1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fatma Şahin, Gaziantep'te herkesin başkanı olacağını söyledi
Fatma Şahin, Gaziantep'te herkesin başkanı olacağını söyledi

Fatma Şahin, Gaziantep'te herkesin başkanı olacağını söyledi

Büyükşehir Belediye Meclisi Fatma Şahin Başkanlığında ilk toplantısını yaptı. 15 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste, Meclis Divan Katipliği, Meclis birinci ve ikinci başkan seçimi ile encümen gizli oyla yapıldı.

A+A-

Osman Toprak ve Latif Karadağ'ın meclis başkan vekilliğine yeniden seçildiği mecliste Turizm ve Estetik komisyonu da oluşturuldu. Meclis üyelerine hayırlı olsun dileklerinde bulunan Şahin, Gaziantep modelinin Türkiye'ye örnek olması temennisinde bulundu. Meclis üyelerine güvendiğini belirten Şahin, "Eserlerimizle birlikte bu döneme adımızı altın harflerle yazdıracağız. Ben bu şehrin 2 milyon insanın güveniyim. Adaletli bir şekilde kimden gelirse gelsin şehrin geleceği için ne yapılması gerekiyorsa yaparım. Bu şehrin emrindeyim" dedi. Meclis sonunda söz alan CHP Meclis üyesi Beyhan Külekçi ise, sıkıntılı bir süreç geçirdiklerini ancak bu şehrin moralinin bir an önce yükselmesi gerektiğini söyledi. 

Külekçi, hayırlı olsun dileklerini sunduğu meclise "İlk mecliste eleştiri gibi olmasın ama katkılarınızı bekliyorum dediğiniz için konuşmak istedim. Yeni yapılanma kurullarında meclis teşkilatı atlanmış. Komisyon seçimleri yaptık ancak kurullar hep aynı aynı isimlerden oluşmuş. Yetki çalışması olabilir mi ?" dedi. 

BU ŞEHRİN MORALE İHTİYACI VAR

Yükselen Gaziantep dileği için her zaman çalışmaya hazır olduklarını söyleyen Külekçi, "Gaziantep sınırda bulunmasından dolayı sıkıntılı günler geçirdi. Ancak artık bu şehrin morale ihtiyacı var. Bizler doğrunun yanında olacağız. Fikir birliği ile biran önce şehrimizin sıkıntılarını azaltalım. Birlikte yükselen Gaziantep için grubumuz adına hazırız diyorum. Doğrunun yanında olmaya ve destek olmaya hazırız. Bunu bilmenizi istedik" diye konuştu. 

MECLİS DİVAN KATİPLİĞİ SEÇİMİ

Gizli oy ile yapılan meclis divan katipliğine iki asil, iki yedek isim seçildi. Abdullah Korkmaz ve Feray Yılmaz'ın asil üye seçildiği divan katipliğinde, Mustafa Kaplan ve Ayşenur Mirkelam yedek oldu. 

TOPRAK YENİDEN BAŞKAN VEKİLİ

Meclis birinci ve ikinci başkan vekililiği seçimi gizli oy ile yapıldı. Meclis üyelerinden 49'unun oyunu alan Osman Toprak ve Latif Karadağ, başkan vekilliği görevine seçildi. 

ENCÜMEN BU İSİMLERDEN OLUŞTU

Gizli oy ile yapılan encümen üye seçimlerde 5 isim önerildi. Osman Toprak, Latif Karadağ, Hanifi Sönmez, Nurettin Zirek ve Mehmet Kesik encümene seçildi. 

PLAN VE BÜTÇE AÇIK OYLA

Plan ve Bütçe Komisyonu seçimi açık oyla yapıldı. Meclisin yeni döneminde plan ve bütçede Latif Karadağ, Mehmet Berk, Yunus Emre Kılıç, Mehmet Üzüm, Yakup Bahar, Hülya Kılıç, Abdullah Korkmaz, Yılmaz Kireç  ve  Mehmet Salih Uğur yer aldı. 

İMAR BAYINDIRLIK KOMİSYONLARI

 Osman Toprak, Latif Karadağ, Erdem Güzelbey, Rıdvan Fadıloğlu, Mehmet Sarı, Cuma Güzel, Feray Yılmaz, Murat Özgüler, Hasan Doğru.

ULAŞIM KOMİSYONU

Latif Karadağ, Erdem Güzelbey, Halil Uğur, Şükran Yılmaz, Hakan Kurt, Sabri Ateş, İbrahim Çobanoğlu, Mustafa Gökkaya, Yusuf Uğur.

EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

Mustafa Kaplan, Halil Uğur, Feray Yılmaz, Şükran Yılmaz, Hülya Kılıç, Ayşenur Mirkelem, Yunus Emre Kılıç, Ömer Oğuz, Celalettin Terlemez.

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU

Mehmet Berk, Ayşenur Mirkelem, Mustafa Doktoroğlu, Mustafa İnan, Mehmet Hamzaoğlu, Osman Yılmaz, Mustafa Gökkaya, Abdullah Korkmaz, Gamze Kahramanlı.

TARİFE KOMİSYONU

Mustafa Doktoroğlu, Mehmet Berk, Erdem Güzelbey, Mehmet Kesik, Nurettin Zirek, Mehmet Okyay, Ökkeş Döner, Mehmet Hamzaoğlu, İbrahim Şahin.

HUKUK KOMİSYONU

Hakan Kurt, Sabri Uygur, Mehmet Hamzaoğlu, Mustafa Kaplan, Osman Toprak, İbrahim Çobanoğlu, Mehmet Okyay, Osman Yılmaz, Beyhan Külekçi

TURİZM VE ESTETİK KOMİSYONU

Erdem Güzelbey, Feray Yılmaz, Yunus Emre Kılıç, Mehmet Hamzaoğlu, Murat Özgüler, Halil Uğur, Nurettin Zirek, Ayşenur Mirkelem, Ali Doğan.

ŞAHİN: GAZİANTEP MODELİ TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLSUN

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hep birlikte güzel işlere imza atacaklarını belirterek, "Geçen dönem bir Gaziantep modeli  oluşturduk. Partimiz, yaşam şeklimiz, düşüncemiz  ne olursa olsun eğer memleket sevdası ile güdüyorsak yapmamız gerek çok iş var. Bu zor dönemde bu zor coğrafyada şunu başarmak istiyoruz.  Hep birlikte  bütün partilerimizle  bütün meclis üyelerimizle bütün  başkanlarımızla memleketimiz için, çocuklarımız için geleceğimiz için  hep birlikte güzel işler yapalım. Milli iradenin hakim olduğu ve bunu hizmet olarak ve proje olarak bir Türkiye modeline  dönüştürmek istiyorum."

TEŞEKKÜR EDERİM

Şahin, devamla şunları söyledi: "Bugüne kadar emeği geçen herkese şahsım ve şehrim adına çok teşekkür ediyorum. İleri demokrasi adına ülkemizin geleceği adına, şehrimizin geleceği adına yüce meclisimizin meclis üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnanıyorum ki eserler ve hizmetler bırakacağız.  Eserlerimizle birlikte bu döneme altın harflerle yazdıracağız. Ben bu şehrin 2 milyon insanın güveniyim. Yüce meclisimizin güveniyim. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 2 milyonun başkanıyım. Adaletli bir şekilde kimden gelirse gelsin şehrin geleceği için ne yapılması gerekiyorsa yaparım. Bu şehrin emrindeyim" dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum