Bir göz doktoru ameliyat edeceği hastaları hazırladı, damar yolları açıldı, tam ameliyat başladığında "benim atamam için yazım geldi" diyerek hastaneyi terk etti. 

HASTALARA DAMLALARI DAMLATILDI ÖNLÜKLER GİYDİRİLDİ

Böyle çağ dışı yıkım mı olur? Böyle çağ dışı yıkım mı olur?

Ameliyata girecek 40’a yakın hastanın damar yolları açıldı, göz damlaları damlatıldı, yeşil önlükleri giydirildi. Doktor Mustafa B., bunlardan iki tanesinin ameliyatını yaptı diğer hastaları ise, Şehir Hastanesi’ne görevlendirme yazım geldi diye ameliyat etmeden hastaneden gitti. Neye uğradıklarını şaşıran hastalar,  hastanede taşkınlık çıkarırken, duruma Başhekim Serdar Türkmen el koydu. Hemen diğer göz doktorlarını hastalara yönlendiren Türkmen, Göz doktoru Mustafa B. ile ilgili de disiplin soruşturması başlattı.

BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Skandal olay Dr. Ersin Arslan Eğitim Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Hizmet binasında sabah saatlerinde yaşandı. 40’a yakın hastanın göz ameliyatı için tüm hazırlıklar yapıldı. Damar yolları açılan hastalara yeşil önlükleri giydirildi, gözlerine damlalar damlatıldı ve ameliyat için hazır hale getirildi. Doktor Mustafa B. bunlardan iki tanesinin ameliyatını yaptı ancak, benim görevlendirme yazım geldi diyerek diyer hastaları ameliyat etmeden hastaneden çıkıp gitti.

HASTALAR TEPKİ GÖSTERDİ

Aralarında çevre illerden gelenlerinde bulunduğu hastalar neye uğradıklarını şaşırırken, hastanede taşkınlık çıkardılar. Olaya el koyan Başhekim Serdar Türkmen, hastaları sakinleştirirken, ameliyat için diğer doktorları yönlendirdi. Hastaların ameliyatı tamamlanırken, Başhekim Türkmen, hastalarını yarı yolda bırakan doktor için disiplin soruşturması başlattı. Doktorun mevzuata göre haklı olduğunu ancak, hastaları yarım bırakmasının doğru olmadığını belirten hastane yöneticileri, “Doktor hatalı, etik sorunu var, eldeki vaka bitene kadar orada görevlisiniz, ameliyat biter sonra görevlendirme yerine gidersiniz” dediler.