Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

EYY KILIÇDAROĞLU

A+A-

Yazımın başlığına okuyunca aklınıza ilk olarak Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelebilir.. Ama bu kez ben sesleneceğim aynı tarzda.. Bu haftaki yazımda ağırlığım CHP olacak. Çünkü tam zamanı diye düşünüyorum.. Çünkü bu şehirde CHP’liyim diye gezinenlerin çoğunun, bu partinin Gaziantep’te nasıl bir parti olduğunun bilincinde olmadığını anlatmak zorundayım.. Çünkü ortada CHP’liyim diye gezinen, CHP’yi yönetiyorum diyenlere azıcık bilgi vermek istiyorum.. Okusunlar ki, mensubu oldukları partinin geçmişteki değerlerini öğrensinler.. Bu yazıyı kesip saklayarak hiç değilse geçmiş ve yakın tarihte temsil ettikleri parti hakkında bilgi sahibi olsunlar..Çünkü CHP’nin genel merkezinin ilgisizlik yüzünden bu hallere getirdikleri Gaziantep’te nasıl değerli insanların görev yaptığını görsünler..

CHP GAZİANTEP'TE YOK SAYILAMAZ

Gelelim asıl meselemize.. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gaziantep’i bu kadar sıradanlaştırması, adeta yok sayması, fazla bir oy potansiyeli olmayan İYİ Parti’ye teslim etmesi elbette çok doğru karşılanabilecek bir karar değil.. Ne olursa olsun CHP tarihinde Gaziantep ayrı bir yer tutar.. Bu parti Gaziantep’te geçmiş dönemlerde ve yakın tarihlerde çok değerli siyasetçiler çıkarmıştır. Gerek şehirde gerekse de Türkiye’de varlığını hissettiren isimlere sahiptir.. İl başkanları, senatör ve milletvekilleri, bakanlık yapmış çok önemli isimlere sahiptir Gaziantep CHP teşkilatları..

ZİHNİ KUTLAR VARDI BİR ZAMANLAR

Bir Zihni Kutlar efsane il başkanı olmuştur bu partide.. Bu efsane ismi il başkanları olarak Asım Meriç,  Mahmut Düşün, Hayri Tütüncüler, Selahattin Çolakoğlu ve Hakkı Hoşafoğlu takip etmiştir sonradan... Çok değerli isim olan Metin Çelikel vardı CHP’li il başkanlığı yapanlar içerisinde.. Nasıl bilgi birikimliydi, nasıl değerli bir insandı anlatılamaz..   Şahinbey Belediye Başkanlığı yapan, Milletvekili olan ve aynı zamanda il başkanlığı yapan bir Yaşar Ağyüz gerçeğini de unutmamak lazım CHP’de. Duran Ergetir’i de unutamayız.. Bilinmesi açısından yazıyorum, son dönemlerde Mehmet Gökdağ, hem başkanlık yapmış hemde milletvekili olmuştur. Aynı şekilde Akif Ekici’de il başkanı ve Milletvekilliği yapmıştır.. Son olarak Ali Peri ve Sait Köse aklıma gelen il başkanlığı yapmış isimlerdir..

ALİ İHSAN GÖĞÜŞ, ABDÜLKADİR ATEŞ, CELAL DOĞAN UNUTULABİLİR Mİ ?

CHP’de asıl bilinmesi ve unutulmaması gereken çok değerli isimler vardır bu şehirde.. Bi isimler Belediye Başkanlıkları ve Milletvekillikleri yapan efsane isimlerdir.. Celal Doğan hala şu gün olmuş Türkiye’de adından söz edilen isimlerin başında gelir.. Bir Ali İhsan Göğüş vardır bu şehrin yetiştirdiği efsane olmuş milletvekili ve bakanlık yapan isim.. Bir zamanlar Türkiye’de Turizm Bakanlığı yaparak popüler isim haline gelen bir  Abdülkadir Ateş yetiştirmiş bu şehir ve CHP..  Bakanlık yapmış Mustafa Yılmaz bu kentin asla unutamayacağı isimler arasındadır... Esat Kaya Turgay vardır belediye başkanı olarak adını tarihe yazdıran.. Milletvekili olarak, İmam Hüseyin İncioğlu, Nizip’ten Emin Altınbaş, Kilis’ten Ekrem Çetin geçmiştir CHP listelerinden. Nail Bilen vardır, Senatör olarak Salih Tanyeri, Selahattin Çolakoğlu vardır.. Gaziantep’te çok sevilen ve değerli bulunan isim olarak hafızalarda yer alan bir Mehmet Şeker vardır Milletvekilliği yapan..

HEM ŞEHRİ KADERİNE TERKET HEMDE CEZALANDIR

Böylesine önemli isimlerin bir zamanlar “Solun kalesi” haline getirdiği Gaziantep maalesef son dönemlerde tamamen yok edilmiştir.. Genel merkezin yanlış tutumu sonucu ikili ilişkilerden kaynaklanan politika neticesinde, CHP Gaziantep’te kendi haline bırakılmıştır.. Partiyi yönetenler sadece kendilerine yönelik politikalar izlemiştir.. Halktan kopuk bir siyasi anlayışla, kentte yaşanan sorunlara ilgisiz kalınmıştır.. Partiye yeni isimler katılmamış, gelmek isteyenlerin önü kesilmiştir.. Temsiliyet hakkını elde etmekle, herşeyin bittiğini sananlar yüzünden CHP siyaset arenasında sıradanlaştırılmıştır.. Bu yönde yapılan uyarılara kulak tıkanmış, eleştirilere düşmanca tavır sergilenmiştir.. Partinin geçmişi unutulmuş, geleceği köreltilmiştir..

SAKIN GAZİANTEP’E GELME KILIÇDAROĞLU

Ve tüm bu gelişmeler sonrasında, yıllardır Gaziantep teşkilatının bu olumsuz tablosuna seyirci kalarak müdahale etmeyen, radikal kararlar almayan, tabanın sesine kulak tıkayan genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, şahısları cezalandıracağına, kolaycılığa kaçarak cezayı Gaziantep’e kesmiştir.. Oysa liderlik, sorunları görmek, yerinde tespit etmek ve gereken hamleleri yapmaktır.. Gaziantep’te teşkilattaki sorunları görmezden gelen Kemal Kılıçdaroğlu, CHP tarihinde bu şehre en büyük darbeyi indiren genel başkan olmuştur.. Böyle bir kararla seçimlerde yetkiyi İYİ partiye vermesi, bu şehirde efsane olan ebediyete intikal eden çok sayıdaki değerli siyasilerin kemiklerini sızlatmıştır.. Şimdi bu partiye bağlı on binlerce insan Kılıçdaroğlu’na nefretle bakmakta ve ““ EYY KILIÇDAROĞLU.. BİR DAHA SAKIN OLA Kİ GAZİANTEP’E GELME..” demektedir..

NOT: Çok geçmiş tarihlerde unuttuğum isimler olabilir, var ise hoşgörülsün lütfen..

Hepinize iyi haftalar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum