1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Gaziantep butiği kuruluyor
Gaziantep butiği kuruluyor

Gaziantep butiği kuruluyor

Ticaret alanındaki stratejik değişimler, tüketim eğilimleri ve teknolojik gelişmelerle beraber yükselişe geçen e-ticaret, yeni tip Corona Virüs (COVID-19) ile beraber önem kazandı.

A+A-

Bu kapsamda Corona Salgını’yla işlerinde durgunluk ve kayıplar yaşayan şehir esnafı için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, e-ticaret alanında söz sahibi kurumlardan biri olan Trendyol.com ile  Ticaret Odası ve Sanayi Odası katılımıyla yeni bir projeye öncülük etti.  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  Ticaret Odası  Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım,  Sanayi Odası  Başkanı Adnan Ünverdi ve Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar’ın telekonferans yöntemi katılımıyla “Gaziantepli Esnaf ve Tüccarın E-Ticarete Başlatılması İş Birliği Protokolü” imzalandı. Site sayesinde dijital tanıtım imkanı sağlanacak. Trendyol Sitesi’nde Gazi şehrin ürünlerinin diğer ürünlerden farklılaşması için “Gaziantep Butiği” adlı yeni bir bölüm kurulacak.

GAZİANTEP MODELİ

Protokolde konuşan Başkan Fatma Şahin, “Gaziantep Modeli”’nin sonucu yeni bir projeye imza attıklarını belirterek, “ Çok hızlı ve doğru bir karar alan şehiriz. Bizim en büyük zenginliğimiz yetişmiş insan gücümüz beşeri sermayemiz. Akıllı şehir çok önemli. Biz bu şehirlerin çalışmasını başlattık. ‘Nasıl akıllı olacak?’ dendiğinde ise cevap olarak üretimini yüksek teknolojiye geçtiğimiz zaman ve bu dünyadaki pazarlama sistemiyle teknolojiyi, dijitalleşmeyi ve sanal ortamı ne kadar kuvvetli kullanabilir ve hızlı bir şekilde Dünya’ya pazarlayabilirsen bu senin akıllı şehir olma noktasında önemli bir merkez olmanı sağlar. Şehirde yeniliğe açık bir vizyon var” diye konuştu. 

SORUN YAŞANMAZ

Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım ise e-ticaretin değerinin arttığı vurgulayarak, “Gaziantep’te hiçbir zaman adaptasyon sorunu yaşanmaz. Biz öyle pratik bir zekayla çalışıyoruz ki şu anda Corona’dan dolayı Dünya’da üretim sekteye uğrasa da bizde devam ediyor. Başkanımız Fatma Şahin’in öncülüğü ve himayeleriyle bu başladığımız süreç Türkiye çapında örnek olacaktır. Gaziantep hep ilkleriyle örnek oldu. Bu protokolle durgunluk yaşayan ekonomik ve sosyal hayat canlanmaya başlayacaktır” diye söyledi.  

ÜNVERDİ: TİCARİ HAYATINI RENKLENDİRECEK

Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, kent sanayisinin artık nihai ürün üreten bir konuma geldiğini hatırlatarak, “Penye ve triko sektörü ile farklı ürünlerde ciddi bir şekilde tüketiciye ulaştırılması noktasında sizlere de çok önemli görevler düşüyor. Bu kapsamda protokol, Gaziantep’in ticari hayatını renklendirecek” dedi.

ACAR: YAPILAN ÇALIŞMAYLA AVANTAJLI BİR PAKET OLUŞTURDUK

Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar şirketinin salgın nedeniyle bir destek paketi açıkladığını ve çalışmalarına devam ettiğini ifade ederek şunları söyledi: “Trendyol’un amaçlarından biriside Anadolu’da ki küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri (KOBİ), e-ticaretle tanışması. E-ticaret bu dönemde ihtiyaç sahipleri yani tüketicilere ürünlerin ulaştırılması için çok doğru bir kanal. Ekonomimizde şu olağanüstü günlerde işleyen az sayılı kanallardan bir tanesi. Gaziantep’de çok önemli ürünlerimiz var. Bakır işlemelerden yemenilere ve baklavaya kadar birçok ürün yelpazesi var. Bu dönemde Gaziantepli üreticinin ürününü Trendyol’la tüm Türkiye’ye ulaştırması için çok avantajlı bir pakette oluşturduk hep birlikte.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.