1. YAZARLAR

  2. Ömer Lök

  3. Gaziantepspor Küme Düşmeli!
Ömer Lök

Ömer Lök

Yazarın Tüm Yazıları >

Gaziantepspor Küme Düşmeli!

A+A-

Çok mu kolay telaffuz ediliyor sanıyorsunuz bu cümle! Kalemin elleri yakması nedir bilir misiniz? Yüreğin burkulup, hulk* basmasını anlayabilir misiniz? Ama gerçek bu!
Şöyle bir soru ile meseleye parmak basalım;
Bugün Gaziantepspor için ne yaptınız? Ya da dün neler yapmıştınız?
Yapanlara madalya takıp mı gezdik. Konukoğlu dönemini hatırlıyorum…
Çuval çuval para harcadı, çantalar dolusu parayı saçtı, takımı zorla şampiyon yapıp süper lige çıkardı! Ne yaptık? İki kötü sonuçtan sonra küfrün bini bin para. Adam ‘’Aman dedi benden uzak olsun’’ bir daha semtine uğramadı takımın! Biz yaptık, herkes yaptı ve tüm kent suçlu! İbrahim KIZIL’a kızmayın hiç suçu yok! Siz yoksanız, O var! Adam olsaydık da, takıma sahip çıksaydık da kimselere emanet etmeseydik! Sokaktaki insan şimdi ‘’Tohumuna para mı saydım düşerse düşsün’’ diyor. İşte bu nedenle Gaziantepspor küme düşmeli! E ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar.
Yarın gelirler anahtarı üzerimize atarlar, ceketlerini alıp giderler…
Biz baş başa kalırız, kayyuma kalırız, Antep uşaa ağlar, elin uşaa düdük çalar!.. Antep uşaa heç ağlamayın! Hak ediyoruz gerçekten bunu! Uzaktan fincancı katırlarını ürkütmeden meseleye bakarsak olacağı budur. Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası, Sivil Toplum Örgütlerimiz, Gaziantep Taraftarlar Derneği, Belediyelerimiz, sokaktaki sessiz çoğunluk, taraftar grupları, gençlik27, Gaziantep Medyası, Spor Yazarları, Üniversitemiz, Öğrencilerimiz, İşadamlarımız, Esnafımız, amatör kulüplerimiz ve bizi biz eden amansız sevdaya kapılanlara soruyorum; Ne yaptınız ve ne yapmaktasınız? Takım küme düşmez, siz küme düşersiniz, şehir küme düşer! Zaten düşmüşüz! Süper Lige yakışmayan boş tribünler… Bu bir şeylerin habercisidir. Manevi bağın kaybolmasıdır, duanın eksik olmasıdır, ellerimizi Gaziantepspor’un üzerinden tamamen çektiğimizin resmidir!
İnsanlar beyin yoluyla negatif ya da pozitif elektrik yayarlar. Kalben müspet ve menfi yoğun duygular yaşarlar ve bununla karşısındakileri etkilerler. İşte bu elektrik Gaziantepspor için negatif yayılıyor, kalplerdeki duygular tamamen olumsuz… Maçlardaki bu hissiyatsızlık da bundan kaynaklanıyor. Kimse Gaziantepspor için iyi düşünmüyor… Son yaklaşmış demektir öyleyse! Düşsün o zaman! Dibe vurmazsak kimsenin akıllanacağı yok! Tohumuna para sayanlar düşünsün! Ruhumuz gitmiş…
Gaziantepspor; Hayata küsmüş, heyecanı kalmamış, bu dünyada göreceği ne varsa görmüş, son demlerini yaşayan ihtiyar gibi hasta yatağında…. Beyin ölümü gerçekleşmiş! Fişe bağlı yaşıyor…
Canlı ama tepkisiz ve ruhu kayıp! Buna yaşam denirse! Şehrin derinlerden gelen sesi böyle.
Havası alınmış gazoz misali.
Düşmeli…
Düşsün de… (* Hulk Basmak; Hulklanmak, boğazı düğümlenmek, çok üzülüp ağlar hale gelmek)

email: lokomer@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.