1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. GAZİANTEPİN KARANLIK GÜNLERİ VE İDARE-İ MASLAHATÇILIK
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİANTEPİN KARANLIK GÜNLERİ VE İDARE-İ MASLAHATÇILIK

A+A-

Gaziantep bu zamana kadar pek alışık olmadığı kirli ve hayasız eylemlerle anılır bir şehir haline gelmeye başladı. Şehrin iradesini yok sayarak Gaziantepe Dilok adını verecek kadar pervasızlaşan bölücülerin yaydığı ağır tezek kokusu topluma dayatılan kirliliğin ana nedenidir.

Devletin ve kolluk kuvvetlerinin kendini iyice devreden çıkarttığı mahalleler artık birer kurtarılmış bölge halinde.

Şehrin bu coğrafyasında yaşayanlar ise terör yandaşlarının merhametine terk edilmiş durumda.

AKP hükümetinin Çözüm süreci sekteye uğramasın mantığıyla devleti terör örgütü karşısında diz çöktüren politikaları ise tam bir İdare-i Maslahat mantığıdır.

Ortaöğretim kurumlarına kadar inen bölücü yapılanma okullardaki idari kadroların kimi zaman korkuyla karışık teşviki, kimi zaman yükselen yeni trend olarak gördükleri PKK yapılanmasına şirinlik gösterileriyle iyice çığırından çıkmıştır.

Yerel bir haber kanalında yer alan ibretlik hadise ; disiplinden iyice uzaklaşan şuursuz sürülere ait  varlığın artık asli unsurun varlığını tehdit eder hale geldiğini göstermesi açısından ilginçliklerle doludur.  Zamanın rahminde sakladığı Şahinbeyin topraklarındaki  gelecek karanlık günlerin de adeta habercisidir.

Kamufle edilmeye çalışılan akıl dışı olayı ve akabinde gelişen manzarayı birlikte sorgulayalım. 

Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, Gaziantepin Şehitkamil ilçesindeki Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesinde Türk bayrağına art arda 2 kez saldırı düzenlendiğini söyledi.

Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube üyeleri ve bir grup öğrenci, bayrak saldırısına tepki göstermek için okul önünde protesto gösterisi yaptı. Burada bir açıklama yapan Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, Okul Müdürü Seydi Özyiğite tepki gösterdi. Avan, Öğrencilerin bayrağa yapılan saldırıyı araştırmaya başlamasından sonra, okul idaresine çağrılmışlardır. Öğrencilere bayrağı neden seviyorsunuz derecesinde tepkiler gösterilmiştir. Bayrağı seven ve bayrağa yapılan saldırıya tepki gösteren öğrencileri, okul idaresi atmakla tehdit etmiştir. Öğrencilere, sizlerin şikayet hakkı yok, velileriniz şikayet etsinler denilmiştir. Okul idaresine çağrılan öğrencilere okul müdürü Seydi Özyiğit, bu işin peşini bırakıp tepki vermemelerini söylemiştir. Öğrencilerin bayrağı siyasi simge olarak kullandıklarıyla ilgili suçlamalarda bulunmuştur. Özyiğit, öğrencilere, bayrağı herkesin sevmek zorunda olmadığını söylemiş, Siz sınıfa bayrak asarsanız başkalarının da yırtması doğaldır diyerek öğrencileri tehdit etmiştir. Bayrağımıza saldırı yapanları da dolaylı bir şekilde savunarak arka çıkmıştır. Bayrağını seven öğrencileri, faşistlikle ve düzgün Müslüman olmamakla suçlayan Özyiğit, bayrağımızın insanları rahatsız ettiğini belirterek, sınıflara bayrağımızı asmayı yasaklamıştır. dedi Sloganlar atarak saldırıyı kınayan grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Okulun 10-F şubesinde panoya asılı olan bayrağın kimliği belirsiz kişilerce kesilip yırtıldığı, üzerine Biji Apo, Bağımsız Kürdistan, Yaşasın Kürtlerin bağımsızlık mücadelesi şeklinde ifadeler yazıldığı öne sürülüyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.