1. YAZARLAR

  2. Ömer Lök

  3. Fenerbahçe’den neden nefret edilir…
Ömer Lök

Ömer Lök

Yazarın Tüm Yazıları >

Fenerbahçe’den neden nefret edilir…

A+A-
İstatistiklere baktığınızda Türkiye’de en çok taraftarı olan Galatasaray ve Fenerbahçe at başı birbirlerini takip etmektedirler. Ama asla Fenerbahçeli olmam diyenlerin sayısı Türkiye’de daima en fazla olmuştur. Buna Ali Şen dönemi deyin, Ömer Çavuşoğlu, Yavuz Kayral, Mahmut Uslu ve Aziz Yıldırım gibi isimleri ekleyin bu antipatinin sebeplerini öğrenmiş olursunuz.
Hele bir de Gaziantep’te Galatasaraylıların azımsanmayacak kadar çok oluşunu da hesaba katarsanız, sevimsizliğin boyutlarını daha iyi anlamış olursunuz.
Yaşanan transfer gelişmeleri de bardağı taşıran son damla oldu.
Nerden bakarsanız bakın bu bir rezalettir.
Hem de rezaletin hormonlusudur.
Başlıklar halinde meseleyi inceleyelim. Sezon başında karşılıklı iyi niyet görüşmeleri ile Kemal, Olcan ve Mustafa Fenerbahçe’den transfer edilir. Nihat Özdemir aracıdır. Aslında bu üç futbolcu bedelsiz alınmıştır. Söz budur.
Buraya kadar her şey amatörce yürütülmüştür. Bu sözü alan KIZIL, bu üç futbolcuya lisans çıkarmayarak amatörlüğünü devam ettirmiştir. Nasıl olsa söz alınmıştır ya…
Daha sonra federasyon seçimlerinde Kızıl’ın Aziz YILDIRIM’a karşı cephede yer alması ve bu işlere önderlik etmeye çalışması Sayın Aziz beyi kızdırmıştır. Verilen sözler hemen unutulur.
‘’Eşşeğini sağlam kazzığa bağla, komşunu hırsız çıkarma!’’
Dava budur.
Buraya kadar her şey amatörce idare edilirken, yorgan gidince profesyonellik devreye girer; ‘’Ver parasını kardeşim!’’
Kızıl, Yıldırım’a yaranmaya devam etseydi bu üç futbolcu halen burada olacaktı. Adama sorarlar; neden bunların lisanslarını çıkarmadın, işi sağlama almadın diye? Yok cengaverlik yapacaktın, getir parasını öyleyse! Aziz Yıldırım’ın dediği budur.
Peki bunun zamanlaması bizim Fenerbahçe maçı öncesi mi olmalıydı? Ee adamlar profesyonel! Bizim gibi amatör değil. Fünyeyi çekti bombayı attı…
Bizim kucağımızda mı patlar, onlarda mı patlar bu belli değil.
Mal sahibi kar sahibi derler bizde. Adamlar haklı gibi gözüküyor da söz ağızdan bir kere çıkar diye de bir atasözü daha vardır. Söz verip çamura yatmak da adam işi değildir.
Zaten bizim futbolumuzda da adam pek kalmadı. Kirli ilişkiler yumağı!
Gel de Fener’den nefret etme!
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.