1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. EYÜP ÖZKEÇECİ’NİN USTALIK DÖNEMİ
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

EYÜP ÖZKEÇECİ’NİN USTALIK DÖNEMİ

A+A-

AK Parti’de tekrar aday gösterileceğini bizatihi kendisi ilan eden Sayın Eyüp Özkeçeci umarım bundan sonraki döneminde partideki parçalı bulutlu havayı dağıtacaktır.. Öncelikle belirtmeliyim ki, kimse AK Parti’nin Gaziantep’te birlik ve bütünlük içinde olduğunu söyleyemez.. Tabandan tavana kadar teşkilatlarda rahatsızlık olduğu kaçınılmaz.. Eyüp bey il başkanı olarak bunu önleme ve sağlama konusunda maalesef yeterli olamadı.. Dengeleri tutturamadı. Milletvekilleri bütünlüğünü göstermelikten, gerçekliğe dönüştürme konusunda çaba gösterdi gibi gözükse de, bunun sadece fotoğraflar için geçerli olduğu partililer tarafından gayet net şekilde ifade edilir oldu. Aynı durum belediye başkanları için de geçerli.. Eyüp bey bu bağlantıların sadece resmiyette hayatta olmasının önüne geçemedi..

Biliyorsunuz, ilk göreve geldiğinde Sayın Özkeçeci ile ilgili görüş ve değerlendirmelerimde çok olumlu ifadeler kullanmış, ama ucunu açık bırakarak ileride olacakları göreceğiz demiştim.. İleride dediğimiz ifademizin şimdiki noktasında eğer Eyüp Özkeçeci tekrar aday gösteriliyorsa, bunun değerlendirmesini partinin iç bünyesindeki konuşmalardan öğrenmek lazım.. Elbetteki şu söylenebilir ve “kardeşim adam tekrar aday gösterildi ise, demekki çalışmalarından memnun kalınmıştır. Hatta başarılıdır” denilebilir.. Mutlaka da söylenilecektir.. Ama söz ve el birliği etmişçesine bütünlük yönlü bir karar olup olmadığına, ben değil partideki önemli kesimin yanıt vermesi daha uygun olacaktır.. Söyleyeceğim odur ki, tüm bu olumsuzluklara karşın Eyüp bey tekrar il başkanlığına devam edecekse, artık USTALIK dönemine girmesi kaçınılmazdır.. Unutmaması gerekir ki, Sayın Cumhurbaşkanı  ve AK Parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil etmektedir.. Şahsen bundan sonraki döneminde, bu zamana kadarki yaptıklarından daha ötesini görmek istiyoruz.. Haliyle başarılar diliyor, şimdiden hayırlı olsun diyoruz..

AFRİN SİNERJİSİ VE YAŞADIKLARIMIZ

Afrin harekatının Türkiye ve sınırdaki şehir olmamız hasebiyle Gaziantep’te yarattığı sinerji gerçekten çok farklı oldu. Toplumun hemen hemen tüm kesimine yansıyan bu sinerjinin yarattığı heyecanı 7 den 77’ye herkeste görmek elbette dikkate değer.. İnsanları bıraksanız sınıra gidecek noktaya gelmiş durumda.. Destek vermenin yanısıra, Mehmetçiğe en azından yiyecek ve üşümemesi için kıyafet vermeye kalkışanları gördükçe, vatanseverlik duygularının doruğa ulaştığını söyleyebiliriz. Demekki buna ihtiyaç duyuyormuşuz diye eklemeliyim.. Ancak bunları yaparken aşırıya ve abartıya kaçanlarında, hatta işi gösterişe ve biraz da reklama götürmek isteyenlerin olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Bu durum son derece ciddi ve önemli bir durumdur. Biraz daha titiz davranır, Mehmetçiği vatan görevini yaparken, bunlarla meşgul edecek işlerden uzak kalırsak sanki daha iyi olacak diye düşünüyorum..
Şunu mutlaka belirtmeliyim.. Türkiye olarak legal kürtlerle bir sorunumuz olmadığı bilinmelidir. Ama yabancı güçlerin emrine giren, yaşadıkları hatta doğup büyüdükleri ülkeye zarar verici girişimlerin içerisinde yer alanlara karşı asla hoşgörülü davranamayız. Türkiye’nin Suriye sınırındaki tehlikenin öyle küçümsenecek bir şey olmadığını hepimiz biliyoruz..
 
TRAFİK İŞARET LAMBALARI YİNE KAZA YAPTIRMAYA BAŞLADI

Nedendir bilinmez, şehir merkezinde bazı kavşaklardaki trafik lambalarındaki saniye uygulaması yine kaldırılmış. Haliyle araç sürücüleri için kabus da başlamış. Oysa saniye varken, en azından kavşağa yaklaşıldığında hız hesabı yapılıyordu. Şimdi olmayınca sürücüler tereddüt yaşıyor. Birde sarı ışıkların anında yanıp sönmesiyle birlikte, sürücü ya kırmızı ışıkta geçmek zorunda kalıyor, yada aniden frene basınca arkadaki otomobilin kendisine çarpmasını önleyemiyor. Bu uygulamanın en çok kaza veya ceza yazıldığı yer sanırım Kalyon kavşağıdır.. Sevgili yetkili arkadaşların dikkatine sunuyorum..
 
BİR SURİYELİ’DEN ÇÖPLÜK DERSİ

Sosyal medyada paylaşılıyor.. Tam ibretlik.. Hatırlarsanız bir zamanlar bir Suriyeli iş adamı ile İslahiye Çadırkent’te konuşmuş ve söylediklerini sizlerle paylaşmıştım.. Buna benzer şeyler söylemişti ama en önemli ifadesi “bize bir şey olmaz dedik hep, olanları sadece izledik. Şimdi evimi işyerimi, yuvamı kaybettim, burada çadırda kalıyoruz. Size de tavsiyem, sakın bize bir şey olmaz demeyin olacaktır”şeklinde olmuştu.. Hiç aklımdan çıkarmam bu sözleri.. Allah bizlere o günleri göstermesin elbette.. Ama nedense bu Suriyeli iş adamının sözleri aklıdan çıkmıyor. İşte bu günlerde sosyal medyada yine bir Suriyelinin sözleri dolaşıyor.. Doğru yanlış bilemiyorum, ama 3 yıl önce çadırkentte konuştuğum o Suriyeli iş adamının sözleriyle o kadar benzeşki.. Sizlerle paylaşıyor, her kelimesinden hepimizin birşeyler çıkartmasını diliyorum..

derbicopy.jpg


 
Hepinize iyi haftalar

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum