. Bıraktığım şehir Türk şehriydi, artık bir Arap şehri haline gelmiş

Gazetemizi ziyaret eden DSP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan, Gaziantepspor başta olmak üzere kentin imarı, güvenliği, havası, ekonomisiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Göreve gelmesi halinde Gaziantepspor’u sıfırdan inşa edeceklerini söyleyen Doğan, “Bunun örneği var, Juventus. Gaziantepspor’un ruhu ölmemiş. Gazişehir olmuyor, olma şansı da görünmüyor o nedenle tekrar Gaziantepspor’u piyasaya getirip bütünleştirip ve yola devam etmek lazım. Gaziantepspor’u ben devralırken de kayyumdan aldım, şimdi sıfırdan alacağız. Küllerinden yeniden doğuracağız Gaziantepspor’u. Takımı küme düşen bir şehir, her yönüyle şehir olarak da küme düşer” dedi. 

gaziantepspor’u-kullerinden5.jpg

Gaziantep’in bıraktığı yerde olmadığını söyleyen Doğan, “Güzelim Gaziantep tanınmaz oldu, herkes şehri terketmeye başladı. Bu şehrin kaderi bu olmamalıydı. Bıraktığım su, bıraktığım hava, aynı hava değil. Bıraktığım şehir Türk şehriydi, artık bir Arap şehri haline gelmiş. Şehrin güvenliği de bıraktığım şehir gibi değil. İmarı utanç tablosu. Ver katı, al parayı. Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden biri. Bir belediye yılda 170 Trilyon faiz öder mi? Belediye tefecinin eline düşer mi? Şehir birlikte yaşamayı unutmuş. Belediyenin kapısından üç kapıdan geçilmez. Belediye başkanının hem kapısı, hem gönlü açık olacak.”dedi. 

Niye aday olduğuyla ilgili açıklama yapan Celal Doğan, “Benimki bir sorumluluk, bir Antep sevdası. Yoksa ben niye geleyim? Ben fakir fukara için geldim. Fakir burada gerçekten mağdur, işadamlarına da acıyorum, hiçbir işadamını yanımda görmek istemiyorum. Başlarına gelecek felaketin sebebi olmak istemiyorum. Zaten adamlar batmış birde benim yüzümden mi batsın? Hiç bir işadamının benim yanımda gelip dolaşmamasından, ziyaret etmemesinden rahatsız değilim. Gelmesinler başlarına zorluk gelsin istemiyorum” dedi. 

NELER SÖYLEDİ NELER

DSP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celal Doğan, gazetemize yaptığı ziyarette bu güne kadar konuştuklarının ötesinde açıklamalar yaptı. İşte Celal Doğan’ın Gaziantep ile ilgili yaptığı konuşma:

AK PARTİ GAZİANTEP’TE HİÇ YÜZDE 34’Ü GEÇMEMİŞ

Ak Parti’nin oylarının Türkiye genelinde düşeceğini iddia eden Celal Doğan, ”Aday olacağımın duyulmasının üç gün öncesinde anket yaptırdım. Türkiye genelinde Ak Parti’nin oyu kesinlikle yüzde 40’ın altına düşecek. Gaziantep’te de düşecek. Yapılan anketlerde Ak Parti Gaziantep’te hiç yüzde 34’ü geçmemiş” dedi. 

TÜRKİYE’NİN DEV HOLDİNGLERİ İFLAS EDECEK

Gaziantep’in artık Türkiye’nin çekim merkezi olmadığını, bunu üzülerek dile getirdiğini belirten Celal Doğan, “Gaziantep Türkiye’nin bankalara en borçlu şehri, en çok takip yapılan yer. Seçimden sonra bir çok büyük holding iflas edecek, ya da konkordato ilan edecek. Büyüklerin bittiği yerde küçüklerin ayakta kalması zaten mümkün değil” dedi.

HİÇ KİMSE CELAL DOĞAN PARTİZANLIK YAPTI DİYEMEZ

Türkiye’de 1 Nisan’dan itibaren siyasi manzaranın değişikliğe uğramak zorunda olduğunu söyleyen Doğan, “1 Nisan’dan sonra Türkiye’de siyasi ortamın değişikliği kaçınılmaz. Gaziantep içinde bu kaçınılmaz. Burada özellikle Türkiye’de hep şu bahane gösterilirdi, ‘efendim kime oy vereceğiz?’. Millet genelde Tayyip Erdoğan’a oy verirdi şimdi biz Tayyip Erdoğan’la yarışmıyoruz. Fatma hanımla yarışıyoruz. Fatma hanımın performansı belli, bizim geçmiş 15 senelik performansımız belli. Hiç kimse Celal Doğan iyi belediye başkanlığı yapmadı diyemez, hiç kimse yeni bir şehir yaratmadı diyemez., hiç kimse Celal Doğan partizanlık yaptı diyemez. Hiç kimse bana partimden dolayı haksızlık yaptı diyemez. Diyeni de görmedim açıkça söyleyeyim” diye konuştu. 

FATMA ŞAHİN BAKANLIKTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İNEMEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in bakanlıktan belediye başkanlığına inemediğini ifade eden Doğan şunları söyledi: ”Bir tarafta bunu yapan bir insan var, bir tarafta ben bakanım diyen var.. Tamam bakanlık yaptı ama bir türlü. Belediye başkanlığına inemedi, bakanlık yakışıyor Fatma hanıma, hakikaten belediye başkanlığı yapmaması gerekiyor doğrusu bu, git bakan ol burayı bırak diyeceksin. Bakanlıktan belediye başkanlığına düşemediğine göre vatandaş mukayeseyi kimin arasında yapacak yapanla yapamayan arasında geçecek. Takdir vatandaşın” dedi.

BIRAKTIĞIM ŞEHİR BU DEĞİLDİ

Gaziantep’in bıraktığı yerde olmadığını, havasının, suyunun kirlendiğini öne süren Doğan şunları dile getirdi: ”Bıraktığım şehirde içtiğiniz su aynı su değil. Ben size ozonla temizlenmiş şişe suyundan temiz su bıraktım. Ben evimde 15 sene şişe suyu kullanmadım. Bıraktığım su aynı su değil, bıraktığım şehrin havası aynı hava değil. Ben size Türkiye’nin en temiz ilk 4 şehrinden birisinin havasına sahip şehrini bıraktım. Hiç şehirde hava panolarını görüyormusunuz? Kükürt ne kadar, oksijen ne kadar? Ver kömürü akıt zehiri. Sabahleyin uyanırken zehirleniyorsun. Bıraktığım şehrin havasıda aynı hava değil.  Bıraktığım şehir Gaziantep Türk şehriydi, şu anda bu şehir artık Türk şehri değil, bir Arap şehri haline gelmiş.”

NASRETTİN HOCA’NIN EŞEĞİ

Tanzim satış mağazalarını eleştiren Celal Doğan, “Bu varlık kuyruğu diyorlar. Sen halciye manava ucuz mal verdin de satmadı mı? Çünkü senin üretimin yok. Üretim olmazsa tüketimde kuyruk olur. Biber ve patlıcan satılamıyorsa, yarın buğday pahalandı çok kolay cevabı var, ekmekte mi yemeyeceksiniz? Ot yiyeceksiniz. Yonca da ithal, saman da ithal.. O da yok. Nasrettin Hoca’nın bir eşeği varmış demiş ki, ‘ben er geç bu eşeği bir gün mutlaka açlığa alıştıracağım. Her gün 100 gram yiyiceğini azaltmış sonunda sıfıra gelmiş ki eşek nalları dikmiş. Bunu görünce tam alışacağı zaman öldü’ demiş. Bunlar da bizi açlığa alıştıracaklar” dedi.

FATMA ŞAHİN'E SİTEM 

Doğan, Gaziantep’in güvenliğinin de bıraktığı şehir gibi olmadığını anlattı ve kendi döneminden bir benzetme yaparak “ Bir İtalyan gazeteci Gaziantep’e gelmek istemiş, arkadaşı Yunan gazeteci Gaziantep güvenli değil, gitme demiş. Ama İtalyan dinlemeyip gelmiş. Ben gece 11’de o İtalyan gazeteciyi Cinderesi’ne bıraktım, nereden gidersen git güneye doğru yürü dedim. Uzaktan takip ettik, 1 saat sonra 100.Yıl Kültür Parkı’nda buluştuk. Bize döndü ve ‘ Burası Roma’dan güvenli’ dedi. Şimdi şehrin güvenliği yok. Şehir birlikte yaşamayı unutmuş. Bu şehir birlikte yaşayan bir şehirdi. Ölümüzü de, dirimizde de beraberdik, sevincimizi de anında paylaşırdık. Fatma hanım benim kızkardeşimin cenazesine gelmeyecek kadar uzaklaşmış insanlardan. Ben anasının cenazesine ta İstanbul’dan iki defa geldim. Şehirde böyle birlik sağlanmaz. Senin annen kutsal bir kadındır ama benimde kardeşim de bana göre kutsaldır. Şehri yasa gelemeyecek hale getirmişseniz burada bütünlük sağlanmaz. Burada belediyenin kapısından MİT istihbarat dairesine girer gibi 3 kapıdan geçilmez. Belediye başkanının hem kapısı hem gönlü açık olacak. Burada hiçbirisi yok bıraktığım şehir her halükarda yok” diye konuştu.

DEMİREL, ‘DOĞAN, DOĞAN ŞU MANZARAYA BAK’ DEDİ

Niye aday olduğunu anlatan Doğan, “74 yaşındayım, hayatımın 5 yılını kendime ayıracakken buraya veriyorum. Benimki bir sorumluluk bir Antep sevdası. Yoksa ben niye geleyim?  Ben fakir fukara için geldim. Fakir burada gerçekten mağdur, işadamlarına da acıyorum hiçbir işadamını yanımda görmek istemiyorum. Başlarına gelecek felaketin sebebi olmak istemiyorum. Buna emin olun. Geçmişte de bunlar yaşandı. Adam beni arıyor yanına gelmedik diye hüngür hüngür ağlıyor. Kusura bakma diyor. Zaten adamlar batmış birde benim yüzümden mi batsın? Hiç bir işadamının benim yanımda gelip dolaşmamasından, ziyaret etmemesinden rahatsız değilim. Gelmesinler başlarına zorluk gelsin istemiyorum. Bir işçi ekmeğimden olurum diye korkuyor. Biz hiç bir zaman parti ayrımı yapmadık. Bir defasında Cumhurbaşkanı Demirel’i yolcu ediyorduk, manzaraya baktı, sivil toplum örgütlerinin hepsi orada, devlet orada, ‘Doğan, Doğan’ dedi, ‘şu manzaraya bak, sen başarını buna borçlusun’ dedi. Şehirde birbirimizi seviyorduk” şeklinde konuştu.

 ŞEHRİN İMARI UTANÇ TABLOSU

Şehrin imarının da utanç tablosu olduğunu söyleyen Doğan, ”Ver katı al parayı, ver katı al parayı. Şehrin batısından gelen hava koridorları kapatıldı. Nizip çayı zehir akıtıyor dedim, kalemler de kirli aktı. Bu şehirde yaşayanlara diyeceğim tek laf var. Şehrinize sahip çıkın. Ben belediye başkanı olurum olmam ama bu şehir bu halde gitmez. Türkiye’nin en borçlu belediye başkanı. En borçlu belediyesi. 170 Trilyon faiz ödeyen bir belediye tefeciye düşmüştür. Güzelim Gaziantep tanınmaz oldu, herkes şehri terketmeye başladı. Bu şehrin kaderi bu olmamalıydı” dedi.

GAZİANTEPSPOR’U JUVENTUS ÖRNEĞİ İLE KURTARACAĞIZ

Gazetemizi ziyaretinde Gaziantepspor ile ilgili düşüncelerini anlatan Celal Doğan, Gaziantepspor’u sıfırdan inşa edeceğiz’ diyerek “Gaziantepspor’u ben devir alırken kayyumdan aldım, şimdi sıfırdan alacağız. Küllerinden yeniden doğuracağız Gaziantepspor’u. Bu şehrin en büyük ihtiyaç olan sosyal anlayışından birisidir, sosyal kültür hizmetidir hatta kenti tanıtmanın aracını kaybettik biz. Takımı küme düşen bir şehirde her şeyiyle küme düşer. Biz küme düşmemeliyiz. Güya söylentiye göre ki ihtimal veremiyorum, Logoyu ihaleye çıkarmışlar, bu satılamaz. Bir kere şunu kimse unutmasın, Gaziantepspor’la ilgili hükümet zamanında gereğini yapmadı. Özel savcı getirip, özel tahliye sağlıyorsunuz. Kozmik odaya giren hükümet bir adamın elinden kulübü alamıyor, bu mümkün mü mantık dışı. Şimdi hesaplar incelemeye alınmış. Kapı gibi müfettiş raporu var. 133 tane sahte evrak tanzim etmişler. Vali beye bunu anlatmak isterim ama bana randevu vermiyor. Öylesine garip bir durum var” dedi.

KULÜPLERİN SİGORTA VE MALİYE BORÇLARI SİLİNECEK

Büyükşehir’i kazanması durumunda projelerinden birinin Gaziantepspor’u yeniden inşa etmek olacağını belirten Doğan şunları söyledi: ”Gaziantepspor’un bir kadroya ihtiyacı var. Borçlarla ilgili gelişme var büyük ihtimalle kulüplerin bütün maliye ve sigorta borçları silinecek. Geriye şahsi borçlar kalacak. Şahsi borçların çoğu da büyük ihtimalle söyleyeyim abartıya dayanan rakamlar olabilir, oda minimize edilebilir. Geçtiğimiz gün gözüm yaşardı, bir taraftar getirmiş çıkarmış Roma maçının biletini getirmiş ağlayacaktım. Kasetlerde görüyorsunuz Gaziantepsor’a müthiş bir ilgi hala var, Gaziantepspor’un ruhu ölmemiş. Gazişehir olmuyor, olma şansıda görünmüyor o nedenle tekrar Gaziantepspor’u piyasaya getirip bütünleştirip ve yola devam etmek lazım.” 

JUVENTUS ÖRNEĞİ

Gaziantepspor’un ş andaki durumuna göre, önce amatör Bal’da oynayacağını, sonra üçe, ikiye veya bire çıkacağını belirten Doğan, ”Gaziantepspor gibi böyle bir mağduriyete uğramış geçmişte İtalya’nın Juventus kulübü var. Onlar da azizliğe uğramış böyle hileli yollarla değil, mağdur edilmiş. Gaziantepspor’da mağdur edilen bir kulüp. Bu nedenle kulübün yeniden belli bir statüde başlatılma şansı var. Onun için Kemal Kapulluoğlu ile görüşeceğim. Önümüzde Juventus örneği var. Gaziantepspor kulüp olarak ne hile yapmış, ne hurda yapmış, ne kimsenin parasını çalmış, tam aksine yönetenler kulübü yemişler. Yani mazisi temiz, kendisi kişilikli bir kulüp, perişan edilmiş, takımı kullanmışlar. Burada bir mağduriyet söz konusu. Yani hükmü şahsiyeti mağdur edilmiş. Onun bir yerden başlatılması gerekir diye düşünüyorum. Gaziantepspor’u ikinci ligden başlatabilsek, iki senede çıkarsın, yapılabilir yani, Gaziantepspor’un ruhunu yaratabilirsek şehirde 5 bin 10 binden başlayıp maçı oynarsın. Özlem var, ben görüyorum” diye konuştu. 

KAMİL OCAK’IN  UEFA STANDARTLARINA EN UYGUN SAHA RAPORU VARDI

“Gaziantep’te eskiden futbol vardı saha yoktu, şimdi saha var futbol yok, kadersizliğe bakın” diyen Doğan, “Biz Kamil Ocak Stadını o hale getirmek için neler çektik. O kadar emekten sonra o saha şöyle oldu. UEFA standartlarına uygun en iyi saha diye rapor geldi. Hıncal Uluç yazı yazdı GASKİSPOR tesisleri Barcelona’da, Real Madrid’te yok diye. Hatta oraya Avrupa Voleybol şampiyonası verilmiyor diye buraya verilsin diye yazı yazdı. Birde Gazeteciler eskiden ne tenkitler yazarlardı şimdi neredeler?” dedi. Meral KINACILAR, Leyla ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum