1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gaziantep kazanacak
Gaziantep kazanacak

Gaziantep kazanacak

Mehmet Tahmazoğlu, Yeşilvadi için 3 katlı köprülü kavşak yaptırıyor

A+A-

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 5 milyon kilogram demir kullanılan ve toplam maliyeti 200 milyon TL olan Yeşilvadi Köprülü Kavşağının 7 ayda tamamlanacağını müjdesini verdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda hizmete açılması hedeflenen kavşağın Gaziantep’te ilk olacağını belirten Tahmazoğlu, “3 katlı köprülü kavşak 7 ay gibi kısa bir süre bitecek. Yaz döneminde yoğun bir çalışma temposuyla okullar açılmadan hizmete girecek. Bu köprülü kavşağımız tamamlandığı zaman Özdemir Bey Caddesi’nden Karataş’a çıkışta herhangi bir trafik ışığına takılmadan direkt viyadükten geçecek. Böylece transit bir geçiş sağlamış olacağız. Yeşilvadi Bulvarı’nı kullananlar battı- çıktı ile yola devam edecekler. Dönüş yapmak isteyenlerde orta kattaki kavşağı kullanacak. Üç katlı büyük bir kavşak olacak. Tabi ki bağlantı yollarıyla yaklaşık 4 kilometre asfalt yapacağız. Yolun devamında Akkent’te de bir kavşak yapacağız. Görüntüsü ve kullanımı açısından Gaziantep'e yakışır 3 katlı bir köprülü kavşak yapacağız” dedi.

NEFES ALDIRACAK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şehrin trafiğine nefes olacağını söylediği projesini tanıttı. Gaziantep’teki yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya gelerek ‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına’ bilgilendirme toplantısına katılıp daha sonra üç katlı köprülü kavşağın inşaat alanına geçerek yapılan çalışmalarla ilgi ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Şehrin trafiğini rahatlatmak için Özdemirbey 1-2. etap, 12 şeritli Yeşilvadi Bulvarı ve Boğaziçi 1-2. etap yol çalışmalarını yaparak vatandaşın hizmetine sunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu şehrin trafiğini rahatlatacak olan dev projenin 29 Ekim gibi kısa sürede tamamlayacakları müjdesini verdi.

5 MİLYON KİLOGRAM DEMİR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, üç katlı köprülü kavşak ile ilgili bilgiler vererek “Türkiye’nin en büyük millet bahçesi olan Yeşilvadi Millet Bahçesi girişinden başlamak üzere havalimanı yoluna alternatif çevre yolu vazifesinde olan Yeşilvadi bulvarından devam ederek Güzelvadi Mahallesi’nden yoğun nüfuslu bölgeler olan Karataş ve Şahintepe mahallesine doğru uzanan akstır. Havalimanından gelip Düztepe, Güneş,  Dumlupınar, Ertuğrul Gazi, İbn-i Sina Mahallerine ve daha birçok alana önemli bir alternatif yol görevini gören bir akstır. Akkent, Mavikent, Karataş Mahalleleri şehrin çalışan kısmının önemli bir bölümünü barındıran bölge olduğu için bu güzergahtaki trafik akışkanlığını sağlamak için önemli bir yere sahiptir. Özdemir Bey caddesinden Dutluk'a gelip Karataş'a çıkacaklar hiç kavşağa uğramadan üstten viyadükle karşıya bağlanacak. Yeşilvadi bulvarından gelenler hiç kavşağa girmeden alttan dalıp çıkacak. Dönmek isteyenler de orta katta dönerek geçecekler. Proje bittiğinde Karataş, Akkent - şehir merkezi arasında trafik sorunu kalmayacak

ÇALIŞMALAR HİÇ DURMADAN SÜRÜYOR

Çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu “3 katlı köprülü kavşağın tamamlanması için hummalı bir çalışma var. Yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon, elektrik hatları yapılıyor ediliyor. Yapılan projenin 200 milyon kiralık bir maliyeti var. Tamamen belediye bütçemizden karşılanıyor. Böyle bir kavşağa bölgede ihtiyaç vardı. Zamandan, yakıttan kazanmış olacağız. Daha yeşil ve çevreci bir proje. Şu an sahada 230 kişi 3 vardiya, 95 de iş makinesi çalışıyor. İnşallah bittiği zaman vatandaşlarımız pırıl pırıl bir yoldan geçmiş olacak. Şimdiden Gaziantep’imize hayırlı olsun” dedi.

YENİ KAVŞAK MÜJDESİ 

Başkan Mehmet Tahmazoğlu trafiği rahatlatmak adına projelerin devam edeceğini belirterek, 3 katlı köprülü kavşak çalışmasının ardından Düztepe ve Doğum Hastanesi kavşaklarında battı çıktı yol çalışması yapacaklarının müjdesini verdi.

ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çanakkale’de şehitlikleri ziyaret edecek olan öğrencilerin bilgilendirme toplantısına katılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, her gün 189 öğrenciyi Çanakkale'ye götüreceklerini belirterek, "Bu yıl sonuna kadar 145 bin 227 öğrencimizi ve vatandaşımızı ecdadımızla buluşturmuş olacağız" dedi. “145 bin 227 kişiyi Çanakkale’ye götürmüş olacağız"

5 gün içerisinde Çanakkale’ye gidecek olan gençleri toplayıp kısa bir bilgilendirme yaptıklarını söyleyen Tahmazoğlu, “Gençlerimiz oraya daha bilinçli bir şekilde giderek ziyaretlerini gerçekleştiriyorlar. Çanakkale zaferinin münasebetiyle başladığımız ecdadımıza teşekkür ziyaretlerimiz devam ediyor. Bu yılsonuna kadar 145 bin 227 öğrencimizi ve vatandaşımızı ecdadımızla buluşturmuş olacağız. Bu kendi içinde bir rekordur” dedi.

GENÇLERE GÜVENİYORUZ

Çanakkale’nin ülke tarihi açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Tahmazoğlu, “Hey onbeşli türküsünü biliyorsunuzdur? Bu türkü o zaman savaşa giden 15 yaşındaki gençler için söylenmiş. İyi ki onlar gidip 7 düvele karşı savaşmış ve bu cennet vatanı bize hediye etmiş. Allah onlardan razı olsun. İşte bu ziyaretleri ecdadımızı tanıtmak ve onlara dua ettirmek için gerçekleştiriyoruz. Bizde bu vatanın gençleri olarak gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakalım. Bizde bunun mücadelesi içerisindeyiz. Biz gençlerimizi seviyor ve onlara güveniyoruz. Biz gençlerimiz çalışkan ve vatanseverdir. Bu vatan için yapamayacakları bir şey yoktur” diye konuştu.Leyla Özekşi Polat

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum