Kendisinin de herkes gibi Gaziantepspor'a tutku ile bağlı olduğunu söyleyen Memik Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı; "Son günlerde şahsımla ilgili kamuoyunu meşgul eden konulara ilişkin açıklama yapma gereksiniminde bulunmaktayım. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Ben de her Gaziantepli gibi, şehrimizin ortak değeri olan "GAZİANTEPSPOR"a büyük bir tutkuyla bağlı olan bir taraftardım. Fakat geçmiş yıllarda tüm Gazianteplilerin malumu olduğu üzere Gaziantepspor'un finansal durumundan ve gerek Türk futbol yargı mercilerinde gerekse FIFA’da çok sayıda borçlu sıfatıyla yer aldığı dava dosyasının bulunmasından dolayı, bu süreçlerin sonunda kulüp logosu ve "Gaziantepspor" markası hacizli hale gelmiştir."

GAZİANTEPSPOR İSMİNİN YAŞATILMASI İÇİN ÇALIŞMAYA İMZA ATTIK

Yılmaz, açıklamasında şöyle devam etti; "Şehrimizin bir diğer ortak değeri Gaziantep FK'nın Yönetim Kurulu olarak Gaziantepspor isminin yaşatılması yönünde bir çok çalışmaya tarafımızca imza atılmış ve gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Ancak FIFA ve UEFA nezdindeki tüm girişimlerimiz sonucunda, Gaziantepspor'un spor hayatına geri dönmesi için bu dosyaların ve borçların temizlenmesi gerektiğiyle ilgili yanıtlara ulaşılmıştır. Bu gerçevede Kulübün, Gaziantepspor markasının ve logosunun üzerinde haczi bulunan alacaklılarından ilk sirada bulunan bir şirkete olan borcu ödenerek söz konusu alacağın temliki üzerimize alınmıştır."

13 futbolcu Avrupa Şampiyonasında 13 futbolcu Avrupa Şampiyonasında

ELİMİZDEN GELEN MÜCADELEYİ SONUNA KADAR VERECEİĞİZ

"Kısa bir süre içerisinde yasal prosedürlerin tamamlanması ile birlikte Gaziantepspor armasını ve ismini tertemiz bir şekilde yeniden şehrimize kazandırmak üzerine çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu doğrultuda yaptığımız yasal girişimlerin ardından farklı amaçlar aranması ve hayali senaryolar yaratılması bizlerin bu iyi niyetli davranışı karsısında hem bu mücadeleyi verenleri üzmekte, hem de Gaziantep'e ve Gaziantepspor markasına zarar vermektedir. Gaziantep şehrinin tüm değerlerine dün olduğu gibi yarın da sahip çikabilmek adına elimizden gelen tüm mücadeleyi sonuna kadar vereceğimizin bilinmesini ister, bu mücadelemizi ve calışmalarımızı Gaziantep kamuoyunun takdirine sunarım. Saygılarımla" açıklamasında bulunarak Gaziantepspor konusuna açıklık getirdi. Spor Servisi 
 

Editör: Ebru Kont