Büyükşehir Belediye  Başkan adayı Muzaffer Ertürk, “En büyük projemiz yerel yönetimlerin, belediyelerin kapısını, halka açmak. Belediyeleri ve kenti  odalarla, STK’larla vatandaşlarla birlikte yönetmek istiyoruz” dedi. Şahinbey’in sorunlar yumağı olduğunu belirten Akın Bereketoğlu ise, sorunları ve çözüm yollarını bildiklerini belirtti. Şehitkamil adayı Umut Yılmaz ise Halkın sorunlarını çözmek için çaba göstereceğini anlattı. 

GAGİKAD derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Özlem Beril Leylek, derneğin işleyişi ile ilgili bilgi verdiği CHP adaylarına,  kentin sorunlarına dair iktidar ve muhalefete eşit soruları sorabilen ve bu alanda da ilk olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.  

LEYLEK: KADINLAR SÖZ SAHİBİ OLMALI

GAGİKAD Başkanı Leylek,” Biz 18 yıllık bir kadın derneğiyiz. Kadınlar olarak eşitlik haklarımızı tam 100 yıl önce kazandık. 100 yıldır buna  sahip çıkmaya çalışan milyonlarca kadınlar arasındayız. Bütün siyasi partiler içeresinde buna sahip çıkmaya çalışan kadınlarımızda var. Atatürk siyaset üstü. Atatürk hepimiz için çok değerli. GAGİAD  60 tane işveren, istihdam sağlayan kadınlardan oluşan bir dernek. Bizler istihdam sağlayan kadınlar olarak rol modeliz. Bu rol model sayımızın artması için çaba gösteriyoruz. Bu anlamda uluslararası projeler yürütüyoruz. Yerinde oturarak  üretim ve siyaset yapılmaz. Kadınlarımızın her anlamda sahada olması için çalışmalar yapıyoruz. Kadınların her anlamda söz sahibi olmasını istiyoruz” dedi.” 

ERTÜRK: HEP BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ 

Büyükşehir Belediye  Başkan adayı Muzaffer Ertürk, “Kentimizde bir arada huzurlu yaşamın güvencesi, adalet ve demokrasidir. Yerel yönetimlerin kararlarını, planlara ve programlara dayalı olarak ve bilim insanlarının, meslek odalarının, sivil toplum örgütlerinin ve yurttaşların görüşlerini alarak yaşama geçireceğiz. Güzel şehrimizi demokratik değerlere, temel insan hak ve özgürlüklerine saygılı, yurttaş katılımına dayalı bir anlayışla yöneteceğiz. Belediyemiz de derneklerimize de yer vererek her türlü görüş ve önerileri değerlendirmeye alacağız. Kentin sorunlarına birlikte çözüm üreteceğiz ve hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

SIKINTILARIN TEMELİ EKONOMİK

Ertürk, insanların sıkıntılı ve mutsuz olduğunu belirterek, bunun temelinde kötü yönetim ve ekonomik sıkıntılar olduğunu söyledi. Ertürk, ”Siyasilerin seçimden önce söz verip seçimden sonra yapmaması büyük sıkıntı oluşturuyor. Biz yapabileceğimiz projeleri halkımıza anlatmaya çalışıyoruz. En büyük projemiz ise yerel yönetimlerin, belediyelerin kapısını, halka açmak. Belediyeleri ve kenti  odalarla, STK’larla vatandaşlarla birlikte yönetmek istiyoruz.  Kadınları önce özgürleştirmemiz lazım. Ekonomik özgürlüğü olmayan kadın ayakta durabilir. Belediye olarak bunlara destek çıkmak gerekir. Bizim kadınlara destek vererek ufuklarını açmamız gerekiyor.” diye konuştu.

BEREKETOĞLU: YAŞANABİLİR BİR ŞAHİNBEY

Erhan Özeren hayata tutunamadı Erhan Özeren hayata tutunamadı

CHP Şahinbey Belediye Başkan Adayı Arkın Bereketoğlu, Şahinbey’in sorunlar yumağı olduğunu belirterek,  ilçedeki kreş  sayısını artıracaklarını, dünya standartında 55 metrekarelik konutlar yapacaklarını ve sokak hayvanlarına sahip çıkacaklarını dile getirdi.

YILMAZ:SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ 

CHP Şehitkâmil İlçe belediye Başkan adayı  Av. Umut Yılmaz ise, Halkın sorunlarını çözmek için çaba göstereceğini dile getirerek, “Ben tek başıma yönetemem. Hep birlikte yöneteceğiz. Çoğulcu bir yönetim oluşturacağız. Hizmeti genele yayacağız. İbrahimlide ne varsa kırsal mahallelerde de o olacak. Hizmet eşit dağıtılacak.  Kentin bir çok mahallesi kaderine terk edilmiş durumda. Biz buna son vereceğiz. Gelin bize destek olun birlikte yönetelim” mesajını verdi