1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gaziantepspor suç duyurusunda bulundu
Gaziantepspor suç duyurusunda bulundu

Gaziantepspor suç duyurusunda bulundu

Gaziantepspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre geçmişe yönelik kulüpte yapılan yolsuzlukların incelenmesi konusunda suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.

A+A-

Kırmızı – siyahlı kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz’ın göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarından bahsedilen açıklamada, kulüp nedeniyle kendi şirketinin iflasın eşiğine geldiği belirtildi.

Eski yönetim tarafında kulübün içinin boşaltıldığı belirtilen yazıda, vergi dairesinden de inceleme talebinde bulunulduğu bahsedildi.

MADDİ ÇIKARLAR İÇİNE GİRMEDİM

Gaziantepspor’a başkan adaylığımı açıkladığım ilk günden itibaren, Gaziantepspor için gecemi gündüzümüze katarak kendi imkânlarım ile maddi-manevi bu koca çınarı yaşatmak için var gücümle mücadele ettim. Gaziantepspor’a ailemden ve işlerimden daha çok zaman ayırarak, adaylığımın ilk gününden itibaren Kulüp içinde ve dışındaki tüm sorunları tek başıma göğüslemeye çalıştım. Bu süre zarfında Gaziantepspor’un adını kullanarak hiçbir şekilde maddi çıkarlar içine girmedim. Aksine kendi şirketim iflas etme noktasına geldi.

GAZİANTEPSPOR’A ZARAR VERMEK İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Tüm kamuoyu biliyor ki; Gaziantepspor başkanlığı görevine başladığımda büyük bir enkaz devir aldım. Adaylığımı açıkladığım günün ertesinde ilk iş olarak sezon başı transfer yasağını kaldırmak ve 24 transfer yasağı dosyasını çözüme kavuşturmak için uğraştım ancak 23 dosya çözüldü ve tüm sporseverler tarafından bilinen 1 dosya yüzüne transfer yasağını kaldıramadık. Nedenini araştırdığımızda transfer bitimine son dakika kala sorun çıkan dosyada Gaziantepspor’a zarar vermek için mücadele edenlerin parmağı olduğunu gördük.

ÖNÜMÜZE ENGELLER KONULDU

Göreve geldiğimde “maddi-manevi tüketilmiş, içi boşaltılmış, tüm gelirlerine el konulmuş, Kulüp Lisansı alınmamış, FIFA dosyaları üst üste birikmiş, deplasmana gidemeyen, yemek çıkmayan, elektrik ve doğalgazı kesik, futbolcu ve personel maaşları ödenmemiş ”bu enkazın altından kalkmak için maddi olarak tek başıma mücadele etmeye çalışsam da sürekli önümüze engeller konuldu. Kimsenin 1 lira dahi yardım etmediği bu dönemde tüm bu sorunları şahsım olarak üstlenmeye çalışsam da sürekli birilerinin adamı olmakla itham edildim. “Kulübün tüm borçları yaklaşık 110 Milyon TL civarında. Bu borcu ben yapmadım. Yapanlardan da kimse hesap sormadı.” Tek başıma bu borcun altından kalkmam mümkün değil. Benim kadar 2 milyon nüfusa sahip olan Gaziantep Şehrinde yaşayan vatandaşlarımız gücünün yettiği kadar bu kulübe azda olsa yardım etse bu borç yarı yarıya azaltılarak hepsi ödenir ve bu çınar tekrar dan ayağa kalkar. Gaziantepspor Kongre Üyeliğini tüm halka açtım. Ancak ne yazık ki sadece 2 kişi başvuru yaptı.

“Tüm bu olumsuzluklara, ötelenmişliğe rağmen, en başta cefakâr kulüp personeli, genç oyuncularımız ve şahsım mücadele etmeye, sorunlarla savaşmaya devam ettik.”

Başkanlığım süresince hatalarımız mutlaka olmuştur. Bu konuda öz eleştiri yapmaktan asla çekinmem. 50 yıllık bir mazisi geçmişi olan Gaziantepspor Kulübü için birçok konuyu çözeme kavuşturmak için uğraştım, çaba harcadım.

“ELEKTRİK-DOĞALGAZ” 

Göreve geldiğimizde tesislerin elektrik ve doğalgazı kesikti. Taksitlendirme yapılarak şahsi kefaletimi verdim ve ödeme yaparak açılmasını sağladım. Eski stadyum Kamil Ocak’ın elektrik faturaları ödenmemişti. Buradaki borca dahi şahsi kefaletimi verdim ve gücümün yettiği kadar ödeme yapabildim. Eski yönetim tarafından ödenmeyen elektrik borçlarından dolayı şahsıma tutuklama talebi geldi. Şuan tesislerimizin elektrikleri kesik. Elektrik borçlarının ödenmesi için sayın Valimizden yardım istedim. İnşallah sayın Valimiz bu konuda Gaziantepspor’a yardımcı olacaktır.

“MUTFAK ve DEPLASMAN GİDERLERİ” 

Futbol takımımız ve Personelimiz için malzeme olmadığından tesislerde yemek çıkmıyordu. Antrenman da su dahi bulunamıyordu. Malzeme alımı için piyasa olan borçlar ödenerek, malzeme alımı sağlandı ve düzenli şekilde oyuncuların ihtiyaçlarına yönelik yemek çıkmaya başladı. 

Gaziantepspor deplasmana gidemeyecek durumdaydı. Uçak, Otel, Mazot, Araç Kiralama, Malzeme ve Kafile giderlerini tek başıma üstlenerek bu zamana kadar Gaziantepspor’un deplasmanda sahaya çıkmasını sağladım.

“PERSONEL SORUNLARI” Göreve başladığımızda tüm personel haklı olarak maaşlarını alamadıklarından dolayı grev yapıyordu. Kendilerinden zaman istedik ve eski yönetime yakınlığı ile bilinin 35 e yakın personelin tüm maaşları ödenerek görevlerine son verildi. Geriye kalan personel ile tüm işlerin yapılabileceğini gördük ve 35 personelin Kulübün üzerinden maddi olarak yükünü kaldırdım.

“TEKNİK EKİP ve FUTBOLCU GİDERLERİ” 

Sezon başından bu yana gerek Teknik Direktör ve Yardımcıları olsun, gerekse de Futbolcularımızın maaşlarını tek başıma ödemeye çalıştım. Bir kısmını gücüm yettiği kadar ödedim. Bunun yanında (2-3 oyuncu hariç) lisans işlemleri gereken tüm masrafları şahsım karşıladı.

“ALT YAPIYI AYAĞA KALDIRMAMIZ LAZIM” 

Maddi sorunlar ile boğuşan Gaziantepspor’un geleceği Alt Yapıda. Buradan çıkarılacak yetenekli oyuncular ile bu kulüp yeniden küllerinden doğacaktır. Alt Yapının ayağa kaldırılması, daha sağlıklı bir yaşam şartlarına kavuşturulması için yeni alt yapı tesisi için proje hazırlatarak Türkiye Futbol Federasyonuna sundum. Daha önceleri alınarak alt yapıya kullanılmayan alt yapı yardım fonunun tekrar açılması durumunda tüm yatırımları buraya yaparak Gaziantepspor’un geleceğinin hazırlanması lazım.

“SAVCILIĞA İNCELEME İÇİN DİLEKÇE VERDİM” 

Gaziantepspor Kulübü üzerinden kim yolsuzluk yapmışsa bunun ortaya çıkarılması için Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’na, benden önceki yönetim kurullarının gelir-giderlerinin incelenmesi, şahsımın görev yaptığı süre içerisinde gelir-giderlerin incelenmesi, ayrıca eski teknik adam Oktay Derelioğlu’nun iddialarının incelenmesi için dilekçe verdim. Ben kendi dönemimin tüm hesabını şeffaf bir şekilde vermeye hazırım.

“VERGİ DAİRESİNDEN İNCELEME İSTEDİM” 

Kendi dönemim de dâhil Gaziantepspor’un geriye dönük tüm dönemlerinin incelenmesi için Vergi Dairesine dilekçe verdim. En ufak bir yolsuzluğum varsa hesabını vermeye hazırım.

“ÖZEL GÜVENLİK BULUNDURULMAMASI” 

Kulübün maddi olarak imkânları olmadığından dolayı son zamanlarda maçlarımıza özel güvenlik firması getirtemedik. Bu yüzden dahi Gaziantep Savcılığı tarafından şahsıma 20 bin TL para ceza kesildi.

“CHICO FIFA DOSYASI” 

Eski futbolcumuz Chico’nun FIFA’da bulunan dosyasını çözüme kavuşturarak eksi puan alınmasının önünü kestim.

“FIFA DOSYALARI” 

Birçok yabancı futbolcunun alacakları ödenmediğinden FIFA’da Gaziantepspor’un dosyaları dağ gibi birikmiş durumda. Bu dosyaların çözüme kavuşması için var gücümüz ile mücadele ettik, birçoğundan ek süre isteyerek dosyaları öteledik. Ancak maddi olarak tüm gelirleri borçlara giden hiçbir geliri olmayan, destek görmeyen bu kulübün dosyaların altından kalkması mümkün değil.

Tüm bu sorunları ile mücadele ederken ne yazık ki yanımda kendi Yönetim Kurulum dahi yoktu. Kimse elini cebine atmıyor, tek kuruş para vermiyor, takımın bir deplasman giderini dahi karşılamıyordu. Bu süre zarfında sesimizi kimse duymuyor, yanımızda sadece taraftar gruplarımız ve kulüp çalışanları vardı.

Gelinen noktada taraftarlarımıza ve aylardır maaş almayarak cefakârca çalışan

Personelimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Gördüm ki gerçek Gaziantepspor’lu sadece onlar. Büyük bir mücadele verdiler, halende vermeye devam ediyorlar.

Sonuç olarak; maddi olarak şahsım bu yükü kaldıramayacak noktaya geldi. Deplasmanlara götüremeyecek, mutfak giderlerini karşılayamayacak durumdayım. Gaziantepspor Kulübünün mevcut durumu, geleceği ve şehrimizin markası Gaziantepspor’un menfaatleri açısından kim bu kulübü ayağa kaldırmak, taşın altına elini koymak istiyorsa yardımcı olmaya ve başkanlık görevini bırakmaya hazırım.

Kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Saygılarımla.

Huzeyfe DURMAZ

Gaziantepspor Kulübü Başkanı

A.SERDAR ÖZEKŞİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum