Mart ayında yapılacak olan seçim sonrası oluşacak yeni meclis üyeleriyle yeniden başlayacak olan mecliste Başkan Şahin, çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, üyelerle vedalaştı. CHP Grubu adını konuşan Yılmaz Kireç ise “5 yıl boyunca söylemlerimiz oldu. Olumlu bulduklarımıza onay verdik, kendimizce haklı olduğumuz konular ve görüşlerimiz oldu. Burada 5 yıl boyunca başkanlar olarak değil çalışma arkadaşları olarak birbirimizi gördük. Birlikte bu şehir için katkı sunabildiysek, ne mutlu bizlere’’ dedi.

SON MELİSTE 48 GÜNDEM GÖRÜŞÜLDÜ

Büyükşehir Belediye Meclisi şubat ayı 1.Birleşim Toplantısı GBB Başkanı Fatma Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Gündemde yer alan 48 ve gündem dışından gündeme alınan 2 madde olmak üzere toplam 50 maddenin görüşüldü. Mecliste Başkan Şahin, Yeniden Refah Partisi Nizip Belediye Başkan Adayı Mustafa Doktoroğlu'nun meclis üyeliğinden istifa kararını meclis gündeminde okuttu.

OĞUZELİ’NDE KONUT ALANINDAN VAZGEÇİLDİ

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından gündem dışından 2 madde gündeme alındı. Gündeme alınan 2. maddesinde ise Oğuzeli ilçesi Gülsu Mahallesi mezarlık alanı ve uygulama alanı ile ilgili madde görüşüldü.  Şahin, “ Oğuzeli Belediye Başkanımız ile birlikte Körkün ve Yeşildere beldelerimizi ziyaret ettik. Halktan böyle bir talep geldi. Burada Başkanımız, Mezarlık yerinin kalmadığını ve konuta çevrilmesinin doğru olmadığını söyledi. Biz de bu kararı haklı görerek eski halinde dönme kararı aldık. Burası ile ilgili bakanlık onayı almıştık, meclis kararımızı alalım. Kararlılığımızı ve halkımızın hassasiyetini gösterelim istedik’’ dedi. 
TMO ARAZİSİ GBB’YE DEVREDİLİYOR

Gündemin 41. maddesinde Gaziantep Toprak Mahsulleri Ofisi alanı ile ilgili flaş karar çıktı. Karara göre TMO alanı Gaziantep Büyükşehir Belediyesine devredilecek. Söz konusu alan karşılığında GBB tarafından yeni TMO binası inşa edilecek. GBB Başkanı Fatma Şahin, TMO alanına yeni bir sosyal tesis veya kültür merkezi yapılmasının gündemde olduğunu söyledi.

ŞAHİN’E YETKİ VERİLDİ

İşte bu iyi haber İşte bu iyi haber

Fatma Şahin tarafından toplantı da gündem maddesi olan Gaziantep Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında İslahiye İlçesi, Beyler Mahallesinde yer alan 5000 KW AC güçteki Güneş Enerji Santralinin devri yer aldı Oy birliğiyle meclis kararından geçen madde de protokol imzası için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e yetki verildi. Maddeye ilişkin açıklamada bulunan Başkan Şahin, bölge açısından enerji maliyetleri ve ihtiyacın önemine değindi. Yeşil Şehir Gaziantep’te bu çalışma ile çiftçinin de rahatlayacağını belirterek şunları söyledi: “Barak sulaması ile ilgili kısımda pompajlı olan yerlerde güneş enerjisi ihtiyacı oluşmuştu. Biz Enerji A.Ş’yi kurmuştuk. Enerji A.Ş. üzerinden bunu yaptık. Şimdi kaynak gelmesi ile ilgili yeterince hızlı gelmediği yönünde bir kanaatimiz oluşunca da bu devri biz alalım 5 bin KW güneş enerjisini biz çalıştıralım istedik. Böylece çiftçimizin elektrik maliyeti düşürülecek. Yatırımlarda döngü açısından önemli bir çalışmayı da yapmış olacağız. Bölge açısından çok önemli.”
KİREÇ TEŞEKKÜR ETTİ


Mecliste gündem dışı söz alan CHPli Meclis Üyesi Yılmaz Kireç, Başkan Şahin ve meclis üyelerine teşekkür etti. Yeni dönemde adaylık başvurusunda bulunmayan Kireç, ‘’5 yıl boyunca söylemlerimiz oldu. Olumlu bulduklarımıza onay verdik, kendimizce haklı olduğumuz konular ve görüşlerimiz oldu. Burada 5 yıl boyunca başkanlar olarak değil çalışma arkadaşları olarak birbirimizi gördük. Birlikte bu şehir için katkı sunabildiysek, ne mutlu bizlere’’ dedi.

HAKLIN MECLİSİNİ ÜSTÜN TUTTUK

Kireç’in ardından söz alan GBB Başkanı Fatma Şahin, Kireç’e konuşmasından dolayı teşekkür etti. Şahin, ‘’Demokrasi Yerelde Başlar ’’ ilkesini bu meclis uyguladı. Biz sizlerden razıyız. Hepimizin birer parti rozeti var ancak seçildikten sonra 2 milyonluk şehir bize emanet. İnsanların canı, malı bize emanet dedik. Biz her birinize teşekkür ederim. 10 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyorum, hiçbirinizin kendinize dair bir talebiniz olmadı. Bu memleket için bir sevdanız gayretiniz var. Halkın meclisini partiler üstü tutup 2 milyonun gönlüne giren çalışmalar yaptık. İyi bir iletişim oluşturduk, her birinize çok teşekkür ediyorum’’ dedi.