1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GAZİANTEP YARDIM VAKFI’NA YOĞUN İLGİ
GAZİANTEP YARDIM  VAKFI’NA YOĞUN İLGİ

GAZİANTEP YARDIM VAKFI’NA YOĞUN İLGİ

Vatandaşlara kurban bayramında büyük kolaylıklar sağlayan Gaziantep Yardım Vakfı kurban bayramın ilk gününde sabanın erken saatlerinde hayırseverlerin akınına uğradı.

A+A-

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ömer Cıncıkcı, çeyrek asırdır verilen hizmetin vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandığını ifade ederek hayırseverlere teşekkür etti. Başkan Cıncıkcı Kurban Bayramını da kutlayarak ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diledi.

Çeyrek asırdan bu yana dil, din, ırk ayrımı yapmadan yoksul vatandaşların yardımına koşan Gaziantep Yardım Vakfı, Kurban Bayramının birinci günü hayırsever vatandaşların akınına uğradı. Sabahın erken saatlerinde Gaziantep Yardım Vakfı hizmet binasına gelen vatandaşlar kurban kesimi için kendilerine sunulan büyük kolaylıklardan yararlandı. Gaziantep Yardım Vakıf bahçesinde kurbanlarını seçen yardım severler daha sonra hijyenik alanda uzman kasaplara kestirdikleri kurbanın etlerinden bir bölümünü fakir vatandaşlara dağıtılmak üzere bağışlarken bir bölümünü de eşle dostla paylaşmak için aldı.

Verilen Hizmetler Vatandaşa Büyük Kolaylık Sağlıyor

Hayırsever vatandaşların sabahın erken saatlerinde vakfa akın ettiğini ifade eden Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ömer Cıncıkcı, vakfın modern kesim alanında her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlanarak kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğini ifade etti. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşların işlerini kolaylaştırdıklarını vurgulayan Başkan Ömer Cıncıkcı, "Büyükşehirlerde bayram öncesi kurbanlık almak, bir kaç gün muhafaza etmek, taşımak, bayram günü de kestirmek her zaman kolay olmamaktadır. Vatandaşlarımızın hiçbir zahmete katlanmadan, huzur ve güven içerisinde kurban ibadetlerini yerine getirmelerine aracılık ederken vakfımız tarafından rutin olarak gıda yardımı yapılan ailelere dağıtılmak üzere kurban bağışlarını da kabul ediyoruz" dedi.

Kurban Bayramı nedeniyle sabahın erken saatlerinde Gaziantep Yardım Vakfına akın eden vatandaşları vakfı görevlileri tarafından karşılanarak almak istedikleri kurbanlıklar için vakıf bahçesinde kurulan ağıllara yönlendiriliyor. Kurbanını seçen vatandaşlara kesimden dağıtıma kadar büyük kolaylıklar sağladıklarını ifade eden Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ömer Cıncıkcı “Bu yıl da hayırsever vatandaşlarımız sabahın erken saatlerinde vakfımıza gelerek kendileri için büyük kolaylık haline getirilen kurban kesim ibadetinden yararlandı. Vatandaşlarımız vakfımıza getirilen sağlıklı ve küpeli kurbanlıklar arasından seçtikleri kurbanları yine vakfımızın hijyenik kesim alanında uzman kasapların hizmet verdiği ve tamamen İslami kurallara uygun olarak kesimini sağladılar. Arzu eden vatandaşlarımız kurbanlarının bir bölümünü veya tamamını yoksul vatandaşlara dağıtılmak üzere vakfımıza bağışladılar" dediler.

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ömer Cıncıkcı, vakfa bağışta gönüllülüğün esas olduğunu ifade ederek vakıf görevlilerinin mütevelli ve yönetim kurulu üyelerinin de gönüllü görev yaptığını belirterek, "Kurban Bayramında kesilmek üzere 350-400 civarında küçük baş hayvanı kontrol ederek ve tartarak alırız. Vatandaşlarımız da bayram günü sabah namazının ardından vakfımıza gelerek sıra fişi alırlar. Kurbanlıklar bu sıraya göre kesilir. Vatandaşlar kurbanın fiyatını ve kesim ücretini öderler. İsteriz ki, kurbanın en az dörtte birini de vakfımıza bağışlasınlar. Ancak bu konuda zorlayıcı bir durum yoktur. Tamamen vatandaşlar gönüllü hareket ederler. Bazıları tamamını bağışlar, belli bir bölümünü bağışlar, bazıları da hiç bağışlamayabilir. Bu bayram da yine vatandaşlarımızın tercih ettiği vakıf olduk. Bu vesileyle bütün İslam aleminin bayramını kutlar, bayramın birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını dilerim" diye konuştu.

Vatandaş Uygulamadan Çok Memnun

Gaziantep Yardım Vakfının kurban kesimiyle ilgili uygulamalarından memnun olduklarını ifade eden hayırsever vatandaşlar, "Kurban kesmenin kolay ve zahmetsiz olacağını bilmiyorduk. Sabah Gaziantep Yardım Vakfında bulunan kurbanlıklar arasından seçtiğimiz kurbanı uzman kasaplar büyük bir titizlikle keserek kurban etlerimizi istediğimiz şekilde parçalayıp bizlere dağıtıma hazır hale getirilmiş paylar olarak verdiler. Bu büyük bir hizmet Vakfı Başkanı Ömer Cıncıkcı'nın şahsında görev yapan bütün heyeti yürekten kutluyor, bizlere sundukları bu destek için teşekkür ediyoruz" dediler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum