1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gaimder'e bir aday daha
Gaimder'e bir aday daha

Gaimder'e bir aday daha

Mimar Bora Kanevetçi ,Mart ayının içerisinde yapılması planlanan Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği (GAİMDER)’nin genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

A+A-

Önemli projelerle yola çıktığını belirten Kanevetçi, kentsel dönüşümde özel sektörün mutlaka yer alması gerektiğini, her kesimin konut sahibi olabilmesi için de Hasılat Paylaşımı modelinin mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Kanevetçi, inşaat şirketlerinin altyapıdan kaynaklı sorunlarının hızla giderilmesi adına AYKOME’de çözümün bir parçası olmayı sürdüreceklerini de açıkladı.

 Sektörün içinden bir isim olarak, mesleğin sorunlarına vakıf olduğunu ifade eden Kanevetçi, ekip çalışmasının daima başarıyı getireceğine inandığını belirterek “Sorunları çok iyi bilen ekip arkadaşlarımızla çıktığımız bu yolda, inşaat sektörünün problemlerine çözüm üretmeye talibiz” dedi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ ÇOK ÖNEMLİ

GAİMDER’in önemli ölçüde kurumsal bir yapıya büründüğünü belirten Kanevetçi, kendilerinin bunu daha ileriye nasıl taşıyabilecekleri konusunda hedefler koyduklarını söyledi. Müteahhitliğin kolay bir meslek olmadığını belirten Kanevetçi, 300’e yakın alt kademesi ile en küçük bir inşaat projesinde bile yüzlerce insanın istihdam edildiğine dikkat çekti. İnşaat sektörünün riskli meslek grupları arasında yer aldığını, dolayısıyla bu sektörde çalışmanın sabır, özveri ve meşakkat gerektiğini ifade eden Kanevetçi, bu koşulları sağlamak için büyük bir sabır ve organizasyon kabiliyeti gerektiğini vurguladı. Kanevetçi“ Riskleri de göze alındığında müteahhitliği meslek edinmiş meslektaşlarımızın en zor günlerde bile ekonominin ve istihdamın lokomotif gücü olarak devam ettiği görülecektir. Dolayısıyla, müteahhitlerin takdire şayan bir şekilde her zaman için desteklenmesi önem arz etmektedir” dedi.

ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLACAĞIZ

GAİMDER’in üyesi olduğu AYKOME’nin bu kent için çok önemli olduğunu belirten Bora Kanevetci aynı uyum ile gelecek süreçte de çözümün bir parçası olmaya devam edeceklerini söyledi. Ülkemizin içerisinde bulunduğu deprem kuşağı dikkate alındığında çok süratli bir şekilde kentsel dönüşüme ağırlık verilmesi gerektiğini söyleyen Kanevetçi, önceliğin yerinde kentsel dönüşüm olması gerektiğini, böylece insanları aidiyet hissettikleri alanlarda daha iyi koşullarda yaşayabilecek alanlar yaratmanın mümkün olduğunu söyledi. Kentsel dönüşümün özel sektör eliyle yapılması halinde daha hızlı dönüşüm sağlanarak yol alınabileceğini ifade eden Kanevetçi, her kesimin konut sahibi olabilmesi ve herkesin kazançlı çıkabilmesi adına Hasılat Paylaşımı modelinin de mutlaka yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. Bora Kanevetçi, sözlerinin sonunda, GAİMDER genel kurulunda aday olacak her meslektaşın kendisi için büyük değer taşıdığını vurgulayarak, asıl olanın ülkeye, kente ve mesleğe hizmet etmek olduğunu ifade etti ve genel kurulun inşaat sektörü ve şehrimize hayırlı olması temennisinde bulundu. HABER ERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.