1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. GAZİANTEPSPOR: DÜŞMAN TAKIMIN VEBALİ
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİANTEPSPOR: DÜŞMAN TAKIMIN VEBALİ

A+A-

 

Aslında felaket göstere göstere geliyordu. Ancak çaresizlik içindeki şehir, kaderine razı olmanın dışında bir seçenek göremediği için suskunları oynuyordu. 

Celal Doğan'ın son dönemi ile İbrahim Kızıl'ın yönetimi devralarak uçurumun kıyısında kaderine terk ettiği Gaziantepspor gerçeği, Türk futbol tarihinde nadir görülecek vakalardan biri olarak tespitlidir. 

Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biri olan Gaziantep'e ait en önemli marka değeri sayılan Gaziantepspor'un bağırta çağırta şehrin elinden alınırken suskun kalanlar, bugün aynı pozisyonda ve ihanet derecesinde öküzün trene baktığı gibi seyretmeye devam ediyor.

Bu şehrin kaderini ellerinde tutanlara ve bu şehirden çeflenen ağa babalara ek olarak otoriterizm ve elitizm, arenada savunmasız bırakılarak aç aslan sürülerinin önüne atılan kuzu misali, Gaziantepspor'un parçalanmasını iştahla izliyor. 

Tarih, parasından ve işgal ettiği makamından başka hiç bir özelliği olmayan bu güruhun tanığıdır. 

Maddi ve manevi hiçbir destek görmeden, salf forma aşkıyla ve amatör bir ruhla bütün varlığını ortaya koyan bu genç futbolculara, bütün yokluğa karşın yeni bir cephe savaşını yeşil sahalarda veren teknik heyete ve her türlü bizans oyununa karşı kahramanca direnen yönetim erk'ine saygı ve minnet borçluyuz. 

Her türden namertliği yaparak takımı "benden sonrası tufan" zihniyetiyle yüz üstü bırakanların suçunu bu olaylarda hiç bir dahli olmayan mevcut yönetimi kilitleyerek ve analarının ak sütü gibi helal puanlarını silen TFF'nı kınamak durumundayız. 

Geçmiş dönemde Kızıl yönetiminden alacaklarını tahsil edemeyen ve bugünü bekleyen futbolcu ve teknik adamları da kendi vicdanlarıyla başbaşa bırakmalıyız. 

Görünüş o ki, cansiparane bir şekilde bütün varlıklarını ortaya koyarak formalarını terleten bu genç takımın her mevkiisine bir kaç takviye yapılarak ligde kalacak hale getirilebilir.

Zira maç eksiği ve tecrübesizliğinin dışında hiç bir olumsuz yönü olmayan bu kadro her geçen hafta sergilediği futbolun üzerine koyan bir görüntü vermektedir. 

Bu manada son Adanaspor ve İstanbulspor maçları Gaziantepspor'u düşman takım ilan edenlere verilmiş en güzel ve en anlamlı cevap olmuştur. 

Gelinen bu son noktadaki en temel gerçeklik Gaziantepspor'u bu hale getirenlerle, bu durumu sinsi bir şekilde seyredenleri bir ömür boyunca takip edecek olan Gaziantepspor'un vebali olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum