Hiçlikten çokluğa erişmenin ancak üstün emek, dayanışma ve sevgiyle olabileceğini belirten Leylek, “Biz bunu başardık.  Egolarımızı ilk gün ki söylemimle evde bırakıp akıllarımızı çantamıza koyduk , ve bunu tüm şehre göstermeyi başardık . Bizler salonda oturarak hiç bir zaman karar almadık. Hep işimizde, ticarethanemizde de böyleyiz , fıtratımız bu. Yani sokaktayız . Bu nedenle halkı en iyi biz biliriz, biz zaten halkın kendisiyiz.  GAGİKAD özgürdür . GAGİKAD tıpkı ilk gün hayal ettiğimiz gibi bir Kadın Cumhuriyetidir” dedi. 

TEK LİSTE İLE GİDİLDİ 

GAGİKAD  olağan genel kurulda tek liste ile seçime gitti. 60 patron kadın sayısına ulaşan GAGİKAD, yeni dönemde büyük hamleler yapmayı planlıyor.

AKAN: İLGİ BÜYÜK

İstihdam güçlerinin her geçen arttığını belirten Sayman Figen Akan , GAGİKAD’ın tüm iş kadınlarına bir çatı dernek olduğunu, yüksek üyelik talebi aldıklarını ama tüzüğe uygun şekilde üye alabildikleri için bir çok kadını üzülerek kabul edemediklerini söyledi . Akan, “Tüm müracaatları alabilseydik şu an 200 üye sayısını geçmiş olurduk . Bu da neyi başardığımızın en güzel tablosudur” dedi 

SÖKÜCÜ: ÖNEMLİ BİR İHTİYACI KARŞILADIK

Genel Sekreter Melis Sökücü ise “ Bizler büyük emek ve zaman harcayarak, önemli gerçek  bir ihtiyacı karşıladık . Gaziantep’de iş kadınlarımız birleşerek güçleniyor . Her konuda birbirimize destek olurken , kadından al kadın güçlensin misyonumuz ile kadınların ekonomik olarak da birbirine destek vermesini sağlıyoruz” dedi . 

LEYLEK’TEN ÖNEMLİ MESAJLAR

Başkan Dr Beril Leylek konuşmasında önemli mesajlar verdi, “Hiçlikten çokluğa erişmek ancak üstün emek, dayanışma ve sevgiyle olabilir” diyen Leylek, “Biz bunu başardık.  Egolarımızı ilk günki söylemimizle evde bırakıp akıllarımızı çantamıza koyduk ve bunu tüm şehre göstermeyi başardık. Şimdi daha da dikkatli çalışmalar yürüteceğiz .  Eğitimli, bilgili, üreten, yaratan, vizyon sahibi ve yenilikçi fikirlerde ilerleyen tüm iş kadınlarına derneğimiz açıktır . Biz “sadece bizim üstümüze başımıza bakmayın , çantamıza ayakkabımıza bakmayın , kadın demek bu değil” diyebilmek adına, bizim aklımıza, bizim yüreğimize bakın demek için , önemli bir vizyon getirdik . Hepimiz aynı renk giydik . Bu çok önemli bir devrim gerçekten.  Ayakkabı çanta yarışındaki kadını bu dar tünelden çıkardık . Kadının temsilini ceket ve  iş hayatı ile bütünledik , kadınları legal ve resmi, kabul edilebilir kıldık . Kadının adının yok değil kocaman olduğunu her yere yazdık. Şimdi görüyoruz ki , renk vizyonumuz dahi  bir çok ulusal STK’ya ulaştı. Marka bir dernek olduk. Bir derneğin markalaşmasını da ancak bu işi en iyi bilen iş kadınları başarabilirdi. Başardık . Biz güzel işler yaptık. İstedik ki birlikte el ele yürüyelim  ve  bu amaçla tüm derneklere başkanları aracılığı ile  el uzattık” dedi. 

HAKKINIZI KORUYUN

GAGİKAD Başkanı Leylek, şunları söyledi: “Hakkınızı koruyacaksınız . Vicdan ve adalet bir kez satılır . Sonra bir daha geri alamazsınız . Biz üstümüze düşen her türlü sorumluluğu fazlası ile yaptık . Hak yemeye alışmış hırsızların arkanızdan iş çevirmeyip, sizleri alkışlamasını beklemeyin. Cesaretleri tek başına başaramayacak kadar zayıftır, ancak öbekleşerek fiskos masasını oluştururlar.  Şimdi sizden çaldıkları ile Atatürk demeye çalışırlar . İşte ülkeye ve şehre en büyük zarar verenler bunlardır . Dürüstlük ,iman, vicdan yer almaz . Bizler salonda oturarak hiç bir zaman  karar almadık, hep işimizde, ticarethanemizde de böyleyiz , fıtratımız bu. Yani sokaktayız . Bu nedenle halkı en iyi biz biliriz, biz zaten halkın kendisiyiz. 

KİMSEDEN EMİR ALMAYIZ

Akademisyen Muhtarlar Akademisyen Muhtarlar

“Kimseden emir almayız. Kimseye bağımlı değiliz , olamayız .  Başkanımızı biz seçeriz. Sırası geleni değil başaranı ödüllendiririz. Kararlarımıza  müdahale ettirmeyiz ve hesap verecek tek merci kendimiziz. Bu nedenle işlerimiz gibi derneğimiz de dış mihraklar ile kulisler ile siyasetle, koltuklarla , abilerle ve ablalarla  yönetilemez . Bu Yüzden GAGİKAD özgürdür . GAGİKAD tıpkı ilk gün hayal ettiğimiz gibi bir Kadın Cumhuriyetidir. Kendimiz görmeden, kendimiz araştırmadan oturduğumuz yerden ahkam kesemeyiz. Daha çok çalışacağız . Daha çok emek vereceğiz. Yetişebildiğimiz her yerde kadını , yaşamını  ilgilendiren direk ve dolaylı  tüm sorunları , her şehirde , her platformda gündeme taşımaya ve çözüm üretmeye devam edeceğiz”

YÖNETİM OLUŞTURULDU 
   
Yönetim listesi dışında hukuk komisyonundan Başkanlık danışmanlığı görevine getirilen  Av Duygu Bozkurt , Av ipek Yağcı , Av Burcu Elbir’in başkanın resmi ziyaretlerinde mutlak bulunması karara alındı. Mevcut yönetim tarafından Başkan Leylek’e Sayman Figen Akan tarafından, başarılı çalışmalarından dolayı  GAGİKAD özel teşekkür plaketi takdim edildi . Genel kurulda divan başkanlığını yürüten Melis Sökücü ve divan heyeti üyeleri Derya Atay Özçift , Süreyya Kayar , Tülay Kaya genel kurulu başarıyla  gerçekleştirdi .
 

Editör: Ebru Kont