1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gaziantepli Beyza milli takımda
Gaziantepli Beyza milli takımda

Gaziantepli Beyza milli takımda

Atletizm U20 Milli takımının formasını terleten Gaziantepli Beyzanur Seylan, Avrupa U20 Atletizm Şampiyonasında mücadele edecek.

A+A-

Atletizm U20 Milli takımının formasını terleten Gaziantepli Beyzanur Seylan, Avrupa U20 Atletizm Şampiyonasında mücadele edecek.

 

U 20 Avrupa barajını geçen Beyzanur Seylan, Estonya’nın Talinn şehrinde yapılacak Avrupa şampiyonasında 100 Metre ve 4 X 100 Metre Bayrak Milli takımında yarışacak.

 

Gaziantep’in rüzgar kızı olarak bilinen Beyzanur Seylan’ın antrenörü Arif Ay, genç sporcunun oldukça yetenekli olduğunu ve Milli takım formasını alnının teriyle hak ettiğini ifade ederken, Estonya’dan da madalya ile döneceğine inandığını kaydetti.

 

TARİH YAZMAK İÇİN KADRİORG STADINDALAR

Estonya’dan geçen hafta beş madalyayla ayrılan U23 Milli Takımı’ndan sonra sıra Ay-yıldızlı ekibin U20 kadrosuna geldi. Tallinn’deki ünlü Kadriorg Stadı’nda yapılacak Avrupa U20 Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye, 48 ülke arasında yine en iddialı ekiplerden biriyle yarışacak. İki yıl önce 10 madalya ile Avrupa Şampyionası tarihinde Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı sonucunu alan U20 Milli Takımı, aradan iki yıl geçtikten sonra yeni kadrosuyla da bunu başarabilecek güçte görünüyor.

Kadrosunda hali hazırda Avrupa seviyesinde madalyası olan Özlem Becerek, Berke Akçam, Pınar Akyol, Umut Uysal, Serhat Güngör ve Esra Türkmen’i barındıran Türkiye, 15-18 Temmuz tarihleri arasındaki organizasyonda en başarılı sonucunu almak için mücadele verecek.

Erkeklerde 27, kadınlarda 19 olmak üzere toplam 46 kişilik kadrosuyla Tallinn’e giden Türkiye U20 Atletizm Milli Takımı’nda yer alan atletler ve branşları şöyle:

ERKEKLER
100m: Özgür Beydemir, Umut Uysal
800m: Mevlüt Aras
3000m-5000m: Devrim Kazan
3000m su engelli: İbrahim Karateker
110m engelli: Ayetullah Demir
400m engelli: Berke Akçam, İsmail Nezir
Yüksek atlama: Ali Eren Ünlü
Sırıkla atlama: Sedat Cacim
Gülle atma: Nuh Bolat, Melih Gökalp, Savaş Parlak
Disk atma: Enes Çankaya, Berk Sansoy
Çekiç atma: Emirhan Şipşak
Cirit atma: Oğuzhan Usta
10,000m yürüyüş: Serhat Güngör, Mert Kahraman, Mazlum Demir
4x100m: Özgür Beydemir, Ayetullah Demir, Taha Özal, Yasin Sosa, Orçun Ünalan, Umut Uysal
4×400 metre: Berke Akçam, Gökdeniz Göçmen, Aral Kahraman, Emirhan Koş, İsmail Nezir, Cem Özsu

KADINLAR
100 metre: Beyzanur Seylan, Simay Özçiftçi, Zülha Armutçu
200 metre: Simay Özçiftçi, Zülha Armutçu
400 metre: Nevin İnce
1500 metre: Hatice Yıldırım
5000 metre: Gamze Altıntaş, Urkuş Işık
3000m su engelli: Şevval Özdoğan, Pelinsu Şahin
100m engelli: Yaren Yıldırım
400m engelli: Büşra Altınbaş
Gülle atma: Pınar Akyol, Büşra Hatun Ekinci, Berivan Yiğit
Disk atma: Özlem Becerek
Çekiç atma: Ece Narttürk
Cirit atma: Selma Davulcu, Esra Türkmen
10,000m yürüyüş: Emine Ceylan
4×100 metre: Büşra Altınbaş, Nevin İnce, Simay Özçiftçi, Beyzanur Seylan, Zülha Armutçu, Yaren Yıldırım

MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.