Kıbrıs’ta düzenlenen etkinlikte 200 ortağıyla bir araya gelerek yeni projelerini ve stratejik planlarını paylaşan Bartık, “En önemli projemiz, ortaklarımıza bir tüketici finans şirketi hazırlamak. Bunu, önemli bir eksiklik olarak görüyoruz ve üzerinde çalışıyoruz. Bu, bir banka kurmak gibi meşakkatli bir iş. Büyük bir ihtimalle 2025 yılı sonunda kurmuş olacağız. Bu sayede, ortaklarımız; çekici, treyler, lastik ve kendileri için faaliyetlerinde gerekli olan diğer mal ve hizmetler için bankalarla karşı karşıya gelmek zorunda kalmayacaklar." dedi. 

Lojistiğin el kitabını birlikte yazacağız

Şahinbey Belediyesi Kötü Kokuları Bitiriyor! Şahinbey Belediyesi Kötü Kokuları Bitiriyor!

Organizasyon kapsamında düzenlenen gala yemeğinde şirket ortakları hitap eden Oregon Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, "Lojistiğin el kitabını birlikte yazacağız" başlıklı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu Bartık, "Birlikte bereket, ayrılıkta azap vardır. Biz, birlikte olacağız. Sektörümüzün önemini çok iyi biliyorum. Bunları sizlere de anlatmaya çalışıyorum. Birçoğunuz biliyorsunuz. Altını tekrar çiziyoruz. Biz olmadan hiçbir ürün, başka bir noktaya taşınmaz; hiç kimse tüketeceği mala sahip olamaz. Dolayısıyla kendi kıymetimizi bilmeliyiz" şeklinde konuştu.

Rekabet gücünden, birlik gücüne

Bartık, rekabet gücünden birlik gücüne geçişin önemine değinerek, "Kurduğumuz şirketlerle birbiriyle rekabet yerine birliğin gücüyle hareket eden yapılara dönüşmemiz gerekiyor. Sektörümüzü hem bölgemizde hem ülkemizde hem Türkiye’de ve dünyada söz sahibi yapmamız gerekiyor. Türk taşımacılık sektörü buna adaydır. Hepiniz çok çalışkansınız ve güçlüsünüz. Bu gücü elimizden bırakmaya niyetimiz yok. Alternatif bir şey yaptığımızı düşünenler var. Biz, hiç kimsenin alternatifi değiliz. Modelimiz alternatif model değil. Modelimiz daha önce sektörümüzde ya da başka sektörlerde görülen bir model değil. Hepsinin altyapısını çalıştık, güç birliği ile lojistiğin el kitabını birlikte yazacağız." dedi. 

Yeterince depomuz yok

Bartık, gayrimenkul tarafında ciddi destekler vereceklerini belirterek, "Bu bizim önümüzdeki dönemlerden en önemli planlardan biri. Yeterince depomuz yok. Araç alarak dünyanın en büyük lojistik firmaları olmaya çalışıyoruz. Çok zor. Bu arada araç alımıyla ilgili de ortaklarımız için Iveco ile iş birliği yaptık. Araç almak isteyen ortaklarımız Iveco yetkilileriyle temasa geçebilirler. Biz, ortaklarımız adına Iveco ile iletişim halindeyiz. DFDS’ye de buradan teşekkür ediyoruz. Ortaklarımız için çekilişle dağıtılmak üzere 20 RO-RO bileti sağladılar." dedi.
 

Editör: Ebru Kont