1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep için kümelenme projesi
Gaziantep için kümelenme projesi

Gaziantep için kümelenme projesi

GAP GİDEM kapsamında hazırlanmakta olan "GAP Bölgesi için Rekabet Avantajı ve Kümelenme Projesi" ile ilgili Gaziantep'te ön araştırma yapan Proje Lideri...

A+A-

GAP GİDEM kapsamında hazırlanmakta olan "GAP Bölgesi için Rekabet Avantajı ve Kümelenme Projesi" ile ilgili Gaziantep'te ön araştırma yapan Proje Lideri ve Kalifornia ECG Ekonomik Rekabet Gurubu Başkanı Alec Hansen ile proje uzmanı Nana Adeishvili Ticaret Odası Genel Sekreteri Mesut Ölçal'ı ziyaret etti.

Ziyarette, proje üzerinde birlikte yapılabilinecek çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. "GAP Bölgesi için Rekabet Avantajı ve Kümelenme Projesi" ile ilgili olarak Gaziantep'te ön araştırma yapan Hansen ve Adeishvili, GTO Genel Sekreteri Mesut Ölçal'ı ziyaret ederek Gaziantep'in sosyal, kültürel ve ekonomik yapısı ile ilgili bilgiler aldı.

BİLGİ VERİLDİ

ABİGEM Direktörü Funda Sura'ın da katıldığı görüşmeler sırasında, GTO Genel Sekreteri Mesut Ölçal, Gaziantep'in ticari ve sanayi geçmişinin yanı sıra mevcut sosyal ve ekonomik yapı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kentin ve bölgenin geleceğine dair öngörülen plan ve projelerle ilgili de fikir alışverişinde bulunulan ziyarette, Ölçal, odanın sürdürdüğü projeler ve çalışmalarla ilgili de bilgiler verdi.

ÖRNEK TEŞKİL EDEBİLİR

Proje Lideri Alec Hansen de ziyarette yaptığı konuşmasında, proje kapsamında yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Hansen, proje kapsamında öncelikle bölgenin sanayi envanterinin kullanılarak kümelenmeye uygun sektörlerin saptanacağını, böylelikle kümelenmenin gerçekleştirilmesi için gerekli altyapının oluşturulacağını belirtti. Bu kapsamda hazırlanan raporların gelecekte projeye AB fonlarının sağlanmasında kullanılacağını da ifade eden Hansen, "Bu proje çıktıları kullanılarak GAP Bölgesi'nde bir pilot proje oluşturulacak. İkinci aşamada ise bu pilot projenin Türkiye'nin diğer bölgelerine örnek teşkil edecek şekilde kullanılıp, yeni kümelenme projeleri hazırlanacak" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.