1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fadıloğlu makam aracından vazgeçti
Fadıloğlu makam aracından vazgeçti

Fadıloğlu makam aracından vazgeçti

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, farkındalık oluşturarak, 'Şehitkamil'de tasarruf vakti' uygulamasını hayata geçirdi.

A+A-

 Ekonomik saldırıya karşı dikkat çeken Fadıloğlu makam aracı yerine özel aracını kullanmaya başladı. Kiralık olan makam aracını iade eden Fadıloğlu, aynı tasarrufu daire başkanlarının da uygulayacağını söyledi. Belediyede 138 aracın bulunduğunu ve bir çok aracın  tasarruf adı altında kullanılmayacağını belirten Fadıloğlu, oluşturdukları havuz sistemiyle ciddi anlamda tasarruf yapılacağını anlattı. 

Göreve geldiklerinden bu yana tasarruf noktasında ellerinden geleni yaptıklarını düzenlediği basın toplantısında açıklayan Fadıloğlu, "Ancak ülkemizin içinde bulunduğu süreçte müdür arkadaşlarımızın talebi doğrultusunda farkındalık oluşturma adına sizinle beraberiz. Müdürlerimiz daha önce tahsis etmiş olduğumuz araçları iade etmek istediler ve havuz sistemine dönmek istediklerini söylediler. Bütün müdürlerimiz makam araçlarını idae edince biz yeniden dev organizasyona giriştik. Bu konuda ne yapılabilir ve artı değerler nasıl üretebiliriz diye yola çıktık"' dedi. 

TASARRUF YAPIYORUZ, ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Başkan Fadıloğlu, farkındalık oluşturarak, "tasarruf yapıyoruz, ülkemize sahip çıkıyoruz" adı altında bir kampanya başlattıklarını söyledi. Fadıloğlu, "15 Temmuz'da bu memleketi hain emellere teslim etmedik. Şimdi ülkemizi ekonomik bir savaşın eşiğine getirmeye çalışıyorlar. Bizler hep birlikte bu davaya sahip çıkarak, bu şuurla hareket etmeliyiz" diye konuştu. 

İHTİYAÇLARIN BELİRLENMESİ ÇOK ÖNEMLİ

Belediye olarak yıllardır çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirten Fadıloğlu, "Yaşantımız içerisinde önceliklerini belirlemek çok önemli. Her şeyden önce ihtiyacımız olan ürünleri almamız gerekir. Bu öncelikleri de yaparkenr ülke ekonomisine katkı sağlamak adına, yerli hatta yerlinin de yerlisini Gaziantep'te üretilen ürünlerin alınması gerekir. Dolaşımı kendi şehrimiz içinde yaparsak, hem şehrimizi kazanır, hem de sonuç çok iyi olur

ÇOK  SAYIDA PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK

Tasarruf adı altında yıllardır uyguladıkları projeleri vatandaşların daha duyarlı olması noktasında anlatan Fadıloğlu, "MÖP tesisimiz, sürdürülebilir tasarrufta da önemli bir misyon üstlendi. MÖP tesisimizde dönüştürülen atıklardan; kalem, kalemtıraş, cetvel, silgi, defter, poşet gibi ürünler üretiliyor ve dağıtılıyor. Örneğin bayat ekmeklerin toplanması konusu. Bir ekmeğin çöpe atılmaması fayda sağlayacak. Diğer bir örnek E-Möp. Elektronik cihazları toplayarak ciddi tasarruf yapıyoruz. Bir diğer nokta ise Kıyafetlerinize ikinci bir Şansı veriyoruz. Topladığımız kıyafetleri yıkıyor, ütülüyor ve ihtiyaç sahiplerine veriyoruz çünkü  çöpe atılacak kadar kötü kıyafet gelmedi" diye konuştu. 

TASARRUFLA ZENGİN OLUNUR

Fadıloğlu, çok parayla değil, tasarrufla zengin olunacağına dikkat çeken "Ülke kaynakları düzgün yönetirsen, aile bütçesi de kalkınır. Yapmış olduğumuz tasarruf çalışmalarının kurum ve kuruluşlar tarafından da gündeme alınmasını istiyoruz. Bundan sonraki süreçte belediyenin işletim sistemi içinde tüm çalışmaları ekonomiyi ve tasarrufu öncelikli noktaya alacağız. Çünkü biz genç bir nüfusa sahibiz. Belediyede yapacak çok iş var. Biz işçimizin işçisiyiz. Şimdi bu tasarruf adı altında araçlarda görev yapan arkadaşlarımıza dışarıyı göstermeyeceğiz. İçerde en verimli şekilde hizmet vermelerini sağlayacağız" dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT - MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum