1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. GAÜN hekim kadrosunu güçlendiriyor
GAÜN hekim kadrosunu güçlendiriyor

GAÜN hekim kadrosunu güçlendiriyor

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hastanesi hekim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

A+A-

GAÜN Hastanesinde hekim kadrosu her geçen gün güçleniyor. Geçtiğimiz günlerde Meme Radyolojisi ve Girişimsel Meme Radyolojisi alanlarında GAÜN Hastanesi bünyesinde göreve başlayan Radyoloji hekimi Doç. Dr. Deniz Esin Tekcan Şanlı bölgede yalnızca GAÜN Hastanesi bünyesinde uygulanan tanı ve tedavi yöntemlerine öncülük ediyor. 

UYGULAMALAR BAŞLADI

Gaziantep’te ve bölgede yalnızca GAÜN Hastanesi bünyesinde yapılan Tomosentez ve Elastografi uygulamalarını her hastada rutin olarak uygulamaya başladıklarına dikkat çeken Doç. Dr. Deniz Esin Tekcan Şanlı, “Tomosentez, Mamografi çekimi sırasında ardışık görüntüler alarak memeyi kesitsel incelemeye yarayan yeni bir inceleme yöntemidir. Üstelik radyasyon dozu diğer geleneksel Mamografi cihazlarından daha düşüktür. Memede kitle saptama, karakterizasyonunda ve lokalizasyonunda normal mamografiye göre üstündür. Elastografi ise ultrasonografiye ek olarak yaptığımız tamamlayıcı bir görüntüleme yöntemidir. Kitlelerin sertliğini değerlendirmeye, bu sayede kötü huylu (malign) kitleleri iyi huylulardan ayırt etmeye yarar. Kitleye yönelik biyopsi kararı vermede bize oldukça yardımcıdır. Biz bu yöntemleri hastanemizde başarıyla yürütmekteyiz” dedi.

ARALIKLI KONTROLLERİ YAPILIYOR

Doç. Dr. Deniz Esin Tekcan Şanlı sözlerine “Mamografi ve ultrasonografi ile tanı konulamayan ya da şüpheli görüntüleme bulguları olan hastalarda ise ‘Dinamik Meme Manyetik Rezonans’ görüntülemeden sıklıkla faydalanmaktayız. Bunun haricinde meme kanseri tanısı konulan hastalarda hastalığın yayılımını, tedaviye yanıtını değerlendirmek ve cerrahi yöntem açısından yol göstermek açısından da ‘Dinamik Meme Manyetik Rezonans’ görüntülemeyi günlük pratiğimizde de oldukça sık kullanmaktayız. Elde ettiğimiz radyolojik görüntüleri Amerika ve Avrupa standartlarına göre değerlendirip bulgularımızı kategorize etmekteyiz ve hastalarımızı tanı, tedavi ve takip açısından doğru bir şekilde yönlendirip belli aralıklarla kontrollerini yapmaktayız” şeklinde devam etti. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.