1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Faaliyet raporuna CHP’den ret
Faaliyet raporuna CHP’den ret

Faaliyet raporuna CHP’den ret

Şahinbey Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı 2. Oturumu Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başkanlığında yapıldı.

A+A-

Şahinbey Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı 2. Oturumu Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başkanlığında yapıldı. 22 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 2012 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Faaliyet raporu CHP'lilerin ret oylarına karşılık meclisten oy çokluğu ile geçti. Şahinbey Belediyesi meclisinde ayrıca 2012 yılı faaliyet raporun görüşülmesi için Başkan Tahmazoğlu, yerini birinci meclis başkan vekili Kurt Ali Kılçık' a bıraktı.

AL, KIYMETLENDİR, SAT

Faaliyet raporuyla ilgili söz alan CHP'li Meclis üyeleri, bütçedeki paranın çok büyük oranda arsa satışından yapıldığını vurgulayarak, bunun ileriki dönemlerde ekonomik olarak sıkıntı yaracağını belirttiler. CHP'li Meclis üyelerinden Nihat Bencan, Ruhi Karadağ, Mehmet Bilici, Mustafa Şahin faaliyet raporu üzerinde söz aldı ve eleştirilerini iletti. CHP'li Meclis üyelerinden Nihat Bencan, "Belediyenin bütçesinin üçte ikisi arsa satışından yapılıyor. Üçte biri iller bankası ve diğer gelirlerden oluşuyor. Bu dönem Ak Partili belediyeler al, kıymetlendir, sat uygulaması yapıyor. Yarın bu arsalar bittiği zaman ne olacak? O nedenle bu arsaları dengeli kullanmak lazım. Yatırımlar buna göre düzenlenmeli" dedi.

Meclis üyeleri, ruhsat konusunda belediyenin ketum davrandığını da öne sürerek, şartların ağır olduğunu dile getirdiler.

YEMEK KONUSU GÜNDEME GELDİ

CHP'li meclis üyeleri faaliyet raporunda yer alan günde 1 Milyon kişiye yemek dağıtıldığı yönündeki maddeyi de gündeme getirdi. Yemek dağıtılan kişi sayısının 4 bin küsur olduğu belirtilerek, faaliyet raporunda düzeltme yapıldı. Daha sonra faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

DEV BÜTÇE

Şahinbey Belediyesi 637 Milyon 50 Bin TL ile 2013 yılında da ilçe belediyeleri arasında Türkiye'nin en büyük bütçesini yaptı. Göreve geldiklerinde 92 Milyon TL olan bütçeyi yaklaşık 7 kat arttırdıklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 450 milyon 250 bin TL olan 2013 yılı bütçesine 187 milyon 100 bin TL ek bütçe yaparak, 637 Milyon 350 bin TL'ye çıkardıklarını söyledi.

ŞAHİNBEY'İN ALTIN YILI OLACAK

Geçen yılda Türkiye geneli büyükşehir belediyeler bazında en büyük bütçeyi yaptıklarını hatırlatan Başkan Tahmazoğlu, “Ek bütçe ile 637 Milyon 350 bin TL. olan 2013 yılı bütçemizle de Türkiye geneli Büyükşehir ilçe belediyeler bazında en büyük bütçeyi yapan belediye olduk. Her yıl olduğu gibi bu yılda Şahinbey’in altın yılı olacak.”dedi.

2200 EVİ KAMULAŞTIRDIK

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye’ye hatta yurt dışına model olacak projelere imza attık. Örnek gösterilen kentsel dönüşüm çalışmamızda 2200 kişiyle hiçbir sorun yaşamadan evlerini kamulaştırdık. Yıkımlar yaptık. Halkımız bu noktada belediyemize güvendi. Yine 1 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde Türkiye’nin en büyük parkının yapılacağı Yeşilvadi projesi kapsamında 2000 vatandaşımızla anlaşarak kamulaştırma yaptık. Yine 4 yılda 353 adet park yaptık. Yine belediye olarak 5 bin konut yapıyoruz. Sosyal tesislerimizde 29 bin 336 kişi 30 branşta aynı anda eğitim görüyor. Bunların 15 bin 420 kişisi dershaneye gidemeyen öğrencilerimize ücretsiz üniversite ve fen liselerine hazırlık kursları görüyor" diye konuştu.

BÜTÇEMİZİ 7 KAT ARTTIRDIK

Geçen yıl Türkiye geneli büyükşehir belediyeler bazında en büyük bütçeyi yaptıklarını dile getiren Tahmazoğlu, "Ek bütçemizle birlikte 637 Milyon 350 bin TL. ile yine Türkiye’nin en büyük bütçesini yapan belediye olduk. Bu bütçemizin her yıl dörtte üçünü yatırıma dönüştürüyoruz. Bu noktada kentsel dönüşüm, konut yapımı, yeşil alan çalışması, sosyal ve kültürel etkinlikler ve şehrimizin güzelleştirilmesi adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu yıl ise her yıl katlayarak arttırdığımız bütçemizi taçlandırdık. Gaziantep ve Şahinbey’imizin altın yılı olan bu dönemde çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Ben başta meclis üyelerimiz olmak üzere bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

LYS GAZİANTEP BİRİNCİSİNE ARABA VERECEĞİZ

Mecliste ayrıca geçen yıl olduğu gibi bu yılda LYS Gaziantep il birincisine araba hediye edilmesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki okul birincilerine ve Türkiye geneli SBS-LYS sınavında Türkiye geneli ilk 500'e giren öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye edilmesi kararları da alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.